Unibon bojuje. Současné vedení odstraňuje nedostatky a doufá v zachování licence.


08. 01. 2012  20:39     Šárka Kuželová     komentáře (0)

Nové vedení záložny Unibon se začátkem prosince loňského roku odvolalo proti rozhodnutí České národní banky o zahájení správního řízení o odebrání licence a slibuje výrazné posílení kapitálu. Družstevní záložna Unibon, sídlící v Ostravě, spravuje vklady přes 2,8 miliardy Kč zhruba 4400 klientů.

Nyní se dle současného vedení povedlo odstranit většinu nedostatků, které kampeličce vytýkala ČNB. „Již k dnešnímu dni byla odstraněna většina vytýkaných bodů. V součinnosti s novými investory vyvíjíme maximální úsilí k tomu, abychom urychleně napravili stávající stav a UNIBON mohla jako ozdravená instituce fungovat dále.“ uvedl člen představenstva záložny David Havlíček.

.

Vedení UNIBON konkretizuje kroky k nápravě vytýkaných nedostatků v rámci rozhodnutí ČNB vydaného dne 23.11.2011 : 1. Členskou schůzí schválení investoři mají reálně připraveny prostředky ve výši 100mil. Kč pro navýšení základního kapitálu. 2. V rámci úvěrové politiky došlo k restrukturalizacím a navyšování zajišťovacích instrumentů, tak aby úvěrová angažovanost a kapitálová přiměřenost splňovala náročné požadavky ČNB. 3. V souladu se strategickými cíly probíhají intenzivní jednání s cílem navýšení základního kapitálu na úroveň 600mil Kč v průběhu r. 2012 a 2013. Již realizací prvního navýšení základního kapitálu dojde k posílení kapitálové přiměřenosti UNIBON nad 10%. „Vedení UNIBON je jednoznačně přesvědčeno, že veškerá doposud realizovaná opatření vedla ke stabilizaci družstevní záložny. Jsme přesvědčení, že v současné době splňujeme požadavky kladené ze strany regulátora na družstevní záložny. V návaznosti na výše uvedená opatření, především zájem ze strany investorů o významné kapitálové navýšení a zájem o postupnou transformaci na plnohodnotný bankovní ústav.

.

Předpokládáme podporu tohoto procesu v návaznosti na současnou politicko-ekonomickou situaci v EU a zachování stability bankovního sektoru ČR s následnou návazností na případné plnění z Fondu pojištění vkladů“ dodává Havlíček.Unibon bojuje. Současné vedení odstraňuje nedostatky a doufá v zachování licence.

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

11837518506

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

88


ČÍSLO TÝDNE 88 právě na takové výši se nachází výkon naší ekonomiky ve vztahu k průměru výkonu 19 zemí eurozóny. Jedná se o dosud nejvyšší výkon České republiky ve vztahu k nejvyspělejším evropským zemím.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,8950
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,5620
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6855
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,0480
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,4845
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1500
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,2561
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více