Budeme místo peněženky platit oblečením?


06. 10. 2015  13:00          komentáře (0)

Zaplatíme v roce 2020 pomocí kalhot nebo bundy? Visa Europevyzvala studenty i absolventy designových škol, aby se pokusili navrhnout bezkontaktní platby pres nositelné elektronické zařízení – tzv. „wearables“.

Budeme místo peněženky platit oblečením?
Digitální drobné, platby gestem ruky a integrace módy, sociálních médií a plateb do jednoho celku – to jsou tři koncepty plateb propojených s oblečením, které vzešly ze společného projektu Visa Europe a renomované designové instituce Central Saint Martins.

Visa oslovila pět mladých designérů – studentů nebo absolventů magisterského oboru průmyslový design na Central Saint Martins. Úkol byl jasný: prozkoumat, jak co nejjednodušeji by se v budoucnu mohlo platit, a představit si, jak by v roce 2020 mohla vypadat platební zařízení integrovaná do oblečení. Projekt vyvrcholil prezentací tří společně vytvořených konceptů na akci Visa Europe Technology Partner Forum, která se 22. září konala v Londýně.

„Jsme přesvědčeni, že bezkontaktní technologie se do roku 2020 stane standardní funkcí mnoha zařízení v oblečení. Vlastně neexistuje důvod, proč by se platební funkce v oděvu nemohla rozšířit podobně jako budík na digitálních hodinkách,“ uvedl Nick Mackie, šéf divize Bezkontaktního placení Visa Europe.

Budoucnost patří „wearables

Vývoj bezkontaktního placení má jasný směr – jde od karet k jiným nositelným zařízením, tzv. „wearables“. Souvisí to s digitalizací plateb, v níž Evropané patří k průkopníkům. „V oblasti nositelných zařízení vidíme obrovský potenciál – a to zejména u mladší, technologicky zdatné generace. Tzv. „wearables“ v sobě slučují všechny atributy, kterými vynikají bezkontaktní platby – rychlost, pohodlí a jednoduchost. Propojení těchto zařízení s mobilními aplikacemi pak výrazně vylepší uživatelskou zkušenost a nabídne zákazníkovi mnohem větší kontrolu. ” vysvětluje David Brendl, manažer inovací Visa Europe.

„Tato spolupráce s Visa Europe odhalila nejen velký potenciál bezkontaktních plateb integrovaných do elektroniky v oblečení, ale i technologie jako takové. Vedle toho naši studenti a absolventi získali vynikající příležitost spolupracovat s vedoucí asociací zabývající se platebními technologiemi. Nám všem se díky tomu odhalil zcela nový pohled na budoucnost plateb,” řekl Nick Rhodes, programový ředitel divize keramické produkty & průmyslový design, Central Saint Martins.

Bezpečnost především

Tento projekt se úspěšně rozběhl v době, kdy Visa Europe oznámila, že do roku 2019 mají být všechny terminály u obchodníků bezkontaktní. Visa očekává, že nové technologie budou nadále získávat nad hotovostí.

S rostoucí digitalizací plateb Visa ochraňuje zákazníky před podvody, ať se rozhodnou platit jakýmkoli způsobem. Bezpečnost plateb posilují inovace typu tokenizační služby Visa, které umožňují bezpečně platit z jakéhokoli digitálního zařízení.

„Tokenizace chrání data zákazníků a nahrazuje informace o účtu z plastové karty číselnou řadou, kterou lze využívat k autorizaci platby, aniž by došlo ke zveřejnění detailů účtu. Jednou z významných výhod „tokenů“ je to, že finanční instituce mohou kontrolovat prostředí, v nichž je lze využívat. Například token určený pro bezkontaktní platby nebude možné použít při nákupu na internetu. Při ztrátě mobilního zařízení lze navíc token velmi rychle deaktivovat,“ dodal David Brendl.Budeme místo peněženky platit oblečením?

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

15715747299

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 23,6830
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,0930
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2270
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,2695
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 24,3960
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,3850
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,7759
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více