Air bank

Air bank

Air bank, a.s.
Michal Strcula - Generální ředitel
Sídlo: Hráského 2231/25,148 00 Praha 11 - Chodov
Tel.: 840 000 000
E-mail: info@airbank.cz, www.airbank.cz

 

Kód banky: 3030

Infolinka: +420 515 202 202

Blokace karet: +420 547 134 134

Chcete změnit banku? Využijte kodex mobility.

KODEX BANKOVNÍ MOBILITY

 

Zisk banky 2018: 1,4 mld. Kč

Čistý výnos z poplatků a provizí: 0,2 mld. Kč

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2018

 

Rozhovor s bankou AirBank najdete zde!

Na naše otázky odpověděl Filip Zavřel, vedoucí oddělení Každodenní služby (Air Bank)

Filip Zavrel.JPG


Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2017
Banka roku
2016
Banka roku
2015
Banka roku
2014
Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2019 79,6
Miroslav Zeman

Air Bank je jednou ze tří nových bank, které vstoupily na tuzemský trh v roce 2012. Už od počátku se jednalo o velmi dravou a inovativní banku s důrazem na poskytování bankovních služeb po internetu a na nízké či nulové poplatky. V průběhu doby se filosofie banky posunula od výhradně nízkonákladové banky s nízkými poplatky a omezenou produktovou nabídkou, na banku s širokým rozsahem služeb. Banka je navíc průkopníkem v nových bankovních službách a nejrůznějších inovacích.

Air Bank je považována za další českou banku. V posledních letech rostl této bance i dynamicky počet klientů.

  1. čtvrtletí 2019

Sledujte přes nás i své účty v jiných bankách

Máte účet ještě u své původní banky a chcete rychle vědět, co se na něm děje? Nově ho budete moct sledovat přímo z našeho internetového bankovnictví nebo z aplikace My Air. S účtem v České spořitelně nebo Equa bank si to můžete vyzkoušet už teď. Postupně přidáme i další banky.

Umí to i jiné banky, ale Air Bank spustila tuto možnost relativně brzy. Přes internetové či mobilní bankovnictví této banky, tak můžete ovládat své účty i u bank jiných. Zpočátku se k této povinnosti stavěly banky neochotně. V průběhu času ale pochopily, že ji mohou využít ke svému prospěchu a umožněním klientům sledovat i účet u jiné banky si klienta zachovat a nevpustit do svého hájenství cizí predátory v podobě aplikací na ovládání účtu od nebankovních IT firem.

Posílejte platby rychlostí blesku

Dnes spouštíme okamžité platby. Díky nim můžete poslat peníze do jiné banky během několika vteřin, a to třeba i o půlnoci nebo o víkendu. Stačí jen, aby je uměla i druhá banka. Zatím je kromě nás ovládá jen Česká spořitelna, ale během roku by se měly přidat další banky.

Super inovativní banka. Dokáže velmi dobře zachytit trendy a být mezi prvními. Lidé chtěli rychlé platby, všude v Evropě to fungovalo už dávno a konečně to dorazilo i k nám. Proč to zdržovat? Dnes už je rychlá platba samozřejmostí. Pokud pošlete platbu do dvanácti, má ji odpoledne protistrana na účtu i u jiné banky.

Nově si u nás účet založíte i z mobilu

Chceme, aby bankování s námi bylo pro vás jednoduché a pohodlné, a to už od samého založení účtu. Proto si teď nově můžete u nás účet otevřít i z mobilu. Třeba doma na gauči během reklam ve vašem oblíbeném seriálu nebo klidně v kavárně, když čekáte na svoji pravidelnou dávku kofeinu.

Byl únor a Air Bank umožnila lidem založit si účet i z mobilu. Samozřejmě jsem tento způsob vyzkoušel také. Bál sem se přehnané náročnosti a nekomfortu, ale vše bylo jinak. Stačilo hlavně vyplnit osobní údaje, vyfotit občanku a další doklad, poslat si na nový účet první peníze a bylo hotovo. Obecně se mi účet na mobilu líbí více u Air Bank než u Fio, který je až moc konzervativní, jednoduchý a nenápaditý.

Teď už můžete bezkontaktně platit i s Apple Pay

Pokud byl v posledních měsících nějaký dotaz opravdu nejčastější, tak to byl bezkonkurenčně ten, jestli budeme mít Apple Pay. Pro všechny milovníky elektroniky s logem nakousnutého jablka a bezkontaktního placení teď máme dobrou zprávu. Dnes Apple Pay spouštíme.

