Sberbank CZ

Sberbank CZ
Sberbank CZ, a. s.
Edin Karabeg, předseda představenstva

Na Pankráci 1724/129, 140 00 Praha 4
Tel.: 221 969 911
E-mail: mail@sberbank.cz, www.sberbank.cz

Kód banky: 6800

Infolinka:+420 800 133 444

Blokace karet: +420 495 800 111

Chcete změnit banku? Využijte kodex mobility.

KODEX BANKOVNÍ MOBILITY

Zisk banky 2018: 377 milionů Kč

Čistý výnos z poplatků a provizí: 418 milionů Kč

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2018


Kvartál
1 2 3 4

1. čtvrtletí
2014
Ohodnoťte banku

Porota 3Q 2012 56,4
Helena Kadlecová

 

Oblast poplatků:

 - ve sledovaném období byla zaznamenána pouze jediná úprava v sazebníku poplatků a to nový typ bezhotovostní zahraniční platby tzv. Sberbank platba

Oblast úrokových sazeb:

- u podnikatelských kont došlo k poklesu sazeb

 - poklesly sazby u běžného účtu pro fyzické osoby a konta pro děti

Inovace  a novinky:

 - banka představila nový Program SPOŘENÍ, který nabízí atraktivní zhodnocení úspor

- proběhla speciální, časově omezená nabídka hypotečních úvěrů

Marketingové aktivity, komunikace:

- klienti byli informováni o připravované změně Sazebníku poplatků, který začne platit od 3.10.2012

Daniela Čermáková

 

Bývalá česká pobočka Volksbank, nyní již pod křídly své ruské matky, byla v posledním čtvrtletí aktivní zejména na poli hypotéčních úvěrů.

Chválím velice povedené internetové stránky, se snadnou orientací a řadou příjemných funkcionalit, například s možností zvolit si menu podle typu instituce, pro kterou hledáte služby. 

Dalibor Z. Chvátal

 

Volksbank inovovala spořicí produkty, unikátní je termínovaný vklad s 10letou fixací, své klienty si jistě najde. Ostatní věci beze změn.

Petr Kučera
Hana Fojtová

 

Banka odstartovala po firemním bankovnictví další kampaň, a to na spořicí produkty pro fyzické osoby. Obě kampaně spojuje prezentace nabídky služeb ve spojení s jejich konkrétními klienty. Novinkou je Program spoření. Jde vlastně o jednotlivé produkty od spořicího účtu přes termínované vklady až po stavební spoření a penzijní připojištění. Jejich vhodným spojením poradci klientovi zajistí správné rozložení úspor pro jejich budoucí plány. Je dobře, že banka investuje do reklamních kampaní. Je vidět více než dříve. V hypotékách banka v červenci zvýšila svůj tržní podíl na trhu na  3,9%. 

Bankovní poplatky 3Q 2012 73,8
Bankovní poplatky.com

 

Banka, která je v poslední době velmi aktivní, nicméně v aktuálním čtvrtletí k žádným významným poplatkovým změnám nesáhla. Volksbank, která v posledním roce provedla několik zásadních změn (koncept Domácí konto, koncept Domácí banka, Volksbank osobní konto) v tomto kvartále oznámila větší změny platné od 3. 10. 2012. Ty se tak budou týkat našeho hodnocení v rámci posledního letošního čtvrtletí. V aktuálním III. čtvrtletí ale ke změnám nedošlo a proto ponecháváme hodnocení na stejné úrovni, jako v minulém čtvrtletí.

Jak již bylo napsáno výše, Volksbank chystá výrazné změny svého sazebníku od 3. 10. 2012 a dá se konstatovat, že půjde zejména o zdražování. Poplatky se zvýší například u příkazu k úhradě přes telefon, výpis z účtu v papírové podobě. Výrazně se zdraží úkony na pobočce - podání příkazu k úhradě či založení trvalého příkazu, ale hlavně se zvýší poplatky za výběry z bankomatu. Snižuje se naopak poplatek za zpracování hypotečního úvěru. Každopádně budou tyto změny obsahem našeho hodnocení v následujícím čtvrtletí s negativním výhledem. V aktuálním kvartále ponecháváme hodnocení v této části nezměněné.

Sazebník banky nedoznal žádné změny podoby, takže Volksbank i nadále nabízí přehledný seznam jednotlivých kapitol, který je pro klienty transparentní. Sazebník je tak postaven na zcela odlišném principu například od KB nebo UniCredit Bank, kde je vše v jedné tabulce. Relativní nevýhodou takto děleného sazebníku je, že klient musí mezi jednotlivými službami a produkty překlikávat. Na druhé straně jsou jednotlivé kapitoly (služby) jasně definované a snadno k nalezení. Hodnocení v aktuálním III. čtvrtletí nemáme důvod měnit.

V Q Reportu Scott & Rose nedošlo k žádné změně, takže standardní klient stejně jako minule zaplatí ročně 1.951 Kč a aktivní klient pak 5.700 Kč. Proto ani my neměníme naše hodnocení z minula v této části.

Volksbank CZ přišla s letní nabídkou hypotéky za korunu, 9. 7. 2012

Zpracovatelský poplatek „Hypotéky bez starostí“ od Volksbank CZ v létě klesl na samé dno. Od července si zájemci mohli vyřídit hypotéku za pouhou jednu korunu. Tato akční nabídka platila pro všechny typy standardních i amerických hypoték, a to až do 31. srpna 2012.

Volksbank CZ – refinancujte s podzimní akcí za 3,19 %, 5.9.2012

Volksbank CZ nabízí nově příchozím klientům možnost refinancovat hypoteční úvěr již za 3,19 %. Pod názvem „Refinancování bez starostí“ přichází s akční nabídkou této garantované úrokové sazby pro splatnost do 10 let a sazbou 3,39 % pro splatnost nad 10 let. Nabídka je platná do 30. září 2012 a její součástí je atraktivní zpracovatelský poplatek ve výši 999 Kč. 

13. 10. 2021  15:05
Veřejnost 3Q 2012 42,3
Jana Kovačiková
Miloš Nohavica

Volksbank mi nic neříká

Renata Hejnová
Tomáš Nohatý
Irena Soulová
Jana Štécová
Jaroslav Pavlinak
Petr Tichý
Petr Noťas

Také nevím co bych u této banky měl hodnotit. Asi banka pro speciální klienty, kteří u ní mohou být spokojeni

Jiří Křídlo

Sazebníky

Image result for sberbank pobočkyImage result for sberbank pobočkyImage result for sberbank sídlo


Pobočky

Bankomaty