Raiffeisenbank

Raiffeisenbank

Raiffeisenbank a. s.
Igor Vida, předseda představenstva a generální ředitel
Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4
Tel.: 225 541 111
E-mail: info@rb.cz, www.rb.cz

Kód banky: 5500

Infolinka:+420 800 900 900

Blokace karet: +420 800 900 900

Chcete změnit banku? Využijte kodex mobility.

KODEX BANKOVNÍ MOBILITY

Zisk banky 2018: 3,36 mld. Kč

Čistý výnos z poplatků a provizí: 1,86 mld. Kč

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2018


Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2010
1. čtvrtletí
2010
Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2011 61,9
Bedřich Danda

Raiffeisenbank podpoří podnikatele a živnostníky pěti miliardami korun ve formě výhodných úvěrů pro tento segment. Doufám jen, že podmínky poskytnutí úvěru budou přijatelné a bude existovat co nejjednodušší ale efektivní schvalovací proces.

Jinak banka pokračuje v poměrně úspěšné reklamní a marketingové strategii, typu za účet platíme my vám apod. takže je o bance slyšet a je i vidět.

Jan Brázda

Banka nebyla za druhé čtvrtletí moc aktivní, co se týče zavádění nových produktů na trhu.

Raiffeisen pokračuje v zavádění dalších fondů i pro sofistikovanější investory. V návaznosti na rozšiřování nabídky asset managementu zavedla banka speciální aplikaci umožňující náhled na jejich portfolio přes internet. Tuto službu nicméně ostatní banky nabízí delší dobu (např. ČSOB).

Eva Poláchová

Banka opět poskytuje od května 100% hypotéku na vlastní bydlení ve variantě Klasik a Offset ( hypotéka se zápočtem úspor).  Podmínky jsou o něco přísnější než v minulosti. Maximálně klient může získat  6 mil. Kč, prozatím je 100% hypotéka možná  jen pro nemovitosti v Brně a v Praze.  Tato skutečnost nás těší, protože 100% hypotéky jsou stále žádané.  Další příjemnou zprávou je zlepšení podmínek pro poskytování hypoték – zvýšení maximální výše hypotéky z 8 na 12 mil.Kč, u Variabilní hypotéky na 8 mil.Kč, zvýšení maximální výše úvěru ve vztahu k zastavené nemovitosti  v případě pozemků a montovaných domů a snížení sazeb účelových hypoték. Banka  nezkalamala a opět  v dubnu zopakovala akci Hypoteční dny, kde klienti měli možnost získat hypotéku se slevou až 1%.

František Pavelka

Raifeisenbank podle mého názoru drží nadále trend nastoupený v prvním čtvrtletí. Začíná posilovat své aktivity i přes členy skupiny. Pozitivní je i posílení aktivit ve vztahu k SME. Mám však pocit, že se trochu zhoršily možnosti orientace na webových stránkách.

Miroslav Zeman

I Raiffesenbank se může stejně jako mnohé další banky pochlubit umístěním v mezinárodní anketě. Prestižní cena magazínu Global Finance pro „Nejlepší banku ve střední a východní Evropě“ popáté v řadě putuje do rukou skupiny Raiffeisen. Skupina zároveň získala titul pro banku roku ve třech zemích regionu.

Vstřícné novinky banka přináší i v oblasti pojištění. Raiffeisenbank jako první banka v České republice spustila ve spolupráci s UNIQA pojišťovnou nové životní pojištění s ojedinělou možností dvojnásobné výplaty peněz i v případě bezeškodného průběhu.

Až o miliardu korun zvýšila svůj základní kapitál Raiffeisenbank. Chce tak posílit prostředky pro svůj rozvoj a expanzi ve střední evropě.

Podporu podnikatelům a živnostníkům realizuje Raiffka formou vyčlenění 5 miliard korun na úvěry pro malé a střední podnikatele. Raiffeisenbank zaznamenává opětovný nárůst poptávky financování ze strany středních firem, přičemž chce výrazně posílit svou současnou tržní pozici v úvěrování a v dlouhodobém horizontu chce patřit mezi vedoucí banky ve financování tohoto segmentu.

Raiffka se také přiblížila svému konkurentu GE Money bank v oblasti servisních článků, analýz a informací na zajímavá ekonomická a finanční témata.

