BIG EXPERT:
Letní pohoda


04. 08. 2017  15:30          komentáře (0)

Pravidelní účastníci: Michal Chrvala /, Michal Blažek / BH Securities, Jiří Šimara, Tomáš Menčík, Josef Navrátil / CYRRUS, Jan Bureš / Patria, Martin Pecka, Patrik Hudec, Marco Marinucci / Generali Investments CEE, investiční společnost, Libor Stoklásek / GRANT CAPITAL, Radek Pavlíček, Tomáš Suchomel / Roklen360, Aleš Charvát / UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, Jaroslav Brychta / X-Trade Brokers

BIG EXPERT: Letní pohoda
Michal Blažek, BH Securities

Na přelomu prázdnin, kdy vrcholí „okurková sezona“ se zdá, jakoby se nic nedělo. Ve světle úmorných veder a závodních dovolených, se i akcie zdají býti jakési zdrženlivé, pomalé, či bez chuti někam vyrazit. Vyčkávání na čtvrteční zasedání rady ČNB toho může být i nedílnou příčinou. Holubičí komentáře ECB by mohly trochu snížit očekávání, které přichází spíše ze západu, na zvednutí naší domácí základní úrokové sazby. Pokud teď budou spekulanti uzavírat zisky, může hladina 26 Kč pěkně zafungovat na zpětný odraz. Avšak tato hodnota bude mít v čase velmi složitou pozici na uhájení, jelikož v případě jejího prolomení se otevírá propast až k 24korunové hodnotě.

Především je ale změna na hlavním měnovém páru finančních trhů, EURUSD, kde jsme koncem listopadu ukazovali možné navrácení v kanále k 1,15 EURUSD. Situace je dnes taková, že euro ukazuje takovou sílu, že po proražení více jak dvouroční technické rezistence vypadá, že má namířeno zkontrolovat i 200denní klouzavý průměr.

graf

Čili se na pražské burze nemůžeme divit tomu, že PX spíše zlehka kopíruje americkou akciovou náladu, kde oslabující dolar žene skoro dennodenně US indexy na nová maxima, na rozdíl od propadajících se cen u našich největších sousedů.

Zveřejňované výsledky za minulý kvartál by mohly rozhýbat jinak už tak živý měsíc, jakým srpen beze sporu, hlavně tedy ve světě, je. Velmi brzy uvidíme výsledky Erste Group Bank a Monety Money Bank, kde je otázkou jaké čísla dodá a zda bude mít sílu atakovat cenu kolem 81,5 Kč nebo optimismus vyprchá a vrátí se k hodnotám z kraje léta?

tabulka

Poznámky: Uvedené odhady jsou nezávaznými názory investičních odborníků, které se mohou lišit od skutečného vývoje. Za tyto odlišnosti nepřebírají experti ani Kurzy.cz odpovědnost.

*) Atraktivita je vážený průměr doporučení jednotlivých expertů. Dosahuje hodnoty od +100 (rozhodně koupit u všech odhadů) do –100 (rozhodně prodat u všech odhadů). **) Koupit/prodat udává počet expertů, kteří doporučují uvedený cenný papír koupit (prodat) s ohledem na očekávaný vývoj v uvedeném období. 

**) Růst/pokles udává počet expertů, kteří předpokládají, že daná hodnota v uvažovaném období vzhledem k aktuální hodnotě vzroste (poklesne).BIG EXPERT: Letní pohoda

Diskutovat (0)


Vinou spících peněz na neúročených účtech Češi od počátku roku přišli o

60972386088

Devizová kalkulačka

Vypočítat

Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,6900
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,7330
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,7955
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,0305
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,8850
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4200
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9625