Expobank CZ

Expobank CZ

Expobank CZ a. s.
Ilya Mitelman, předseda představenstva,
Vítězná 126/1, 150 00 Praha 5
Tel.: 233 233 233
E-mail: info@expobank.cz, www.expobank.cz

Kód banky: 4000

Infolinka:+420 844 844 822

Blokace karet: +420 272 771 111

Chcete změnit banku? Využijte kodex mobility.

KODEX BANKOVNÍ MOBILITY

Zisk banky 2018: 201 milionů Kč

Čistý výnos z poplatků a provizí: 52 milionů Kč

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2018


Kvartál
1 2 3 4

Ohodnoťte banku

Porota 4Q 2018 51,4
Miroslav Zeman

Tuto banku jste mohli znát dříve pod názvem LBBW. Banka se zaměřuje zejména na poskytování služeb korporátním klientům se zaměřením na individuálně poskytované univerzální služby. Banka se také zaměřuje na spořící a investiční produkty pro retailovou klientelu.

V porovnání se svými konkurenty není banka výrazná a její marketing je velmi omezený. Banka však neoslovuje masovou klientelu, ale vybrané klienty a skupiny klientů

Plaťte kartou MasterCard v Albertu a vyhrajte 500 Kč na další nákup!

Pro zákazníky, kteří od 26. 9. do 13. 11. 2018 zaplatí kartou MasterCard nebo Maestro na samoobslužných pokladnách v prodejnách řetězce Albert, MasterCard připravil soutěž.

Soutěže jsou pěkná věc a lidi to baví. Ale když můžete údajně někde vyhrát pětset korun na další nákup, nebo také nemusíte, až tak velká motivace to není. V létě 2019 například Air Bank poskytuje ke každému nově zřízenému účtu 500,- Kč jako bonus za vyzkoušení a je to vlastně nárokové. To je mnohem promyšlenější a z pohledu klientů lepší podpora než jakékoliv soutěže.

Tisková zpráva ke spuštění NEO účtu

Česká banka Expobank CZ uvádí na trh unikátní bankovní účet, který propojuje tradiční bankovnictví se světem FinTech. Prostřednictvím internetového bankovnictví Expobanking a nově představeného NEO účtu umožňuje klientům, jako první tradiční banka v Evropě, obchodovat s kryptoměnou Bitcoin, investovat do začínajících firem či drahých kovů, a rovněž také využívat pojišťovacích služeb. NEO účet tak umožňuje spravovat kompletní finanční život z jednoho místa, a to díky spolupráci s partnery z jednotlivých oblastí. Expobank CZ nový účet představila v rámci první fáze digitální transformace, kterou aktuálně prochází. Výrazně tak rozšiřuje nabídku inovativních služeb směrem k retailovým klientům.

Neo účet, jako účet z jiného světa? Expobank CZ tak tento produkt prezentovala. Ve skutečnosti můžete z této aplikace ovládat několik částí svého porfolia a investovat. Pro normálního pozemšťana spíše minimálně využitelné služby. Ale pro investora to může být zajímavý způsob. Uvidíme jak se Expobank CZ podaří přetáhnout klienty od Fia a velkých bank k sobě, díky tomuto účtu.

Bankovní poplatky 4Q 2018 60
Bankovní poplatky.com

IV. čtvrtletí - (6.5, 6, 5.5, 6) = 6

Expobank v aktuálním kvartálu neprovedla žádné strukturální změny. Hodnocení v této části neměníme.

Banka v aktuálním IV. čtvrtletí výrazné poplatkové změny nepřipravila. Vzhledem k tomu není důvod měnit hodnocení banky ani v této části.

Sazebník nedoznal žádných grafických změn a tak platí hodnocení z předchozího čtvrtletí. Je sice celkem viditelné, co všechno spadá pod balíčkové účty, přesto by mohl být sazebník přátelštější ke klientům. Členění jednotlivých částí uvnitř kapitol je graficky nepřehledné a nevýrazné. V sazebníku se špatně orientuje. Jinak je dostupný jak ve formátu html, tak ve formátu pdf. Pro klienty je také přínosné, že má banka zároveň na stejném místě archív sazebníků (pdf. dokumenty) s přesnými daty změn. Banka také pravidelně dopředu informuje v tiskových zprávách o změnách ve svém sazebníku a k tomu přikládá dokument, kde jsou změny popsány, takže klient ví, jakých služeb se budou týkat. Hodnocení v této části ponecháváme na stejné úrovni jako minule.

Podle Q Reportu Scott & Rose nedošlo k žádným pohybům a tak i nadále u standardního klienta zaplatíme ročně 2.561 Kč. Hodnocení proto tentokrát neměníme.


Sazebníky

Pobočky

Bankomaty


Tiskové zprávy Expobank CZ