Úvěry

Oddlužovací společnosti

V účinnost vstoupila nová pravidla pro insolvence

03. 06. 2019  08:21  |   ZPRÁVA DNE: Insolvence budou výrazně jednodušší a zpřístupní se mnohem větší skupině lidí. V účinnost vstoupila novela insolvenčního zákona.  více »

Oddlužení je už jen za 4 tisíce. Pochybné agentury už si nevydělají - II. díl

04. 04. 2019  00:30  |   II. DÍL ČLÁNKU: Pro předlužené lidi existuje často už jen jediná záchrana. Oddlužení, neboli osobní bankrot či insolvence. Místo, aby jim tento způsob řešení dluhů pomáhal, znamenal pro ně celý proces často velké riziko. Novela tato rizika minimalizuje. více »

Oddlužení dnes už jen za 4 tisíce. Pochybné agentury už si nevydělávají - I. díl

28. 03. 2019  00:27  |   I. DÍL ČLÁNKU: Pro předlužené lidi existuje často už jen jediná záchrana. Oddlužení, neboli osobní bankrot či insolvence. Místo, aby jim tento způsob řešení dluhů pomáhal, znamenal pro ně celý proces často velké riziko. Současné podmínky jsou pro dlužníky výrazně výhodnější než v minulosti.   více »

Pokles počtu dlužníků v prodlení v registru SOLUS se zastavil, statistiky jsou přesto na historicky nízké úrovni

21. 10. 2018  16:39  |   Počet občanů s dluhem po splatnosti zapsaným do negativního registru SOLUS poprvé od konce roku 2015 vzrostl. Nárůst o jednu setinu procenta je minimální, v registru je v rámci celé ČR zapsáno o 20 tisíc občanů méně, než na konci září loňského roku. Drobný nárůst počtu klientů v prodlení u členských společností Sdružení může způsobit i neodpovědné půjčování těch společností, které klienty v registrech neprověřují a „stáhnou“ je do dluhové pasti. více »

„Oddlužovací šmejdi“ stále řádí. Pomohlo by zvýšení odměn za sepis návrhu na oddlužení?

08. 08. 2018  00:06  |   Pravidla oddlužování v ČR zřejmě znovu projdou změnami. Novela insolvenčního zákona, která už celý rok o něco usnadňuje zbavení se dluhu a pomáhá dlužníkům z dluhových pastí, by měla být v pasáži o pravidlech oddlužování opět změněna. více »

Číslo týdne - 150 000

15. 08. 2017  00:34  |   ČÍSLO TÝDNE - 150 000: Tolik návrhů na oddlužení bylo podáno k tuzemským soudům od roku 2008. Osobní bankrot se tak stal jedním z nejdůležitějších a nejvyužívanějších nástrojů pro řešení předlužení. více »

Právní poradna BP: Půjčili jste peníze? Kontrolujte dlužníka na internetu

31. 08. 2016  00:16  |   STŘEDEČNÍ SERIÁL - PRÁVNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Půjčili jste peníze třeba i svému známéme? Musíte si ho kontrolovat pravidelně na internetu. Proč? ČTĚTE DÁLE! více »

Lidé mluví o svých dluzích raději se ženami

16. 09. 2015  00:59  |   Češi, kteří se dostanou do finančních problémů a zadluží se, hledají pomoc či pochopení častěji u žen, než u mužů. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu agentury IPSOS realizovaného pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK). Lidé s dluhy si u žen cení zejména jejich schopnosti porozumění a citlivého přístupu v nepříjemné situaci. více »

Jak správně dlužit? 3x6 rad pro zodpovědného dlužníka!

02. 01. 2014  10:50  |   Vánoce patří mezi finančně nejnáročnější období v roce a nejednu peněženku pěkně vyždímají. Lednová výplata navíc ještě daleko. Ideální podmínky pro poskytovaltele úvěrů a půjček... Přemýšlíte také o tom, že byste si vzali úvěr? Máte jej a nechcete se dostat do problémů? Nebo už v nich jste a hodláte se jich co nejrychleji zbavit? Řiďte se našimi 18 zásadami pro dlužníky a půjde vám to rychleji, levněji, tedy snáze! více »

Nepromyšlená předvánoční půjčka – první krok k maléru

17. 12. 2013  00:11  |   Před Vánocemi se logicky utrácí více peněz než po zbytek roku. Vánoce jsou dnes spíše synonymem pro nákupní šílenství a konzum než pro svátky plné rozjímání a duchovna. Banky a finanční instituce přicházejí v rámci nabídky úvěrů s různými bonusy, výhodami, odpuštěním poplatků či splátek s cílem, nalákat nové klienty. více »

Asociace inkasních agentur: Pozor na podvodné e-maily. Kopie dokladů neposílejte!