Banka také významně zlepšila své hospodaření. Čistý zisk vzrostl o 34,7 % na 580 milionů Kč. Celková aktiva +6,3 % na 193,5 miliardy Kč. Vklady klientů +3,1 % na 126,3 miliardy Kč. Úvěry klientům +8,2 % na 157,5 miliardy Kč.

Bankovní poplatky 2Q 2011 71.3
Bankovní poplatky.com

Raiffeisenbank patří v posledních letech mezi aktivnější banky. Svoji poplatkovou politiku směřuje k maximálnímu využívání eKonta při splnění podmínek pro věrnostní výhody, tedy varianty Prémium (dnes už méně varianta Extra). Z tohoto úhlu pohledu nedošlo ke strukturálním poplatkovým změnám, ale k prohloubení výhodnosti tohoto konta a tím zároveň opačně k nevýhodnosti běžného účtu či eKonta bez věrnostních výhod, případně Extra. Hodnocení ponecháváme beze změn.

Jak již bylo řečeno, poplatkové změny se vesměs netýkají těch, kteří využívají eKonta a plní podmínky pro věrnostní výhody, ale naopak těch, kteří podmínky nesplní (tedy eKonto – ceníková cena). Účet eKonto Základ již banka od 1.4.2011 nenabízí. Pokud jde o samotné změny, tak jedna z nich potěší fanoušky ankety o nejabsurdnější bankovní poplatek. Rajfka totiž od 1.4.2011 zavedla možnost prvního výběru hotovosti v měsíci na pobočce zdarma (nejabsurdnější bankovní poplatek 2010). Před tím za 60 Kč. Ostatní služby se ale naopak zdražily pro ty, kteří nesplní podmínky. Měsíční vedení eKonta se zvýší z 55 Kč na 75 Kč, vedení karty ze 43 Kč na 45 Kč, internetové bankovnictví z 55 Kč na 90 Kč a vedení kontokorentu z původních 50 Kč na 90 Kč. Bohužel si připlatí i ti, kteří mají eKonto Extra – vedení účtu stoupne z 0 Kč na 29 Kč, vedení kontokorentu z 0 Kč na 40 Kč, vedení karty z 0 Kč na 30 Kč a za internetové bankovnictví z 0 Kč na 40 Kč. Banka také například zvyšuje poplatek za vklad třetí osobou na 65 Kč (dříve 55 Kč). Vzhledem ke zvýšení ceny i u věrnostního programu Extra, snižujeme v této části hodnocení o 0,5 bodu.

Sazebník nedoznal žádných grafických změn a patří tak stále k těm přehlednějším a klienti by se v něm mohli lépe orientovat. Lépe je poznat, co všechno patří do preferovaného eKonta. V rámci posledního čtvrtletí se podoba sazebníku nezměnila a hodnocení zůstává stejné. Nicméně pro klienty je jistě příjemné, že banka při změnách sazebníku vydává speciální pdf. dokument, kde nejen, že popíše seznam změn s původní a novou cenou (dokonce i s výpočtem rozdílu), ale také přidá tipy a alternativy pro klienty, kteří jsou změnou nějak postiženi. Pokud půjde banka tímto směrem, zlepšíme ji v příštím čtvrtletí hodnocení v této části o 0,5 bodu.

Q Report Scott & Rose sice zaznamenal snížení poplatků u standardního klienta z 2 230 Kč na 1 959 Kč ročně, respektive u aktivního klienta z 2  981 Kč na 2 307 Kč, ale to může být dáno tím, že banka již neposkytuje eKonto Základ, které mohlo průměr zvyšovat. U Kalkulátoru bankovních poplatků totiž nedošlo k výrazným posunům. Stále tak platí, že eKonto při splnění podmínek (tedy věrnostní programy Premium nebo Extra) se pravidelně umisťuje na hranici první pětky nejlevnějších bankovních účtů. U eKonta Extra se to ovšem do budoucna může změnit.

Veřejnost 2Q 2011 52.5
Tomáš Kučera
Petr Netopil
Lucie Janečková

Nedostatek bankomatů, tváří se, že bez poplatků, ale pouze když tvoříte pravidelný obrat. Často klamavé reklamy a poplatků slučné množství.

Alfa steel
Hana Rambalová
Axel Wolf

Když klientovi s miliony neumějí nabídnout slušný úrok... :) Navíc nedokázali na centrále provést vklad v hotovosti na jejich vlastní účet. :)))

Pavel Och

Protivná reklama v TV,navíc nepravdivá(poplatky).


Sazebníky

Pobočky

Bankomaty