Úvěry

Úvěry a půjčky

ZATÍMCO HYPOTÉKY KLESAJÍ, ÚVĚRY NA BYDLENÍ ROSTOU RAKETOVÝM TEMPEM

05. 09. 2019  22:11  |   (Praha, 29. srpna 2019) – Zájem o úvěry na bydlení od Zonky roste nebývale rychlým tempem. V prvním pololetí poskytla společnost Zonky o více než polovinu více úvěrů s účelem bydlení než ve stejném období vloni, v absolutních číslech jde o nárůst ze 300 milionů na téměř půl miliardy korun. Zajímavý je tento trend v porovnání s trhem hypoték, který dle dat Ministerstva pro místní rozvoj poklesl v prvním půlroce o 20 %. více »

Kaufland leták usnadní splácení bankovního úvěru. Pomůže totiž snížit náklady na živobytí

28. 08. 2019  00:49  |   Bankovní i nebankovní úvěry jsou ošemetná věc. Navenek a na první pohled se tváří přátelsky, dovolí rychlé vyřízení peněz a pomohou okamžitě koupit, co právě potřebujeme. více »

Sdílená ekonomika tlačí ceny dolů i v bankovnictví

20. 08. 2019  00:17  |   Nástup P2P platforem a automatizace se projevil výrazně ve všech oborech a spotřebitelské úvěry nejsou výjimkou. V České republice je nyní rozdíl mezi průměrnou sazbou spotřebitelských úvěrů na bankovním trhu a na trhu P2P úvěrů v podobě Zonky více než jeden procentní bod. Hlavním faktorem jsou nižší náklady díky využití moderních technologií a vyřízení online. více »

Rodina, základ hypotéky. Jak mohou rodiče pomoci dětem k bydlení?

20. 08. 2019  00:06  |   Kvůli dnešním cenám nemovitostí, a zejména různým regulacím, „chránícím“ zájemce o financování bydlení hypotékou před vlastní zodpovědností, si mnoho mladých samostatné bydlení nemůže dovolit. více »

Několik rad, pokud si chcete půjčit úplně poprvé

13. 08. 2019  00:54  |   Pokud nemáte s půjčkami zkušenosti, možná trochu váháte. Jistě, někde dlužit, to člověka moc nepotěší. Ale půjčky jsou dnes běžné a nemusíte se jich bát, pokud k půjčce (a především ke splácení) budete přistupovat zodpovědně, budete pečlivě vybírat mezi poskytovateli a půjčíte si jen tolik, kolik opravdu potřebujete. více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Zadlužení lidí se zvyšuje. Podíl neplatičů ale klesá

12. 08. 2019  00:31  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Úvěrový trh v České republice patří ke nejbezpečnějším v Evropě. Podíl neplatičů, tedy těch kdo řádně nesplácí své úvěry je i v porovnání s vyspělými zeměmi nízký a podíl těchto neplatičů navíc stále klesá. více »

Financování nákupu ve výprodeji půjčkou – v zahraničí normální, Češi začínají

08. 08. 2019  00:29  |   Trend, který sledujeme převážně v zahraničí, se dostává i do České republiky. Lidé začínají poznávat přínosy nákupu na splátky i na e-shopech a ve výprodejích. Proč si nepořídit sportovní výbavu, sezónní oblečení výhodně ve výprodeji pro celou rodinu? Pokud čítá alespoň 4 členy, určitě se vyplatí věci nakoupit za nižší cenu, i když si na takovou transakci budete muset půjčit nebo použít kreditní kartu.   více »

JAK NA ÚVĚRY: Jak vybrat nejlepší úvěr? Musíte vědět na co ho chcete

29. 07. 2019  05:04  |   JAK NA ÚVĚRY: Výběr nejlepšího úvěru není jednoduchou záležitostí a z průzkumů také vyplývá, že lidé často neví jak nejlépe úvěr vybrat, nebo posoudit. Právě na tomto přístupu profitují některé tradiční banky. více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Sjednání úvěru osobně na pobočce, nebo přes internet?

