Raiffeisenbank

Raiffeisenbank

Raiffeisenbank a. s.
Igor Vida, předseda představenstva a generální ředitel
Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4
Tel.: 225 541 111
E-mail: info@rb.cz, www.rb.cz

Kód banky: 5500

Infolinka:+420 800 900 900

Blokace karet: +420 800 900 900

Chcete změnit banku? Využijte kodex mobility.

KODEX BANKOVNÍ MOBILITY

Zisk banky 2018: 3,36 mld. Kč

Čistý výnos z poplatků a provizí: 1,86 mld. Kč

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2018


Kvartál
1 2 3 4

Banka roku
2010
1. čtvrtletí
2010
Ohodnoťte banku

Porota 2Q 2014 67,6
Otakar Schlossberger

Banka střední velikosti nabízející celou škálu produktů a služeb pro spotřebitele. Pracuje také s celkem rozsáhlou sítí poboček, takže by mohla být pro klienty celkem vstřícná. Má poměrně nápadné internetové stránky, kde převažují firemní barvy – žlutá a černá. Orientace na internetových stránkách není až tak dobrá. Např. jsem do pěti minut nebyl schopen nalézt sazebník či ceník pro spotřebitele. Z tohoto důvodu pro mne banka není zrovna vstřícná. Chtěl jsem si ověřit, jak vypadá jejich sazebník. Mj. se mi ve vyhledávači objevil jen ceník a sazebník za oblast investičního bankovnictví. Tam se objevil jak ceník, tak sazebník. Nicméně jsem „nezjistil“, jaký je mezi nimi rozdíl. Asi bude, ale pro „laika“ je to k nezjištění. 

 

Banka se hlásí ke společenské odpovědnosti nejen potřebným, ale i v oblasti kultury, vzdělávání a sportu, i když jen okrajově.  Hodnocení ve srovnání s minulým čtvrtletím také neměním. 

Miroslav Zeman

Raiffeisen Bank International byla poosmé v řadě vyhlášena nejlepší bankou ve střední a východní Evropě. Celkově RBI toto ocenění získala podesáté z posledních 11 let.

Raiffeisenbank přinesla držitelům jejích karet novou službu 3D Secure přispívající k vyšší bezpečnosti placení kartou. Při platbách kartou na internetu u obchodníků, kteří 3D Secure podporují, bude pro potvrzení platby nově vyžadováno zadání unikátního jednorázového kódu, který banka doručí na mobilní telefon držitele karty prostřednictvím SMS zprávy. Držitelé karet tak získávají větší kontrolu nad svými platbami kartou na internetu. I RB se tak přidala k poslednímu bezpečnostnímu trendu v ochraně údajů a bezpečnosti svých klientů.

Účet eKonto KOMPLET od Raiffeisenbank mohli klienti získat zcela zdarma, a to po celou dobu využívání účtu. Banka totiž spouští koncept odměny za doporučení, díky které lze získat eKonto KOMPLET zdarma.

 

Ani RB nechce zůstat pozadu a snaží se přijít s něčím co by oslovilo malé a střední podnikatele. Raiffeisenbank tak uvedla na trh službu s názvem Sečteno,-. Podnikatelům v ní kromě vedení podnikatelského účtu poskytne i vedení účetnictví a manažerské finanční zprávy. Služba je určena podnikatelům a menším firmám.

Petr Kučera
Martina Hedvičáková

Raiffeisenbank zvýšila pomocí 3D Secure bezpečnost plateb kartou na internetu.

Plně vybavené eKonto Komplet od Raiffeisenbank lze nyní získat zcela zdarma jako odměnu za doporučení eKonta dalším klientům.

 

Raiffeisen Bank International (RBI) vykázala v prvním čtvrtletí letošního roku zisk před zdaněním ve výši 240 milionů euro, což představuje meziroční pokles o 4,6 procenta. K poklesu zisku přispěla především větší tvorba opravných položek kvůli devalvaci měn na Ukrajině a v Rusku, stejný vliv negativně ovlivnil i výnosy z obchodování. Celkové náklady skupiny klesly o 4,2 procenta na 755 milionů eur. Dále se Raiffeisenbank rozhodla posílit kapitál o 868 milionů korun.

Olga Ortová Šeflová

Mobilní eKonto Raiffeisenbank se stalo úspěšným produktem, banka ještě zvýšila jeho bezpečnost i rozsah nabízených služeb. Podnikatelské sféře nabízí nově i další rozšíření poradenství a outsorsing ekonomického řízení firmy. Často však nezvládá na svých pobočkách obsloužit retailovou klientelu ani nejzákladnějšími produkty, např. směnárenskou činnost, výjimkou není ani poskytování nesmyslných a nepravdivých informací klientům.      (0 bodů)

Bankovní poplatky 2Q 2014 71.3
Bankovní poplatky.com
Veřejnost 2Q 2014 51.7
Peter Bramak
Jana Kovačiková
Jiří Sychrava
Jana Dojezdová
Miki Samarytány
Alexandra Kuruczová

Sazebníky

Pobočky

Bankomaty