BIG EXPERT:
Schválí ČNB převzetí Pegas Nonwovens?


24. 07. 2017  11:58          komentáře (0)

Pravidelní účastníci: Michal Chrvala /, Michal Blažek / BH Securities, Jiří Šimara, Tomáš Menčík, Josef Navrátil / CYRRUS, Jan Bureš / Patria, Martin Pecka, Patrik Hudec, Michal Belan / Generali Investments CEE, investiční společnost, Libor Stoklásek / GRANT CAPITAL, Radek Pavlíček / Roklen360, Aleš Charvát / UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, Jaroslav Brychta / X-Trade Brokers

BIG EXPERT: Schválí ČNB převzetí Pegas Nonwovens?
Libor Stoklásek, Grant Capital

Během pondělní obchodní seance se objevila zpráva, že zástupci z R2G nabídli převzetí akcií Pegas Nonwovens. Společnost R2G Rohan Czech, která je nepřímo vlastněná rodinnou nadací Oldřicha Šlemra, softwarovými experty a podnikateli pány Kučerou a Baudišem, zveřejnila záměr nabídnout v rámci dobrovolné nabídky převzetí všem dosavadním akcionářům společnost Pegas Nonwovens SA („Pegas“). Odkup akcií byl stanoven na ceně 1010 CZK na akcii. Tento návrh v nejbližší době dorazí k ČNB ke schválení. Pegas je významný výrobce netkaných textilií využívaných převážně pro produkty osobní hygieny, v menší míře pak ve stavebnictví, zemědělství a medicinských aplikacích. Je aktivní především na trzích v Evropě, Středním východě a v Africe. Společnost je součástí mezinárodního holdingu se sídlem v Lucembursku.

V době oznámení tohoto záměru se jednalo o 8% prémii k ceně 935 Kč, za níž akcie ukončily obchodování na BCPP v pátek 14. 7. 2017. Byl to poslední den obchodování před oznámením záměru R2G učinit dobrovolný veřejný návrh všem akcionářům společnosti k odkupu jejich akcií a představuje historicky maximální cenu, která na kapitálových trzích od začátku obchodování akcií společnosti Pegas nebyla nikdy dosažena. R2G Rohan má v úmyslu stát se dlouhodobým akcionářem společnosti Pegas. Jako dlouhodobý akcionář bude R2G podporovat strategický růst společnosti v Evropě i v mimoevropských zemích a bude partnerem pro management společnosti pro realizaci růstové strategie. R2G je rodinná investiční kancelář a správce rodinného majetku se sídlem v Praze, kterou v srpnu 2016 založil průmyslník Oldřich Šlemr. Cílem R2G je zachování a růst kapitálu prostřednictvím konzervativní správy a kapitálových investic orientovaných na dlouhodobý růst. Přímé investice jsou realizovány prostřednictvím investiční platformy R2G Club disponující majetkem v hodnotě více než jedné miliardy eur podporované třemi rodinami, rodinou Oldřicha Šlemra a rodinami softwarových průkopníků a podnikatelů Eduarda Kučery a Pavla Baudiše. Pegas je významný výrobce netkaných textilií využívaných převážně pro produkty osobní hygieny, v menší míře pak ve stavebnictví, zemědělství a medicinských aplikacích. Je aktivní především na trzích v Evropě, Středním východě a v Africe. Začátkem dnešní čtvrteční seance se cena akcií pohybuje u hladiny 1012 Kč za akcii.

Dnešní den bude z hlediska makrodat velmi zajímavý. Už v ranních hodinách jsme se dočkali rozhodování o úrokových sazbách v Japonsku, které bude doplněno tiskovou konferencí hlavy Bank of Japan pana Kurody. Bank of Japan ponechala úrokové sazby beze změny. V letošním roce počítá s tím, že inflace bude v letošním roce 1,1 %, zatímco původní předpověď počítala srůstem o 1,4 %. V následujícím fiskálním roce má inflace dosáhnout 1,8 % místo 1,9 %.

Nejzásadnější událostí tohoto týdne je však pro investory zasedání a tisková konference ECB. Ačkoliv se žádné důležité změny v nastavení evropské monetární politice nečekají, trhy budou bedlivě sledovat doprovodný komentář Maria Draghiho, který by mohl osvětlit budoucí plány centrální banky na další utahování dlouholeté expanzivní politiky.

 

  inv0717c 

Zdroje: Pegas.cz, Reuters, CTK, Patria

 

 

tab

 

Poznámky: Uvedené odhady jsou nezávaznými názory investičních odborníků, které se mohou lišit od skutečného vývoje. Za tyto odlišnosti nepřebírají experti ani Kurzy.cz odpovědnost.

*) Atraktivita je vážený průměr doporučení jednotlivých expertů. Dosahuje hodnoty od +100 (rozhodně koupit u všech odhadů) do –100 (rozhodně prodat u všech odhadů). **) Koupit/prodat udává počet expertů, kteří doporučují uvedený cenný papír koupit (prodat) s ohledem na očekávaný vývoj v uvedeném období. 

**) Růst/pokles udává počet expertů, kteří předpokládají, že daná hodnota v uvažovaném období vzhledem k aktuální hodnotě vzroste (poklesne).BIG EXPERT: Schválí ČNB převzetí Pegas Nonwovens?

Diskutovat (0)


Vinou spících peněz na neúročených účtech Češi od počátku roku přišli o

80106687240

Devizová kalkulačka

Vypočítat

Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,3320
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,2300
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,9530
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,1685
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,9670
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4600
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,0951