Nebyla by to Air Bank s mnoha jinými vychytávkami, aby nezavedla včas takovou lavinovitou novinku jako možnost platit s mobilem přes Apple Pay. V únoru se dočkali i klienti této banky. Placení mobilem je jak pro Apple, tak Androidy dneska už samozřejmostí a hanba bance, která by takové věci nepodporovala. Určitě by pak od sebe odehnala mladou a střední generaci klientů, kteří už sami o sobě vyžadují komfort a alespoň základní inovativní stupeň.

Zlevňujeme hypotéky

Jestli si zvažujete vzít hypotéku, máme pro vás dobrou zprávu. 27. února 2019 totiž u hypoték snižujeme úrokové sazby. Úroky snižujeme o 0,2 procentního bodu. Tady to máte přehledně černé na bílém.

Na konci minulého roku oznámila Air Bank dvakrát zvýšení úrokových sazeb u hypoték s příchodem nového roku zase otáčí a úrokové sazby v únoru naopak zlevnila a to o docela zajímavých 0,2 procenta. Ke snižování úroků u hypoték bude stejně jako u ostatních bank docházet i v průběhu roku 2019. Velmi tento trend vítáme.

S Monetou se nakonec nespojíme

Loni v říjnu jsme vám tady psali, že naši akcionáři jednají s Monetou o možném spojení našich bank pod značkou Air Bank. Včera nakonec oznámili, že jednání s Monetou ukončili a v přípravách na spojení už nebudou dále pokračovat.

Odvolávám co jsem odvolal, a slibuji co jsem slíbil. Pamatujete? I tak působí zpráva z konce loňského roku o spojení Air Bank s Monetou a Home Credit a její odvolání o pár měsíců později. Jednalo se přitom o takřka fantastickou zprávu, která by zahýbala s tuzemským bankovním trhem. I to svědčí o tom, že v některých mediálních vystoupení by měly být banky zdrženlivější a nevyvolávat předčasně neopodstatněné naděje.

Do My Air míří fulltextové vyhledávání a přehledy

Pro všechny z vás, co máte rádi přehled o svých penězích, máme dobrou zprávu. V aplikaci My Air chystáme několik novinek, díky kterým budete mít historii svých plateb doslova pod palcem.

Všichni víme jak otravné může být hledání účtů a plateb v historii. Oceňujeme tak každý nástroj, který nám s hledáním tohoto správného účtu a platby v historii pomůže komfortně vyhledat. I v Air Bank si toho všimli a poskytli nám novinku v podobě komfortnějšího vyhledávání formou fulltextového vyhledávání a přehledů. Opět nejde jinak než pozitivně ocenit.

Bankovní poplatky 1Q 2019 87
Bankovní poplatky.com

2019 I. čtvrtletí (8.5, 8, 9, 10) = 8,6

Druhá retailová banka s českými vlastníky (vedle Fio banky). Air Bank razantně vstoupila na český trh s několika poplatkovými a nabídkovými unikáty a pro rok 2016 se stala Nejvstřícnější bankou. V roce 2017 skončila na druhém místě. V aktuálním I. čtvrtletí nedošlo k žádným pohybům, takže naše hodnocení neměníme.

Z důvodu, že dlouhodobě nedochází k žádným poplatkovým změnám, ponecháváme hodnocení na stejné úrovni, jako minule.

Sazebník patří stále mezi ty nejjednodušší a nejpřehlednější. Včetně vysvětlujících textů se vešel pouze na jednu A4. Jednoduchý sazebník se v prvních měsících působení nové banky stal její předností. Je srozumitelný, nenajdete v něm žádné hvězdičky, písmenka ani vysvětlivky pod čarou. Bankovní klient jistě ocení informaci, že ceny v sazebníku jsou stejné pro všechny druhy kanálů – ať už klient využije služeb pobočky, internetbankingu či telebankingu. Sazebník se nezměnil ani v I. čtvrtletí a tak vysoké hodnocení z minula ponecháváme.

Z Q Reportu Scott & Rose vyplývá, že se postavení banky proti IV. čtvrtletí loňského roku nezměnilo a náklady standardního klienta jsou stále 56 Kč, takže banka stále drží 1. místo. Hodnocení ponecháváme na stejné výši.

 

27. 07. 2021  17:16
Veřejnost 1Q 2019 72,5
JE PROSTĚ NEJLEPŠÍÍ

Sazebníky

Image result for air bank pobočkyImage result for airbank