21. 11. 2013  15:05  |   Asociace inkasních agentur obdržela v průběhu dnešního odpoledne celou řadu dotazů na e-mailovou upomínku, žádající po adresátech zaslání kopií dokladů, a která se snaží vyvolat dojem odeslání z Asociace inkasních agentur. Současně v textu je zmíněna Federace národních asociací inkasních agentur. Asociace inkasních agentur se od těchto e-mailů distancuje. více »

Banky a exekuce: Za participaci banky s exekutorem zaplatíte poplatek

12. 11. 2013  11:49  |   V jednom z posledních příspěvků naší sekce Vrba jsme se zabývali problematikou poplatků spojených s participací banky a exekutora. Podívejte se, kolik si banky za tyto operace účtují. více »

Pozor na nesolidní návrhy na oddlužení!

12. 11. 2013  11:27  |   Česká leasingová a finanční asociace (ČLFA) varuje před nekalými postupy řady komerčních subjektů při zpracovávání návrhů na oddlužení fyzických osob v režimu insolvenčního zákona. V poslední době totiž výrazně roste počet nabídek tohoto typu motivovaných výlučně ziskem nesolidních subjektů, které parazitují na spotřebitelích a zneužívají institutu oddlužení. více »

Oddlužovačky již tolik netáhnou, finanční pijavice teď přemlouvají dlužníky k osobním bankrotům

08. 10. 2013  14:29  |   O pofiderních společnostech, které se jako pijavice přisávají na lidi v dlužnické nouzi a snaží z nich vytáhnout pro svůj prospěch další peníze, tzv. oddlužovacích společnostech, začal náš portál psát jako první. Tyto společnosti však na trhu stále operují a poškozují další a další dlužníky, byť je jejich činnost značně utlumena mediálním zájmem a rostoucí informovaností klientů. více »

Tzv. Oddlužovací společnosti zlobí méně, přesto dál zhoršují situaci dlužníkům všeho druhu

04. 10. 2013  04:52  |   O pofiderních společnostech, které se jako pijavice přisávají na lidi v dlužnické nouzi a snaží z nich vytáhnout pro svůj prospěch další peníze, tzv. oddlužovacích společnostech, začal náš portál psát jako první. Tyto společnosti však na trhu stále operují a poškozují další a další dlužníky, byť je jejich činnost značně utlumena mediálním zájmem a rostoucí informovaností klientů. více »

dTest: Není registr jako registr

14. 08. 2013  16:17  |   Zájemce o spotřebitelský úvěr prověřují banky i úvěrové společnosti velmi důkladně. Ne každý registr dlužníků je ovšem pro věřitele relevantní a registrace v systému CERD může být pro žadatele paradoxně snadnou cestou, jak se stát neplatičem. více »

Sankční podmínky - jsou drsnější banky nebo značkové nebankovní úvěrové instituce?

25. 07. 2013  05:54  |   Dlouhou dobu se má za to, že spotřebitelský úvěr u banky je bezpečnější než spotřebitelský úvěr u značkové nebankovní společnosti. Jak ale ukázalo srovnání serveru Bankovnipoplatky.com, není tomu vždy tak. Nejenže úvěr u značkových nebankovních poskytovatelů lze pořídit často výhodněji než u banky, ale podmínky navíc nejsou u některých bank tak transparentní, jak by se dalo očekávat a půjčené peníze se tak mohou prodražit – především kvůli sankčním podmínkám. více »

Rozhodnutí Ústavního soudu ukončí ždímání dlužníků

09. 05. 2013  09:00  |   Ústavní soud ČR zrušil 25. dubna 2013 Většina advokátů a soudců vítá, že Ústavní soud 25. dubna tzv. přísudkovou vyhlášku Ministerstva spravedlnosti české republiky, která hrála hlavní roli v neúměrném navyšování dlužných částek o složky odměn vymahačů dluhů a advokátů. Jak bude v praxi nově výpočet vypadat? více »

