mBank

mBank S.A., organizační složka,

Generální ředitel: Pawel Kucharski

Pernerova 691/42, Praha 8,186 00

www.mbank.cz

Kód banky: 6210

Infolinka:+420 222 111 999

Blokace karet:  Blokaci snadno provedete v mobilní aplikaci, internetovém bankovnictví nebo pomocí mLinky +420 222 111 999

Chcete změnit banku? Využijte kodex mobility.

KODEX BANKOVNÍ MOBILITY

Zisk banky 2018: 446 milionů Kč

 

 


Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2012
3. čtvrtletí
2012
1. čtvrtletí
2010
4. čtvrtletí
2011
Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2016 77,2
Olga Ortová Šeflová

mBank stále získává ceny odborníků i klientské veřejnosti za řadu svých bankovních produktů – jako jsou osobní účet mKonto, podnikatelský účet mKonto Business a mHypotéka Light. Otevření mKonta a mKonta Business je podporováno finančním bonusem 5OO Kč pro každého nového klienta i pro stávajícího klienta, který banku doporučil, či bezplatným cestovním pojištěním. K refinancování půjček zase nabízí banka klientům mobilní telefon. Banka pokračuje v rozšiřování funkcionalit mobilního bankovnictví (nastavení limitů platebních karet, přímé spojení s call centrem) pro systémy Android a iOS. V karetní oblasti se jedná o novou nabídku Zlaté mKarty, mKartu Business a mNálepku. Vysoce hodnocena je banka i jako top značka českého spotřebitelského trhu (Czech Superbrands 2016). Její nová služba „Centrum žádosti“ umožňuje on-line vyřízení spotřebitelského úvěru přímo v internetovém bankovnictví (oficielní žádost, potvrzení, reference) a dodatečné bezplatné zaslání dokumentů poštou. O tom, že se mBank mimořádně daří, svědčí i rasantní meziroční nárůst objemu hypotečních úvěrů (o 25%) a spotřebitelských úvěrů (dokonce o 41%). To se samozřejmě odráží i v její ziskovosti, i když se stále jedná o nízkonákladovou banku.

Miroslav Zeman

mBank je zajímavá banka. V trhla na náš trh před léty jako vítr. Bylo o ní všude slyšet. Zvedla první vlnu přechodu klientů od velkých bank k této nové. Vše bylo zdarma, vše bylo jednoduché a snadné. Základem byl přitom do té doby zatím ne úplně rozšířený internet a internetové bankovnictví. mBank zavedla do tuzemského slovníku pojem \"internetové banka\".

Od té doby jakoby banka usnula. Ze dne na den se vytratila. Snad dosáhla toho co chtěla a o více už neusiluje. Je to škoda. Banka měla velkou perspektivu a naději stát se skutečně významnou tuzemskou bankou. To by se však nesměla leknout svého úspěchu. Nyní už co do úspěšnosti a počtu klientů tuto banku v podstatě dohnaly její stejně velcí a stejně zaměření konkurenti jako Fio či Air Bank. Teprve příchod těchto bank jako přímé konkurence trošku nastartoval aktivitu této banky a také její nové inovace.

S čím přišla banka v II. čtvrtletí 2016

mBank jako první banka v České republice spustila samoobslužné on-line vyřízení žádostí

mBank propaguje své obchody poslední dobou velmi inteligentně. Netlačí zbytečně na pilu a motivuje nové či stávající klienty zajímavými a hlavně logickými bonusy a výhodami. Poskytování dárečků jako tabletů k půjčce apod. je zde spíše výjimkou. Nyní si mohou klienti vyřídit své žádosti on-line ze svého internetového bankovnictví. mBank toto prezentuje jako nějakou zásadní novinku, nicméně klienti bank a zejména ti klienti mladí už jsou dávno někde jinde. Pro ně je veškeré vyřizování věcí přes internet jakýmsi standardem. Nové opatření mBank tak spíše zařadíme do standardních doháněcích opatření.

mBank: Velikonoční nabídka mBank je ještě sladší, stávající i noví klienti dostanou při doporučení každý 600 Kč

Hody, hody doprovody..A zase ta mBank. mBank je stále aktivnější a aktivnější. Musíme jí za její aktivitu chválit jak jen to jde. Její aktivita se už také postupně projevuje na zvyšujícím se hodnocení v našem klientském ratingu GEEN Vstřícná banka. Tentokrát se opět budeme motat okolo odměn za dohození klienta. Prostě Kecal v Česku funguje i po více než stu letech. Dohazujte, doporučujte, dostanete odměnu. U mBank to může být až 3000 korun za dohození pěti nových klientů. Za jednoho klienta pak 600 korun na svůj účet u mBank.

