1. reality test spořicích účtů – podívejte se na pořadí po - 8/2012


06. 09. 2012  03:46     Vilém Nacher     komentáře (7)

V rámci našeho 1. reality testu spořicích účtů přinášíme srpnové výsledky. Tento měsíc opět nebyl ničím výjimečný. Banky, které podle obchodních podmínek (OP) měly úroky připsat, je ve správné výši připsaly, ty, které podle OP připisují úroky čtvrtletně (viz níže), vykazují za tento měsíc samozřejmě nulovou výši úroků.

Čtvrtletní zúčtování úroků mají tyto banky: ČSOB, ING, KB, UniCreditBank a Volksbank. U těchto bank je tedy ve sloupci Úrok uvedena nula. Tolik k obecným výsledkům Testu za měsíc srpen. Nyní je ještě potřeba zmínit o zajímavosti u konkrétních bank.

.

Citibank- vlivem vysokého poplatku za vedení (povinného) běžného účtu a nízkého úročení se tato banka, zatím jako jediná, dostala v absolutních hodnotách do debetu, tzn., že současná hodnota zůstatku je nižší než původní vklad. Na druhé straně je třeba říci, že by vedení běžného účtu bylo zdarma v momentě, kdy by v bance bylo uloženo více než 250 tisíc Kč.

.

Equa Bank – tato banka nabídla nový produkt s názvem Spořicí účet EXTRA; úrok na tomto účtu se skládá z garantovaného výnosu 1,8 % p.a. a EXTRA úroku 0,8 %, který je na účet připsán, pokud v daném měsíci
z účtu neproběhla žádná odchozí platba a je pak připisován na účet klienta na začátku následujícího kalendářního měsíce; není požadován žádný minimální vklad a o jeho zřízení mohou požádat jak nově příchozí, tak stávající klienti banky; na základě těchto podmínek a v souladu se statutem Testu jsme na tento nový spořicí účet převedli aktuální zůstatek a nadále budeme tento nový účet používat.

.

ING Bank – uvedla na trh svůj nový produkt s názvem Zvýhodněný vklad, který je úročen zajímavou úrokovou sazbou ve výši 2,75 % p. a. po dobu až 4 měsíců; tento nový produkt je však spojen s poněkud komplikovanými podmínkami, z nichž vyjímáme:

  • vzniká dnem doručení pokynu ke zřízení a je sjednán vždy do konce čtvrtého kalendářního měsíce, který následuje po zřízení Zvýhodněného vkladu
  • v posledních 12 měsících klient spořil, tzn., že jeho vklad na ING Konto převýšil jeho výběr
  • mohou si ho založit jen klienti, kteří jsou majiteli právě jednoho aktivního ING Konta, a to déle než 12 měsíců

Právě poslední bod, který je jinak sympatický tím, že na rozdíl od podobné letní akce AXA Bank, míří na stálé a věrné klienty, nám zabránil ho využít, neboť náš vklad nesplňuje tuto podmínku.

.

KB –z interních důvodů bylo nutno provést vnitrobankovní převod; při tom bylo zjištěno, že na rozdíl od jiných bank:

  • převod neprobíhá online (pokyn podán 01. 09. a proveden až 03. 09.)
  • aplikace nenabízí jednoduchý postup při převodu mezi vlastními účty resp. mezi BÚ a spořicím produktem, převod je komplikovaný,
  • vnitrobankovní pokyn je nutno potvrdit heslem a SMS kódem, což převod dále komplikuje (a bance zvyšuje telekomunikační náklady)

Níže uvedená tabulka ukazuje jako vždy detaily pohybů na účtech sledovaných bank (tabulka také v příloze):1. reality test spořicích účtů – podívejte se na pořadí po - 8/2012

georgekennethloaninvestment@gmail.com
Všimněte si všem .. Potřebujete financování? Potřebujete půjčku pro vaše podnikání nebo osobní potře...
mBank
Proč dopadá mBank tak špatně. Já u nich spořím a jsem spokojen....
Re: Zuno
Jinými slovy se nejedná o skutečný reality test, protože zhodnocení je možné mít vyšší......
Ještě
je třeba poukázat na jeden podstatný rozdíl mezi podmínkami Equa b. a Zuno. Pokud klient u Equa v pr...
Díval
jsem se na podmínky tohoto testu a mám za to, že zadání bylo jasně dané tak, aby bylo co nejuniverzá...
souhlas
ano, pokud pocitate Equa " EXTRA úroku 0,8 %, který je na účet připsán, pokud v daném měsíci z účtu ...
Zuno
Mám trošku pochybnosti nad objektivitou testu - v případě Equa bank autor píše, že přešli hned na vý...
Diskutovat (7)


Vstřícná banka

Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor