Bezkontaktní nálepky nově pro klienty Ery


06. 04. 2015  12:14          komentáře (0)

Od poloviny loňského roku mají klienti ČSOB možnost platit bezkontaktními platebními nálepkami, které jsou vydávány v debetní i kreditní variantě. Jejich zavedení přineslo významný nárůst bezhotovostních transakcí na úkor využívání hotovosti. O nálepku si zažádalo několik tisíc klientů, přičemž jejich preference byla v kreditní variantě, neboť u ní mohou čerpat odměnu 1% zpět z každého nákupu. Na bezkontaktní nálepky se od dubna mohou těšit také klienti Ery. 

Bezkontaktní nálepky nově pro klienty Ery
Klienti ČSOB a Ery využívají bezkontaktní karty již více než dva roky. Nálepky banka klientům ČSOB nabízí přes půl roku. Celkový počet transakcí u klientů používajících zároveň karty a nálepky vzrostl až o čtvrtinu, protože bezkontaktní nálepky mají klienti stále po ruce, rádi je využívají a nahrazují jimi hotovost. „Díky zavedení nálepky klienti začali méně využívat hotovost a kartami a nálepkami zaplatili bezhotovostně více, než když měli k dispozici jen bezkontaktní karty. Nárůst objemu těchto plateb jsme zaznamenali o pětinu,“ říká Jana Opršalová, výkonná manažerka útvaru Platební komfort a služby ČSOB. „Bezkontaktní nálepky jsme se proto rozhodli nabídnout i klientům Ery a věříme, že si je také oblíbí a budou standardně využívat ke svým nákupům,“ doplňuje Jana Opršalová. 

Nálepkami klienti platí všechny nákupy bez ohledu na výši placené částky. „Klient ji má většinou nalepenou na telefonu, proto je její využití vhodné a logické především na rychlé drobné nákupy např. v trafice, rychlém občerstvení, či za menší nákup v samoobsluze. Potěšilo nás, že klienti s nálepkou platí i větší nákupy. Průměrná výše transakce je téměř 500 Kč,“ říká Jana Opršalová. Bezkontaktní nálepka představuje novou a alternativní formu placení, díky níž může klient platit i jakékoliv částky bez nutnosti nosit s sebou kabelku, peněženku nebo samotnou platební kartu. Nálepkou lze platit podobně jako s bezkontaktní platební kartou, při platbě do 500 Kč klient nezadává PIN. 

ČSOB a nově také Era nabízí jak kreditní, tak debetní variantu nálepky. Zájemce si navíc může vybrat ze dvou originálních designů, které si v průzkumu vybrali sami klienti. Brzy také bude možné si přes internetovou aplikaci navrhnout zcela unikátní vzhled platební nálepky a umístit si na ni fotografii třeba svého domácího mazlíčka, prostě to, co chce mít stále na očích. Nálepku je možné i pojistit proti ztrátě včetně mobilního telefonu a dalších osobních věcí, klient tak třeba za 390 Kč ročně získá pojištění až do výše 5 000 Kč na mobil, 15 000 Kč na osobní věci a až 100 000 Kč na finanční ztrátu. 

Podmínky pro využívání bezkontaktních technologií se u nás rok od roku radikálně zlepšují. Česká republiky se stala světovým lídrem v popularitě bezkontaktních karet i podílu terminálů umožňující bezkontaktní platby. Každý druhý terminál v ČR je nyní bezkontaktní. ČSOB i Era proto do portfolia doplnili bezkontaktní nálepku – rychlý, jednoduchý a bezpečný způsob placení, který je vždy po ruce. Klientům navíc nabízí debetní i kreditní variantu, volbu vlastního designu a výhodné pojištění. 

Bezkontaktní nálepky_Era

 

Era je obchodní značka Československé obchodní banky, a.s. Bezkontaktní nálepky nově pro klienty Ery

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

14614864305

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

3


ČÍSLO TÝDNE - 3 o tolik procent vzrostla v dubnu 2021 v České republice inflace. Jednoduše se zrychlilo zdražování zboží a služeb, které si pořizujeme. Tuzemská inflace patří k nejvyšším v Evropě.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,5180
Kurz USD Americký dolar 1 USD 20,9780
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6195
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,5810
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,2900
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,2300
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1803
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více