mBank: mBank opět odměňuje za doporučení a dává poplatkům za cestovní pojištění prázdniny

Zrovna nedávno jsme mBank chválili za její přístup ke klientům a lákání klientů nových formou logických a nevtíravých bonusů. Jakého typu je tento nový benefit? Musím konstatovat, že mnohem lepší než tablet k půjčce. Banka i nadále odměňuje nové i stávající klienty za doporučení nového klienta částkou pětset korun a současně před letními prázdninami zřídit cestovní pojištění. Klient si ale musí v daném období zřídit mKonto na doporučení stávajícího nebo nového klienta.

mBank: mBank rozdává chytré telefony při refinancování a konsolidaci půjček

Ajajaj, tak dlouho jsme mBank chválili za její logické a nevtíravé bonusy u konsolidací a refinancování až nám mBank vytřela zrak. Půjdete si opět kvůli mobilnímu telefonu, nikterak drahému refinancovat půjčku právě k mBank? Nebo by jste k ní šli, jako spokojení klienti či kvůli parametrům tohoto refinancování. V tom je řečeno vše. Úplatky klientů hračkami, kočičkami či tablety je nedůstojné sebevědomé banky a sebevědomého klienta banky.

Markéta Grušáková
Bedřich Danda
Martina Hedvičáková

mBank pokračuje v rozšiřování funkcionalit bankovní aplikace a přináší nové verze pro Android a iOS. Přibyla nejžádanější funkce ze strany klientů v podobě možnosti měnit limity platebních karet přímo v aplikaci. Novinkou je také možnost zavolat na call centrum přímo z aplikace bez nutnosti další identifikace.

mBank dále rozšiřuje nabídku platebních nástrojů. Přináší zlatou kartu, platební nálepku a debetní mKartu Business.

mBank jako první banka v České republice spustila samoobslužné on-line vyřízení žádostí.

V pátém ročníku soutěže „Finparáda – Finanční produkt roku“ opět vyhrála mHypotéka Light od mBank. V kategorii Hypotéka roku obhájila mBank první místo počtvrté za sebou. Se svým běžným účtem mKonto pak obsadila, stejně jako v předchozích letech, bronzovou příčku. V soutěži Zlatá koruna obsadila mBank první místo za mKonto Business a stříbro za mKonto. Dále mBank získala prestižní ocenění Superbrands 2016.

mBank opět odměňuje za doporučení: nový klient dostane na své nové mKonto pětistovku, stávající až 2500 Kč.

Česká mBank v roce 2015 zažila další úspěšný rok. Největší internetová banka dosáhla meziročního nárůstu objemu spotřebitelských úvěrů o 41 % a objem hypoték vzrostl o 25 %. Zisk před zdaněním dosáhl výše 279 milionů korun.

Bankovní poplatky 2Q 2016 83.8
Bankovní poplatky.com

Nízkonákladová banka, která svou politiku postavila na nulových poplatcích. Poplatková struktura zůstala zachována, takže i my zatím ponecháváme hodnocení v této části beze změny.

V aktuálním II. kvartále banka žádné změny nerealizovala, ale oznámila změnu sazebníku k 1. září. Tyto poplatkové pohyby proto budou součástí našeho hodnocení v příštím čtvrtletí.

Sazebník mBank je stále snadno k nalezení hned na homepage. Dále v něm klient najde přehlednou tabulku s archívem změn, a jakého okruhu služeb či produktů se tyto změny a kdy týkaly (jednotlivé minulé sazebníky jsou stáhnutelné v pdf formátu). Bohužel jednotlivé změny nejsou nijak zvlášť označeny a tak je třeba sazebníky porovnávat. Hodnocení pro aktuální II. kvartál neměníme.

V Q Reportu Scott & Rose nedošlo ke změnám, tudíž standardní klient stále platí 744 Kč ročně. I přesto je v tomto průzkumu banka překvapivě až na 7. místě (minule na 8.). Nedávno jsme kvůli tomu o 0,5 bodu snížili naše hodnocení v této části. 

Veřejnost 2Q 2016 53.1
nic moc, problémy s IB
Milan Štěpek
Jsem u banky pátým rokem a pozoruju, jak mizí možnosti, benefity, služby zdarma... prostě musím sponzorovat nové klienty. Hnus.
Skvele
Kdysi skvělá banka, ale dnes je to takové torzo. Nevím v čem je jiná než její nejbližší konkurentky

Sazebníky


Bankomaty