BIG EXPERT:
Problém Evropy je silné euro


11. 09. 2017  09:56          komentáře (0)

Pravidelní účastníci: Michal Chrvala /, Michal Blažek / BH Securities, Jiří Šimara, Tomáš Menčík, Josef Navrátil / CYRRUS, Jan Bureš / Patria, Martin Pecka, Patrik Hudec, Marco Marinucci / Generali Investments CEE, investiční společnost, Libor Stoklásek / GRANT CAPITAL, Radek Pavlíček, Tomáš Suchomel / Roklen360, Aleš Charvát / UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, Jaroslav Brychta / X-Trade Brokers

BIG EXPERT: Problém Evropy je silné euro
Jaroslav Brychta, X-Trade Brokers

V posledních týdnech se zdá, že jsou na akciových trzích pouze dvě relevantní témata. Tím prvním je dění kolem Severní Koreje, která už čtyři týdny po sobě brání americkým indexům navyšovat historická maxima, a tím druhým je silné euro, které naopak drží pod tlakem akciové indexy v Evropě. Zatímco se Severní Koreou se akciové trhy alespoň prozatím naučily pomalu žít, silné euro se zdá být poněkud dlouhodobějším problémem. Německý akciový index DAX díky němu ztratil od poloviny roku téměř pět procent a stále výrazně zaostává za indexy v USA, které si své rekordní ceny v posledních dvou měsících více či méně udržují.   

Silné euro je ale především evropský problém a na celkově pozitivní situaci na světových trzích nic zásadního nemění. Světové ekonomice se daří a obavy ze zpomalení Číny se pomalu vytrácí, což dokazuje hlavně dramatický růst cen průmyslových kovů, které za poslední dva měsíce vystoupaly o více než 20 %. Rizikové přirážky jsou minimální, výnosy dluhopisů emerging markets klesají na dvouletá maxima a jediným rizikem do dalších týdnů se proto zdá být hlavně skutečnost, že osud finančních trhů poslední dobou stále více závisí na dvou ne zrovna snadno předvídatelných politicích, kteří si vzájemně vyhrožují jaderným vyhlazením.

tabulka

Poznámky: Uvedené odhady jsou nezávaznými názory investičních odborníků, které se mohou lišit od skutečného vývoje. Za tyto odlišnosti nepřebírají experti ani Kurzy.cz odpovědnost.

*) Atraktivita je vážený průměr doporučení jednotlivých expertů. Dosahuje hodnoty od +100 (rozhodně koupit u všech odhadů) do –100 (rozhodně prodat u všech odhadů). **) Koupit/prodat udává počet expertů, kteří doporučují uvedený cenný papír koupit (prodat) s ohledem na očekávaný vývoj v uvedeném období. 

**) Růst/pokles udává počet expertů, kteří předpokládají, že daná hodnota v uvažovaném období vzhledem k aktuální hodnotě vzroste (poklesne).
BIG EXPERT: Problém Evropy je silné euro

Diskutovat (0)


Vinou spících peněz na neúročených účtech Češi od počátku roku přišli o

69946197128

Devizová kalkulačka

Vypočítat

Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,8280
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,1180
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,7230
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,3655
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 26,1495
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,2900
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9902