Air bank

Air bank

Air bank, a.s.
Michal Strcula - Generální ředitel
Sídlo: Hráského 2231/25,148 00 Praha 11 - Chodov
Tel.: 840 000 000
E-mail: info@airbank.cz, www.airbank.cz

 

Kód banky: 3030

Infolinka: +420 515 202 202

Blokace karet: +420 547 134 134

Chcete změnit banku? Využijte kodex mobility.

KODEX BANKOVNÍ MOBILITY

 

Zisk banky 2018: 1,4 mld. Kč

Čistý výnos z poplatků a provizí: 0,2 mld. Kč

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2018

 

Rozhovor s bankou AirBank najdete zde!

Na naše otázky odpověděl Filip Zavřel, vedoucí oddělení Každodenní služby (Air Bank)

Filip Zavrel.JPG


Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2017
Banka roku
2016
Banka roku
2015
Banka roku
2014
Ohodnoťte banku

Porota 4Q 2018 84,9
Miroslav Zeman

Air Bank je jednou ze tří nových bank, které vstoupily na tuzemský trh v roce 2012. Už od počátku se jednalo o velmi dravou a inovativní banku s důrazem na poskytování bankovních služeb po internetu a na nízké či nulové poplatky. V průběhu doby se filosofie banky posunula od výhradně nízkonákladové banky s nízkými poplatky a omezenou produktovou nabídkou, na banku s širokým rozsahem služeb. Banka je navíc průkopníkem v nových bankovních službách a nejrůznějších inovacích.

Air Bank je považována za další českou banku. V posledních letech rostl této bance i dynamicky počet klientů.

Chceme spojit síly s Monetou

Dnes ráno naši akcionáři oznámili předběžnou dohodu ohledně transakce, která by měla vést ke spojení Air Bank, Monety Money Bank a českého a slovenského Home Creditu. Vznikla by tím přední česká banka s 2 miliony zákazníků. Tradičním bankám bychom dál konkurovali pod značkou Air Bank. Naši současní akcionáři by v ní drželi téměř čtvrtinový podíl a byli by tak jejím nejspíš největším akcionářem.

Typicky trochu uspěchaná zpráva spojená s velkými očekáváními, kterou Air Bank vystřelila v říjnu roku 2018. Dnes už víme, že z plánovaného spojení tohoto moc nebude a není. Lidé se už mohli těšit na spojení výhod a předností obou bank a úspěšné splátkové společnosti a místo toho se vlastně vůbec nic nezměnilo. Takto uspěchané zprávy, které nevedou ke kýženému výsledku by měly banky spíše omezovat.

Měníme úrokové sazby u hypoték

Na trhu je to teď se sazbami u hypoték jak na houpačce. Co se na chvíli snížily, už zase stoupají vzhůru. I my na tento vývoj musíme reagovat, a proto k 10. říjnu sazby zvyšujeme.

Poměrně brzy začala Air Bank reagovat na růst úrokových sazeb a v říjnu je už začala zvyšovat. Upřímně ale banka o tomto záměru a plánu informovala své klienty i veřejnost. Neproběhlo tak vše v tajnosti jak jsem někdy u bank zvyklí. Dnes už také víme, že v průběhu roku 2019 bude docházet naopak zase ke snižování úrokových sazeb u hypoték, což se line jako nit celým bankovním trhem v ČR.

Nadělujte s Odměnami a vyhrajte

Kdy se vám stane, že při vánočním nákupu zaručeně ušetříte, a ještě vyhrajete jeho proplacení? U nás to teď jde.

Je to jednoduché, za nakupování u partnerů Air Bank s bonusy se dostal určitý počet nákupů do slosování o zajímavé výhry. To vše před Vánocemi. Klienti si tak mohli zpříjemnit svátky. Tedy pouze někteří klienti, což už je osud slosování. Mnohem více však oceňujeme velmi zajímavý bonus 500 korun pro každého kdo si v létě 2019 otevřel u Air Bank účet. To je mnohem zajímavější a efektivnější pobídka, která má i přímou souvislost s produktem jeho využívání chtěla Air Bank podpořit.

Bankovní poplatky 4Q 2018 86
Bankovní poplatky.com

IV. čtvrtletí 2018 Air Bank (8.5, 7, 9, 10) = 8,6

Druhá retailová banka s českými vlastníky (vedle Fio banky). Air Bank razantně vstoupila na český trh s několika poplatkovými a nabídkovými unikáty a pro rok 2016 se stala Nejvstřícnější bankou. V roce 2017 skončila na druhém místě. V aktuálním IV. čtvrtletí nedošlo k žádným pohybům, takže naše hodnocení neměníme.

Z důvodu, že dlouhodobě nedochází k žádným poplatkovým změnám, ponecháváme hodnocení na stejné úrovni, jako minule.

Sazebník patří stále mezi ty nejjednodušší a nejpřehlednější. Včetně vysvětlujících textů se vešel pouze na jednu A4. Jednoduchý sazebník se v prvních měsících působení nové banky stal její předností. Je srozumitelný, nenajdete v něm žádné hvězdičky, písmenka ani vysvětlivky pod čarou. Bankovní klient jistě ocení informaci, že ceny v sazebníku jsou stejné pro všechny druhy kanálů – ať už klient využije služeb pobočky, internetbankingu či telebankingu. Sazebník se nezměnil ani ve I. čtvrtletí a tak vysoké hodnocení z minula ponecháváme.

Z Q Reportu Scott & Rose vyplývá, že se postavení banky proti III. čtvrtletí nezměnilo a náklady standardního klienta jsou stále 56 Kč, takže banka stále drží 1. místo. Hodnocení ponecháváme na stejné výši.

Veřejnost 4Q 2018 49.2
V pohodě. Otázkou je, co udělá spojení s Monetou.
Aleš Jirásek
nekompletni sada produktu

Sazebníky

Image result for air bank pobočkyImage result for airbank