Equa Bank

Equa Bank

Equa bank, a.s.
Petr Řehák- Generální ředitel, člen představenstva
Sídlo: Karolinská 661/4,186 00 Praha 8
Tel.: 222 010 111
E-mail: info@equabank.cz, www.equabank.cz

Kód banky: 6100

Infolinka: +420 222 010 111

Blokace karet: +420 222 010 222

Chcete změnit banku? Využijte kodex mobility.

KODEX BANKOVNÍ MOBILITY

Zisk banky 2018: 372 milionů Kč

Čistý výnos z poplatků a provizí: 22 milionů Kč

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2018


Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2017
Banka roku
2016
Banka roku
2015
3. čtvrtletí
2014
Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2013 63,3
Bedřich Danda

Nemám důvod proč zvyšovat své hodnocení, naopak snižuji

Petr Kučera
Dalibor Z. Chvátal

ČSOB: Potěšilo rozšíření akceptace všech karet ČSOB v oddílech České pošty, už tak nejsou jen doménou ERA/PS. Teď ještě další krok k akceptaci všech karet bez ohledu na vydavatele.

GE: GE Money Manager je příjemný grafický nástroj pro osobní finance, potěšilo, že si už rozumí s transakcemi kreditními a debetními kartami.

 

 

Je vidět, že banky postupně začaly ustupovat od poplatků za vedení hypotéky, jiné jej stále drží, ale jeho existenci zvýhodňují úrokovou sazbou. Stoupá počet spotřebitelských soutěží. Ty mají jednak udržet stávající klienty a naučit je používat služby banky, ale zároveň výrazně levnějším způsobem (od standardní reklamy) sehnat nové klienty.

Martina Hedvičáková

Také Equa bank se zaměřila na refinancování. Celkový objem schválených RePůjček dosáhl výše 0,5 miliardy korun.

Každý, kdo u Equa bank požádal během dubna a května o jakýkoliv typ hypotečního úvěru a do konce června podepsal smlouvu, získal úrokovou sazbu s 0,3% slevou. Po celé měsíce duben a květen nabízí Equa bank pevné zvýhodněné úrokové sazby na refinancování hypoték s úrokem od 2,59 % p.a., účelové hypotéky od 2,69 % p.a., neúčelové hypotéky s pevnou úrokovou sazbou od 4,69 % p.a. Splatnost hypotéky u Equa bank je 5 – 35 let, úrokovou sazbu lze zafixovat na 1, 3 nebo 5 let.

„Papírově“ patří úvěrové podmínky této banky k jedněm nejlepším na trhu, bohužel při praktické realizaci dochází k nestálému doplňování různých potvrzení apod. Prvotní podmínky, které byly deklarovány na začátku, tak nejsou dodrženy. Proces ověřování je nadstandardně zdlouhavý.  Personál na pobočce banky je sice milý a vstřícný, ale veškeré schvalování probíhá v Praze a o odbornosti jejich zaměstnanců lze diskutovat. Závěrem zle tedy konstatovat, že celkový proces vyřizování úvěru je výrazně komplikovanější a časově náročnější než v tradičních velkých bankách, které i přes svou velikost se ukazují jako flexibilnější a erudovanější.

 

Equa bank získala hned tři ocenění v prestižní finanční soutěži Zlatá koruna 2013. Je tak jedinou „novou bankou“, která se umístila hned ve třech kategoriích. V kategorii Úvěry se umístil na 1. pozici náš produkt RePůjčka a získal tak doslova zlatou korunu. V kategorii Účty se umístil na 3. pozici produkt Běžný účet Equa bank a stejnou pozici jsme obsadili i v kategorii Hypotéky s produktem Hypotéka Equa bank - snadné refinancování. Oba tyto produkty tak získaly bronzové koruny.

Jan Klička

Zrušila poplatek za správu hypotéčního úvěru. A lehce snížila sazby u hypoték. Z pohledu klientského indexu tedy Equa ve druhém kvartálu  jasný palce nahoru a příklad hodný následování. U Equa bank musíme ocenit i podporu rodinných firem – opět je to něco „jiného“ co mile odliší bankovní ústav od konkurence.

Bankovní poplatky 2Q 2013 83.8
Bankovní poplatky.com

Další nová nebo přesněji řečeno staronová banka. Původně Banco Popolare, kterou koupil britský fond AnaCap. V II. čtvrtletí tentokrát nedošlo k podstatným či strukturálním poplatkovým změnám. Equa bank však zrušila jeden poplatek. Proto ponecháváme hodnocení v této části na stejné úrovni jako minule.

Banka se snaží po svém vstupu na trh každé čtvrtletí přijít s něčím novým. V aktuálním kvartále si dala malou pauzu. A tak jen od 15. 4. 2013 se Equa bank zařadila po bok ostatních bank a zrušila poplatek za vedení hypotečního účtu (150 Kč). Dále banka přišla až do odvolání s odpuštěním poplatku za odhad ceny nemovitosti u refinancování hypoték. Zatím tedy ponecháváme pro aktuální II. čtvrtletí hodnocení na stejné výši jako minule.

Sazebník je stejně jako u Air Bank přehledný, jednoduchý. Sice se nevešel jen na jednu A4, ale i tak se na třech stranách budou klienti velmi dobře orientovat. Je zcela evidentní, že nové banky přistoupily k sazebníkům proklientsky a to jak z hlediska přehlednosti, stručnosti, barevnosti, tak i z pohledu různých dodatkových a vysvětlujících informací. V aktuálním čtvrtletí nedošlo k žádným změnám v podobě sazebníku a tak vysoké hodnocení z minula ponecháváme.

Z Q Reportu Scott & Rose vyplývá, že proti minulému čtvrtletí nedošlo k žádným změnám a tak roční náklady banky u standardního klienta jsou i nadále 218 Kč, což ji v průzkumu této agentury řadí na 2. místo (za Fio banku). V této části proto ponecháváme hodnocení na stejné výši jako minule.

Equa bank zrušila poplatek za vedení hypotečního účtu, 15. 4. 2013

 

Equa bank od 15. dubna 2013 zrušila poplatky za správu hypotečního úvěru. Zrušení poplatků se týká všech úvěrů čerpaných od 15. dubna 2013. U refinancování hypoték pak do odvolání provádí odhad ceny nemovitosti zdarma. 

Veřejnost 2Q 2013 53.3
Jana Kovačiková

Malá slabá banka, kde nemám žádné jistoty

Jan Komár
Miloš Nohavica

Platí to samé co u Air bank, 


Sazebníky

Image result for equa pobočkyImage result for equa pobočkyImage result for equa pobočky


Pobočky

Bankomaty