Equa Bank

Equa Bank

Equa bank, a.s.
Petr Řehák- Generální ředitel, člen představenstva
Sídlo: Karolinská 661/4,186 00 Praha 8
Tel.: 222 010 111
E-mail: info@equabank.cz, www.equabank.cz

Kód banky: 6100

Infolinka: +420 222 010 111

Blokace karet: +420 222 010 222

Chcete změnit banku? Využijte kodex mobility.

KODEX BANKOVNÍ MOBILITY

Zisk banky 2018: 372 milionů Kč

Čistý výnos z poplatků a provizí: 22 milionů Kč

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2018


Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2017
Banka roku
2016
Banka roku
2015
3. čtvrtletí
2014
Ohodnoťte banku

Porota 1Q 2013 59,9
Martina Hedvičáková

 

Také Equa bank se zaměřila na refinancování. Po úspěšném startu refinancování úvěrů (RePůjčka) nabízí nyní i zajištěnou konsolidaci půjček. Také se zaměřuje na snižování úroků u hypotečních úvěrů.

Equa bank nabízí nový spořicí účet EXTRA v eurech s EXTRA vysokým úrokem až 1,5 %

Dalibor Z. Chvátal

 

Equa bank nasadila možný strop pro nekontrolovatelné výběry z ATM. Kdo bude zlobit, tomu je zpoplatní, resp. zaplatí měsíční paušál za vedení účtu. Dlužno dodat, že se to dalo očekávat a měla to udělat už od počátku. Takto si zbytečně pár klientů nazlobila a už má vroubek v klientské důvěře. Kdo čekal, že výběry z ATM nebudou vždy „zadarmo“, dočkal se.

Hana Fojtová

 

Banka se rozjela s poskytováním hypoték. Prodloužila možnost získání bonusu 5 tis.Kč ke každé sjednané hypotéce do konce března a snížila o setinku úrokové sazby. Ty začínají na 2,89% p.a.

Motivovala své klienty k doporučení  služeb Equa banky bonusem 150,- Kč za každého nového klienta. Stejnou částku dostal na svůj nově založený účet také klient, kterého do banky přivedli. Malé banky se snaží získat klienty různými způsoby. Nutno připomenout, že pro aktivní klienty je vedení běžného účtu zdarma. Co je to aktivní klient? Ten, který na účet dostatečné příjmy na účtu, má v bance určitou výši vkladů nebo hypoteční úvěr. Parametry jsou přesně stanoveny. Banky často nabízí různé slevy a výhody na základě těchto kritérií. Slevy na úrokových sazbách úvěrů či poplatcích za vedení účtů. Finanční odměny ovšem zase nejsou tak časté, ale  objevují se.

Banka zavedla další půjčku na konsolidaci. Tentokrát zajištěnou nemovitostí. V podstatě se jedná o tzv. americkou hypotéku. Lze si takto půjčit částku od 200 tis.Kč do 70% ceny zastavené nemovitosti až na 20 let. Sazby začínají na 5,49% p.a. Opět s bonusem 5 tis.Kč za sjednání.  Konsolidovat lze spotřebitelské úvěry, kontokorenty  i kreditní karty, úvěry ze stavebního spoření, neúčelové hypotéky.  Takové úvěry nabízí i jiné banky. Ovšem bez bonusu.  Ne vždy však lze konsolidovat  třeba kreditní karty.  Někdy bývá omezen počet  konsolidovaných úvěrů.

Rok 2012 zakončila Equa bank plánovanou ztrátou 446 miliónů korun.  Důvodem byly inovace. Ztráta byla nižší než banka očekávala. Se svými výsledky je spokojena. Očekává zisk v průběhu dvou až tří let. Portfolio klientů  roste, produktové se rozšiřuje o další novinky. Equa bank  chce být bankou univerzální. 

Otakar Schlossberger

 

 Banka patří mezi menší až střední banky s celou škálou produktů pro segmenty spotřebitelů a SME. Banka však pracuje s omezeným počtem poboček. Internetové stránky jsou přehledné a srozumitelné, podobně je na tom sazebník. Banka disponuje také elektronickým přístupem. Reklama v I. Q roku 2013 viditelná, tak jako u jiných bank, nebyla. Nicméně z posledních aktivit mne zaujala tzv. RePůjčka.

Banka se prozatím nehlásí ke společenské angažovanosti, proto hodnocení ponechávám na úrovni minulého čtvrtletí. 

Jan Klička

 

I na trhu „malých bank“ je poměrně těsno, takže každá hledá svůj směr a cíl. U Equa banky by se mohlo jednat o refinancování všeho možného. Byla to první banka, která v roce 2012  začala refinancování nabízet a pokračuje v tom i nadále. Už poněkolikáté nabízí 5000 bonus za přechod k této bance. Kromě toho snížila sazby u hypoték, nabízí konsolidaci úvěrů a snaží se finančně motivovat klienty, aby přivedli do banky další zájemce.  

Bankovní poplatky 1Q 2013 83.8
Bankovní poplatky.com
Veřejnost 1Q 2013 60
Miloš Nohavica
Jiří Křídlo
Josef Světák

relativně pořád nová banka

Eva Kobrová
Ivana Zlomená

nic nového

Lumpur Lumpur

Zatím velmi málo poboček a málo bankomatů.

Jiří Hovorka
David Stříbrský
Miroslav Rožek
Jaroslav Číhal

Docela mě překvapilo, když jse z kolegou řešil v práci, že mu nefuguovala čip na jeho platební kartě. Banka mu vydala kartu s jiným typem čipu, který u nás není rozšířený. Chtělo by to větší profesionalitu. Pokud se musím být zda mi karta bude fungovat při placení lepší známku dát nemohu.


Sazebníky

Image result for equa pobočkyImage result for equa pobočkyImage result for equa pobočky


Pobočky

Bankomaty