15. 07. 2019  04:33  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Vyřízení úvěru přes internet je pro mnoho lidí stále tabu. Bojí se podvodníků, nejasnosti podmínek úvěru. Na druhé straně zase lidé oceňují rychlost vyřízení, stále kvalitnější zabezpečení komunikace i jednání s bankou a celkový komfort vyřízení. více »

70 % Čechů nikdy netajilo před partnerem úvěr, třetina má dokonce společnou půjčku

13. 07. 2019  00:32  |   Téměř 70 % Čechů vždy informovalo svého partnera či partnerku o svých půjčkách a třetina párů spolu dokonce úvěr sdílí. Případné zatajení se týká nejčastěji menších částek do 50 tisíc korun, takový úvěr zamlčela téměř čtvrtina dotázaných. Nejčastějším důvodem k zatajení půjčených financí jsou obavy z nesouhlasu partnera či partnerky. Vyplývá to z průzkumu úvěrové společnosti Cofidis mezi 525 respondenty. více »

Průměrný úrok spotřebitelských půjček činí 8 %. Kdo nabízí půjčky za polovic?

13. 07. 2019  00:28  |   Spotřebitelská půjčka patří mezi nejrozšířenější úvěrové produkty. Lidé ji mohou využít na cokoliv. Právě kvůli své účelovosti po ni sahají klienti v nespočtech případů. Jak se aktuálně vyvíjí úroková sazba u spotřebitelských úvěrů? A kdo nabízí ten nejlepší a nejvýhodnější úvěr ze všech? více »

DOBRÁ RADA: RPSN musí být ve smlouvě o úvěru uvedena přesně

11. 07. 2019  00:42  |   DOBRÁ RADA: RPSN je pro spotřebitele velmi důležitý údaj. Jakákoliv chyba v tomto údaji dává právo spotřebitele od smlouvy odstoupit a požadovat vrácení uhrazených úroků a dalších nákladů úvěru. ČTĚTE DÁLE! více »

Vyplatí se pojištění neschopnosti splácet úvěr? - II. díl.

09. 07. 2019  00:45  |   II. díl seriálu: Berete si úvěr a chcete být zajištěni pro případ ztráty zaměstnání či pracovní neschopnosti? Pro mnohé to řeší pojistka. Je ale vše tak ideální jak na první pohled vypadá? A jaké problémy se mohou s takovým pojištěním objevit? více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Jak vyřizovat úvěr v bance. Nenechte se uvést do tísně a spěchu

08. 07. 2019  04:11  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Sjednání úvěru je poměrně vážná záležitost. Na mnoho měsíců či let dopředu totiž zakládáte svá práva a povinnosti, a také rozhodujete o svém budoucím zatížení splátkami úvěru. Ačkoliv se může zdát, že vše je předem jasné, dané, a klient těžko může něco ovlivnit, není tomu tak více »

Vyplatí se pojištění neschopnosti splácet úvěr? - I. díl.

04. 07. 2019  00:42  |   I. díl seriálu: Berete si úvěr a chcete být zajištěni pro případ ztráty zaměstnání či pracovní neschopnosti? Pro mnohé to řeší pojistka. Je ale vše tak ideální jak na první pohled vypadá? A jaké problémy se mohou s takovým pojištěním objevit? více »

Nový úvěr FINGRAM. Půjčka pro odpovědné a vzdělané klienty. Která banka se jí ujme?

28. 06. 2019  00:43  |   Z velké soutěže studentů středních a vysokých škol Ideální banka 21. století vzešel velmi zajímavý nápad produktu, který by měla "ideální banka" v budoucnu nabízet. Která banka se tohoto nápadu ujme a zazáří s ním v konkurenci ostatních? Nápad přináší pro klienty při schvalování půjčky napětí i zábavu. více »

Finanční poradna serveru BP: Vysoké úroky se nestyďte řešit hned

24. 06. 2019  00:08  |   PONDĚLNÍ SERIÁL – FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Čtenář se ve svém dotazu ptá, jak řešit vysoké úroky u své staré půjčky. Za několik let se totiž úroky výrazně snížili. Lze s tím něco dělat? více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: I půjčky se stále inovují a modernizují. Zavádí se novinky

17. 06. 2019  00:29  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Pod pojmem úvěr si lidé většinou představí hotovost, kterou obdrží od banky na nějaký účel a pak jí postupně splácejí stejně vysokými splátkami dle splátkového kalendáře, až do úplného zaplacení. Tak jednoduché a nudné to však být určitě nemusí. více »

Na dovolenou rozhodně přibalte i platební kartu, pokud máte, tak i kreditku!

11. 06. 2019  07:00  |   Blíží se čas dovolených a mnoho Čechů se v tomto období chystá vycestovat do zahraničí. Podle současného trendu se v cizině platební karty používají čím dál tím více, ať už debetní nebo kreditní. V některých zemích se bez karty doslova neobejdete. více »

FINANČNÍ GRAMOTNOST: Kdy si vzít úvěr u banky

10. 06. 2019  00:55  |   SERIÁL FINANČNÍ GRAMOTNOST: Kdy si vzít úvěr u banky? Ne každá doba je vhodná. Záleží na důvodech a potřebách k pořízení úvěru. Jak poznat tu správnou chvíli, kdy si máme nebo můžem úvěr pořídit? ČTĚTE DÁLE! více »

Finanční poradna BP: Musíte dávat pozor komu půjčujete

03. 06. 2019  08:00  |   PONDĚLNÍ SERIÁL - FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Dlužníkům a lidem v exekuci se blýzká na lepší časy. O to více si ale nyní musí dávat pozor věřitelé. ČTĚTE DÁLE! více »

Na půjčce můžete ušetřit. Zjistěte, co nabízí banky a co nebankovní společnosti

30. 05. 2019  06:48  |   Půjčka nemusí být nutným zlem. V některých případech nás může dostat z nepříjemných situaci. Je ovšem potřeba vědět, jak ji vybírat. Anebo vychytat aktuální akce bank či nebankovních společností. Některé nabízí první půjčku zdarma, jiné například vyřízení bez zbytečného papírování anebo poskytnutí peněz do druhého dne. více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Jak porovnávat úvěry na internetu? Přehled webů porovnávačů

27. 05. 2019  04:27  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Porovnání v internetových porovnávačích je nejrychlejší a nejlepší způsob jak si porovnat výhodnost úvěrů jakéhokoliv druhu. Služba je přitom bezplatná a často umožňuje zřídit si úvěr snadno s pomocí internetu. více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Čím se řídit při volbě úvěru. Reklama ne, porovnání ano

20. 05. 2019  04:50  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Z průzkumů vyplývá, že velká část klientů na poli úvěrů a jejich výhodnosti využívá informací z reklam. Právě reklama dokáže přesvědčit mnoho lidí, aby si zašli úvěr zřídit do dané banky. více »

Spořit se vyplatí více, úvěry naopak zdraží. ČNB zvyšuje úrokové sazby – III. díl

16. 05. 2019  00:46  |   III. DÍL SERIÁLU:Po více než osmi letech začala Česká národní banka zvyšovat úrokové sazby na trhu. Úrokové sazby se tak postupně zvýšily na 1,75 procenta z původních 0,05 procenta v roce 2017. Naposledy ČNB zvýšila úrokové sazby na rovná 2 procenta. Jak růst úrokových sazeb ovlivní ekonomiku a spotřebitele? více »

TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Úvěry už ve znamení zákona o spotřebitelském úvěru

13. 05. 2019  01:21  |   TÝDENNÍ SPECIÁL - JAK NA ÚVĚRY: Konec likvidačních smluvních pokut, možnost splacení hypoték bez sankcí, nebo povinnost banky ověřit si schopnost klienta splácet. To je jen několik opatření, které přinesl na konci loňského roku zákon o spotřebitelském úvěru. více »

Spořit se vyplatí více, úvěry naopak zdraží. ČNB zvyšuje úrokové sazby – II. díl

09. 05. 2019  00:44  |   II. DÍL SERIÁLU:Po více než osmi letech začala Česká národní banka zvyšovat úrokové sazby na trhu. Úrokové sazby se tak postupně zvýšily na 1,75 procenta z původních 0,05 procenta v roce 2017. Naposledy ČNB zvýšila úrokové sazby na rovná 2 procenta. Jak růst úrokových sazeb ovlivní ekonomiku a spotřebitele? více »

Spořit se vyplatí více, úvěry naopak zdraží. ČNB zvyšuje úrokové sazby – I. díl

03. 05. 2019  02:41  |   I. DÍL SERIÁLU: Po více než osmi letech začala Česká národní banka zvyšovat úrokové sazby na trhu. Úrokové sazby se tak postupně zvýšily na 1,75 procenta z původních 0,05 procenta v roce 2017. Naposledy ČNB zvýšila úrokové sazby na rovná 2 procenta. Jak růst úrokových sazeb ovlivní ekonomiku a spotřebitele? více »

Jaro vybízí k rekonstrukcím. Do čeho investujeme nejčastěji?

11. 04. 2019  00:48  |   Jaro je perfektní příležitostí oživit si bydlení rozmanitými doplňky a vnést do domova pestré, pozitivní barvy. Češi se nebojí ani větších zásahů a svoje příbytky či chalupy rádi rekonstruují.  více »

Členové ČLFA loni půjčili firmám na stroje nebo zařízení 27,95 mld. Kč

26. 03. 2019  00:34  |   Členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA) loni poskytly firmám a podnikatelům na financování strojů či zařízení 27,95 miliardy korun, bylo to o 0,04 % více peněz než v roce 2017. Celkem členové ČLFA v roce 2018 profinancovali 16 467 strojů a zařízení. více »

Cesta k oddlužení může vést přes až 100 hodin povinného poradenství. Soudy získaly novou pravomoc

13. 03. 2019  00:51  |   Novela insolvenčního zákona, kterou na konci ledna podepsal prezident republiky, vzbudila vášně nejen mezi politiky. Ve stínu diskuzí o tom, zda přijmout přísnější sněmovní verzi, nebo naopak mírnější senátní variantu, ale zůstala novinka, která dává justici do ruky novou pravomoc. Lidem usilujícím o oddlužení mohou insolvenční soudy na návrh insolvenčního správce uložit povinnost využít až 100 hodin služby odborného sociálního poradenství. Cílem je předejít dalšímu budoucímu úpadku. Podle odborníků jde sice o opatření, jež může zafungovat, zároveň s sebou ale přináší určitá úskalí. více »

Home Credit představil mobilní aplikaci pro správu kreditních karet a Flexibilní půjčky

08. 03. 2019  00:38  |   Správa úvěru je teď ještě jednoduší než kdykoliv předtím. Home Credit spustil mobilní aplikaci pro uživatele kreditních karet, Flexibilní půjčky a úvěru s opakovaným čerpáním. Novou komunikační platformu postupně doplní také další produkty. Aplikace je prozatím dostupná pro operační systém Android, ale verze pro iOS se chystá už na letošek. více »

Duel s Patrikem Nacherem: Vyplatí se pojištění neschopnosti splácet úvěr? - VI. díl.

07. 03. 2019  00:56  |   VI. díl seriálu: V tomto díle přinášíme duel Patrika Nachera se zástupcem České spořitelny o prospěšnosti či neprospěšnosti pojištění neschopnosti splácet. Podívejte se jak duel dopadl. VIDEO UVNITŘ: více »

Počet osobních aut pořízených na úvěr či leasing loni zůstal na úrovni roku 2017

28. 02. 2019  12:10  |   Počet osobních automobilů, které firmám i domácnostem v loňském roce profinancovaly pomocí leasingu anebo účelového úvěru členské společnosti České leasingové a finanční asociace (ČLFA), zůstal na úrovni roku 2017. Konkrétně členové ČLFA v roce 2018 poskytli finanční prostředky na pořízení 171 752 nových a ojetých osobních automobilů. Bylo to o 0,6 % méně vozů než v roce předchozím. více »

Vyplatí se pojištění neschopnosti splácet úvěr? - V. díl.

28. 02. 2019  00:52  |   V. díl seriálu: Berete si úvěr a chcete být zajištěni pro případ ztráty zaměstnání či pracovní neschopnosti? Pro mnohé to řeší pojistka. Je ale vše tak ideální jak na první pohled vypadá? A jaké problémy se mohou s takovým pojištěním objevit? více »

Vyplatí se pojištění neschopnosti splácet úvěr? - IV. díl.

21. 02. 2019  00:50  |   IV. díl seriálu: Berete si úvěr a chcete být zajištěni pro případ ztráty zaměstnání či pracovní neschopnosti? Pro mnohé to řeší pojistka. Je ale vše tak ideální jak na první pohled vypadá? A jaké problémy se mohou s takovým pojištěním objevit? více »

Není půjčka jako půjčka. V čem se úvěry liší nejvíce? Nejen v úrocích

20. 02. 2019  00:26  |   Úvěrový trh se díky novele zákona o spotřebitelském úvěru posunul o krok vpřed. Přísnější podmínky pročistily nabídku poskytovatelů a výrazně ji zúžily. Mohlo by se tak zdát, že na trhu zůstaly jen ty poctivé společnosti, nicméně stále se můžeme setkat s přehnaně vysokými úroky, s nesmyslnými poplatky a s řadou dalších absurdit. více »

Vyplatí se pojištění neschopnosti splácet úvěr? - III. díl.

14. 02. 2019  00:48  |   III. díl seriálu: Berete si úvěr a chcete být zajištěni pro případ ztráty zaměstnání či pracovní neschopnosti? Pro mnohé to řeší pojistka. Je ale vše tak ideální jak na první pohled vypadá? A jaké problémy se mohou s takovým pojištěním objevit? více »

Stopadesátimilionová investice Home Creditu: Barion online payment gateway je již k dispozici i na českém trhu!

11. 02. 2019  00:35  |   Od nynějška jsou na českém trhu k dispozici online platební služby společnosti Barion. Tento elektronický platební systém s mimořádně nízkými poplatky již využívá více než 5000 online obchodníků. více »

Tesco Finanční služby představují Rychlou půjčku na kartu. Vyřídíte ji do půl hodiny

04. 02. 2019  16:12  |   Tesco Finanční služby spouští nový produkt – Rychlou půjčku na kartu, kterou můžete mít do půl hodiny. Tento typ úvěru nově vyřídíte nejen na stáncích Tesco Finanční služby, ale také přímo na informacích v prodejnách Tesco, kde si můžete vyzvednout úvěrovou kartu a finance ihned využít. Novinku představují v kampani produkty, které jsou v řetězci Tesco běžně dostupné. Hlavními ambasadory marketingové komunikace jsou jablka a avokádo.   více »

Peer to peer půjčky aneb když lidé půjčují lidem

04. 02. 2019  10:10  |   Chcete si půjčit, ale odradily vás vysoké úroky, případně jste z určitých důvodů neprošli „sítem“ banky či nebankovní společnosti? Přesto máte šanci – půjčit si můžete také od lidí. více »

V Evropě v 1. pololetí vzrostl objem spotřebitelských úvěrů meziročně o 8,5 %

21. 12. 2018  12:50  |   Evropský trh se spotřebitelskými úvěry v letošním prvním pololetí meziročně vzrostl o 8,5 % na 172,6 miliardy eur. Vyplývá to ze statistik evropské federace Eurofinas, která zastřešuje poskytovatele spotřebitelských úvěrů (osobních půjček, revolvingových úvěrů, financování v místě prodeje), hypoték a financování automobilů pro domácnosti ze sedmnácti zemí. Českou republiku v Eurofinas zastupuje Česká leasingová a finanční asociace (ČLFA). více »

Češi si letos u stromečku nejčastěji rozbalí elektroniku

21. 12. 2018  12:47  |   Téměř 70 procent Čechů plánuje někomu z rodiny darovat k Vánocům elektroniku. Ať už jde o mobil, tablet, televize, počítač, DVD přehrávač anebo herní konzole. Více než čtvrtina domácností si dává jako vánoční dárek velký spotřebič, například pračku, lednici či sporák, mnohdy s časovým předstihem. Každého pátého Čecha letos pod stromečkem překvapí dovolená. Právě dovolenou uvádějí Češi i jako svou nejvýznamnější investici v letošním roce. V sousedním Slovensku investovali lidé letos víc peněz do vybavení domácností a rekonstrukcí. Vyplývá to z reprezentativního průzkumu pro společnost Home Credit *. více »

dTest: Radost z dárků na úvěr vydrží jen chvíli

18. 12. 2018  01:46  |   Adventní čas je v plném proudu a mysl většiny z nás tak zaměstnává otázka, čím letos obdarujeme své nejbližší. Jen co na ni nalezneme odpověď, vystřídá ji mnohdy ještě složitější úvaha, a to, z čeho dárky zaplatíme. Potřeba pořízení hodnotných či drahých prezentů je u některých spotřebitelů tak veliká, že si za tímto účelem dokonce neváhají vzít úvěr. Proč byste si ale na vánoční dárky rozhodně půjčovat neměli? více »

Češi si berou nejvíce půjček před Vánoci. Každý druhý si půjčuje rizikově, zejména u prodejců.

04. 12. 2018  00:18  |   Češi si půjčují nejvíce před Vánoci (říjen-prosinec). Každý druhý si půjčuje rizikově, a to nejvíce u prodejců zboží. Nejsilnějším obdobím je druhá polovina listopadu a začátek prosince, kdy roste objem úvěrů až o pětinu ve srovnání s průměrem celého roku. Prosinec je spolu s lednem obdobím, kdy jsou lidé nejvíce v mínusu na svých účtech a zajímají se i o možnosti konsolidovat své dluhy. Z aktuálního průzkumu agentury Kantar provedeného pro Poradnu při finanční tísni a Sdružení českých spotřebitelů vyplývá, že:   Téměř pětina (17 %) Čechů má v předvánočním období zkušenosti s půjčkou; Zatímco v průběhu celého roku si rizikově půjčuje čtvrtina (27 %) populace, v předvánočním období je to téměř polovina (47 %).     více »

Jak rozeznat výhodnou půjčku od nevýhodné?

18. 10. 2018  00:41  |   Nabídka půjček je na našem trhu opravdu bohatá. Máme-li si celý segment zmapovat, můžeme ho rozdělit do tří hlavních kategorií. A to podle charakteristiky poskytovatelů. Sem řadíme: více »

Home Credit přichází s Flexibilní půjčkou, která se vám přizpůsobí

13. 10. 2018  11:02  |   Home Credit představuje nový produkt. Je jím revolvingový úvěr, který reaguje na potřeby klientů. Splácet můžou, dle vlastních potřeb. Nová půjčka jim umožní libovolně si měnit výši měsíčních splátek podle své aktuální situace. Zároveň přináší možnost půjčit si při dobrém splácení opakovaně bez zbytečně složité administrativy. Novou flexibilní půjčku provází i nová reklamní kampaň v konceptu úspěšného sitcomu 3+jedna. více »

Více než 2/3 Čechů upřednostní vyřízení půjčky online

04. 10. 2018  00:59  |   Nejen výše úroků, ale i rychlost vyřízení, dostupnost a co nejjednodušší administrativa. To jsou nejčastější požadavky klientů na půjčku. Podle aktuálních hodnocení Čechů tyto nároky nejlépe splňují půjčky peněz online. více »

Pro peníze raději na internet než na pobočku. Více než 2/3 Čechů upřednostní vyřízení půjčky online

02. 10. 2018  19:37  |   Nejen výše úroků, ale i rychlost vyřízení, dostupnost a co nejjednodušší administrativa. To jsou nejčastější požadavky klientů na půjčku. Podle aktuálních hodnocení Čechů tyto nároky nejlépe splňují půjčky peněz online. V současnosti má s nějakou hotovostní půjčkou zkušenost sedm z deseti Čechů. Polovina z nich považuje za podstatné domluvit si půjčku osobně na pobočce, ale pro více než dvě třetiny z dotázaných je důležitá možnost půjčit si peníze online. Vyplývá to z reprezentativního průzkumu společnosti Home Credit.* více »

Rusnok: ČNB by letos mohla ještě dvakrát zvýšit úroky

17. 09. 2018  00:41  |   Česká národní banka (ČNB) by do konce letošního roku mohla ještě dvakrát zvýšit své úrokové sazby. V rozhovoru s agenturou Reuters to řekl guvernér ČNB Jiří Rusnok. Bankovní rada ČNB začátkem srpna zvýšila základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu na 1,25 procenta. Podle Rusnoka by se další zvýšení úroků mohlo uskutečnit již tento měsíc. více »

Sekce obsahuje celkem 459 článků. Výše vypsáno 0 - 50Zajímavosti
Nejčtenější zajímavosti