Air bank

Air bank

Air bank, a.s.
Michal Strcula - Generální ředitel
Sídlo: Hráského 2231/25,148 00 Praha 11 - Chodov
Tel.: 840 000 000
E-mail: info@airbank.cz, www.airbank.cz

 

Kód banky: 3030

Infolinka: +420 515 202 202

Blokace karet: +420 547 134 134

Chcete změnit banku? Využijte kodex mobility.

KODEX BANKOVNÍ MOBILITY

 

Zisk banky 2018: 1,4 mld. Kč

Čistý výnos z poplatků a provizí: 0,2 mld. Kč

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2018

 

Rozhovor s bankou AirBank najdete zde!

Na naše otázky odpověděl Filip Zavřel, vedoucí oddělení Každodenní služby (Air Bank)

Filip Zavrel.JPG


Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2017
Banka roku
2016
Banka roku
2015
Banka roku
2014
Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2012 62,6
Bedřich Danda
Petr Kučera
Miroslav Zeman

 

Air bank se slibně rozjíždí. Její start byl rychlý a ani v druhém čtvrtletí nezahálela.

Jeden z hlavních pozitivů je jistě to, že banka, jakožto nová, stále reaguje na podněty svých klientů. V důsledku toho vylepšuje internetové bankovnictví, pořádá různé soutěže a dává tak jasně najevo, že je tu pro lidi. A ti si toho všímají, zákazníků stále přibývá.

Novinka, která banka aktuálně nachystala k létu a stojí za povšimnutí, je možnost výběru z bankomatu v celé Evropské unii za stejný poplatek, pouhých 25 Kč, příp. rovnou zdarma. Záleží na tarifu kreditní karty. S Velkým tarifem je výběr zdarma, s Malým tarifem je za 25 korun. Při výběru z vlastních bankomatů Air bank, mají zákazníci výběr vždy zdarma.

Vysoké hodnocení ponechávám na stejné příčce jako v předchozích čtvrtletích. 

Jan Klička

Poměrně nápaditou a přitom nijak nevtíravou reklamní kampaň této banky zahlédl v TV asi každý. Banka už ulovila 40 tisíc zákazníků, což není špatné číslo. Konkurence je velká. A milé je to, že AirBanka evidentně tuší, kam Češi vyrážení na dovolenou. Umožní jim totiž výběr v chorvatských bankomatech za 25 Kč nebo zcela zadarmo (podle tarifu, který máte). A to je prostě vstřícné. Co ostatní banky, nepřidají se?

Martina Hedvičáková

 

Velmi slibně se rozjíždí i další nově vzniklá banka. Především pomocí masivní a vtipné reklamy za půl roku od startu již Air Bank získala 40 tisíc zákazníků. Pro přechod z jiné banky do Air Bank využilo 1200 zákazníků Kodex mobility. Přestože Air Bank umožňuje zařídit vše po internetu, důležitou roli hrají pobočky, kde si založí účet většina zákazníků. V pobočkách Air Bank si zřídilo účet 55 % zákazníků, 40 % pak přes internet.

Banka se snaží reagovat na podněty a potřeby klientů a například neustále vylepšuje svoje internetové bankovnictví.

Ke každému nově otevřenému běžnému účtu si může klient nechat vystavit dvě platební karty MasterCard zdarma. V internetovém bankovnictví si pak vybírá ze tří designů ten, který se mu líbí nejvíc. Klienti navíc mohli s platebními kartami soutěžit a poslat tak květiny komukoliv v ČR.

Klienti Air bank zaplatí letos za výběr z bankomatu v Chorvatsku stejnou částku jako v ČR, tzn. s Velkým tarifem vybírají zdarma, s Malým tarifem pak 25 korun.

Bankovní poplatky 2Q 2012 80
Bankovní poplatky.com

 

Druhá banka s českými vlastníky (vedle Fio banky). Air Bank razantně vstoupila na český trh s několika poplatkovými a nabídkovými unikáty a doposud získala přes 50 tisíc klientů. Prvním originálním prvkem je příslib zachování vysoké úrokové sazby u spořicího účtu – tzv. garance TOP 3. Z pohledu poplatků je zase unikátní záležitostí možnost odmítnout poplatek v případě, že je klient nespokojen se službou banky. Banka nabízí dva tarify – Malý a Velký. Malý je zaměřen na pasivní klienty a je za 0 Kč. Velký tarif (konto all inklusive) pro aktivní klienti a stojí 150 Kč měsíčně, poté už klient nezaplatí za standardní služby nic. V této části nedošlo k žádným změnám, a proto hodnocení neměníme.

Pokud jde o vývoj v poplatkové politice, nedošlo ve II. čtvrtletí k žádným změnám. Jedinou změnou jsou nové obchodní podmínky. Od 1. 5. 2012 začala platit jejich nová verze. Zřejmě nejdiskutovanější změnou, je změna parametrů u principu rozumného využívání, který platí pro Velký tarif. Protože prý někteří zákazníci brali dosavadní parametry jako omezení, zvýšila banka parametry z 5 na 10 výběrů z cizích bankomatů a z 20 na 100 odchozích plateb v korunách za měsíc. Princip rozumného využívání znamená, že při překročení tohoto parametru může banka (ale nemusí) posoudit chování zákazníka jako nadužívání služeb. Toto je pozitivní změna, pokud v této proklientsky zaměřené politice bude banka pokračovat, zvýšíme ji v této části hodnocení o 0,5 bodu.

Sazebník patří mezi ty nejjednodušší a nejpřehlednější. Jako jediná banka má celý sazebník včetně vysvětlujících textů pouze na jednu A4. Jednoduchý sazebník se v prvních měsících působení nové banky stal její předností. Je srozumitelný, nenajdete v něm žádné hvězdičky, písmenka ani vysvětlivky pod čarou. Bankovní klient jistě ocení informaci, že ceny v sazebníku jsou stejné pro všechny druhy kanálů – ať už klient využije služeb pobočky, internetbankingu či telebankingu. Sazebník se nezměnil a tak vysoké hodnocení z minulého čtvrtletí ponecháváme.

Z Kalkulátoru bankovních poplatků ani z Q Reportu Scott & Rose nevyplývá, že by se postavení banky proti I. kvartálu změnilo. V Q Reportu Scott & Rose zůstaly náklady standardního klienta na úrovni 1.193 Kč ročně (tedy přes 25% pod průměrem za celý bankovní sektor). Hodnocení ponecháváme na stejné úrovni.

Veřejnost 2Q 2012 78.8
Petr Vít
Aleš Pospíchal
Pavel Dvořák
Beeda Cool

opravdu vstricna banka, zajimave produkty, pocatecni potize pri implemetaci se snazi resit...

Psenda Psendovic
Petr Kolomazník
Tomas Havrlant

Zápory:
Chybí zabezpečení DNSSEC, platební karty nevyužívají všechny vymoženosti 3D secure technologie.
Osobní účet je zatížen poplatky, hlavně za odchozí transakce.
Banka neslaví den bez poplatků.

Klady: Výběry i vklady u vlastních bankomatů zdarma.
Jeden z nejlepších, možná i nejlepší spořící bankovní účet.

Názor: Proč jít do této banky? Kvůli spořícímu účtu. Proč si založit osobní účet a zřídit platební kartu? Aby se dali vybrat peníze z banky bez poplatku a to pomocí bankomatu. Ach ty odchozí transakce.


Sazebníky

Image result for air bank pobočkyImage result for airbank