Zaujalo nás: Osobní bankrot je drastické řešení, ale také nový začátek

10. 04. 2013  11:56  |   Počet bankrotů za rok 2012 oproti roku 2011 výrazně vzrostl. V únoru 2013 bylo vyhlášeno 1 354 osobních bankrotů, tedy o 341 méně než v lednu. Návrhů na osobní bankrot však stále přibývá, v únoru jich bylo 2 015. více »

„Oddlužovací“ společnosti řádí jako černá ruka, důvěřivcům působí obrovské škody!

02. 08. 2012  10:37  |   V minulosti jsme již na problematiku takzvaných „oddlužovacích“ společností několikrát upozorňovali. Firmám, které si vytipují dlužníky v nouzi, naslibují jim hory doly, aby pak je pak dostávali ještě blíže k finančnímu dnu, se v Česku dařilo. Proto jsme se jim opět podívali na zoubek. Jaká je tedy na trhu aktuální situace? více »

Zaujalo nás: Pozor na zprostředkovatele a oddlužovací firmy

13. 03. 2012  13:14  |   Rok poté, co vstoupil v platnost zákon o spotřebitelském úvěru, udělala společnost Provident Financial průzkum chování nebankovních poskytovatelů půjček. Výsledky, které před časem zveřejnila, jsou otřesné – řada nebankovních poskytovatelů půjček klame a podvádí klienty a nikdo jin v tom není schopen zabránit. Česká národní banka na ně nedosáhne a Česká obchodní inspekce je nestačí postihnout. Spotřebitelé jsou v řadě případů proti brutálnímu okrádání prakticky nezbranní. více »

BP.com varují dlužníky: Riziko tzv. oddlužovacích společností nepomíjí!

20. 07. 2010  00:18  |   Již v červnu jsme na stránkách BankovniPoplatky.com uveřejnili seriál autorských článků mapující aktivity tzv. oddlužovacích společností, stejně jako rizika s nimi spojená. V minulých dnech byly v tuzemských médiích zveřejňovány informace zabývající se totožnou problematikou. Všechny příspěvky k tématu lze shrnout a interpretovat jednoduchým výstupem: Dejte si na oddlužovací společnosti pozor! více »

Čtenáři BP.com a oddlužovací společnosti? Žádná přízeň!

29. 06. 2010  04:52  |   V minulých 14 dnech mohli čtenáři serveru www.bankovnipoplatky.com odpovídat na otázku mapující jejich vztah k tzv. oddlužovacím společnostem. Chcete vědět, co z ankety vyplývá? více »

Zástupci úvěrových společností: S oddlužovacími firmami nepečeme

11. 06. 2010  01:33  |   V dalším díle našeho seriálu o oddlužovacích společnostech přinášíme pohled nebankovních finančních institucí, realizujících se na trhu s úvěry. více »

Aktualizováno: České banky varují své klienty: Pozor na oddlužovací společnosti!

10. 06. 2010  10:35  |   Podstata bankovního podnikání předurčuje banky k tomu, aby se staly potenciálními partnery subjektů expandujících na trh s úvěrovými službami – oddlužovacích společností. Jak je tomu doopravdy? více »

ANKETA - oddlužovací společnosti

09. 06. 2010  10:15  |   V sekci anketní otázky se můžete podělit o vaše zkušenosti s oddlužovacími společnostmi, případné komentáře k těmto subjektům uvítáme v diskuzi. více »

Nástraha dlužníků v nouzi: oddlužovací společnost

09. 06. 2010  00:57  |   Lidé, kteří si vzali půjčku a nedokáží ji splácet, existují v každé fázi hospodářského cyklu. Pro rostoucí počet osob je ale dnes tato zkušenost zcela nová. Globální recese přidusila ekonomiky po celé planetě, způsobila průvan na trhu práce a zkrátila příjmy mnoha domácnostem. Bohužel, s počtem dlužníků v nouzi se přímou úměrou navyšuje počet subjektů, které na nich chtějí vydělat – tzv. oddlužovacích společností a oddlužovacích agentur. více »
1

Sekce obsahuje celkem 27 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti