Česká spořitelna nabídne klientům přístup k otevřeným datům. Elektronickou složenku tak zaplatíte bezpečně a jedním klikem


02. 11. 2015  11:41          komentáře (0)

Česká spořitelna přichází na trh s další novinkou, která potvrzuje stále větší orientaci banky na moderní technologie. Nejnověji umožní klientům přístup k otevřeným datům prostřednictvím takzvané API (Application Programming Interface). Česká spořitelna se tak stane první velkou bankou v České republice, která prostřednictvím platformy Web API CS bezpečně poskytne bankovní služby nejenom jednotlivcům, ale umožní nabízet služby banky společně se službami partnerů všem zákazníkům České spořitelny.

Česká spořitelna nabídne klientům přístup k otevřeným datům. Elektronickou složenku tak zaplatíte bezpečně a jedním klikem
„Vnímáme stoupající potřebu nabízet služby banky inovativním způsobem v řešeních našich partnerů. V důsledku to znamená, že klienti naší banky budou moct například bezpečně zaplatit složenku, která jim právě přišla do emailu, přímo při jeho čtení jedním klikem. Součástí procesu je samozřejmě bezpečná autorizace klienta vůči naší bance, kterou potvrdí, že tlačítko stiskl právě on. Vystrčení služeb banky tam, kde je klienti chtějí, je jedním ze směrů, kterým se naše banka vydává. Chceme, aby si naši partneři dali kus banky do své apky,“ vysvětluje Jiří Maňas, který v České spořitelně vede oddělení IT Digital. 

Do konce roku Česká spořitelna spustí platformu WebAPI CS, která umožní přístup klientům z řad fyzických osob, podnikatelů i firem k otevřeným datům, například transparentním účtům, kalkulačkám, kurzovním lístkům a podobným nástrojům. Tím umožní strojové zpracovaní těchto informací a vznik dalších služeb nad těmito daty. Tím se Česká spořitelna jako první banka vydává na cestu digitalizace, která byla v České republice nastavena jako trend například aktivitou fondu Otakara Motejla - Otevřená data http://www.otevrenadata.cz/.  Tento přístup se v pilotním režimu osvědčil. Jedním ze zajímavých řešení, které již nad těmito daty vzniklo, je například vizualizace vytížení poboček České spořitelny http://t.co/JsTsYuOaeZ.

V dalším kroku umožní Česká spořitelna svým klientům udělit výslovný souhlas s použitím partnerských řešení a tím jim umožnit používat například výše zmíněné tlačítko na zaplacení složenky v emailu. „Tímto tedy chceme vyzvat všechny myslitele, kteří mají svoje skvělé řešení, ale chybí jim právě kus banky, a kteří mají chuť s námi pracovat na nových finančních službách, ať se k nám připojí,“ dodává Jiří Maňas.

Již v těchto dnech můžete navštívit portál https://developers.csas.cz a vyzkoušet, co API České spořitelny nabízí.Česká spořitelna nabídne klientům přístup k otevřeným datům. Elektronickou složenku tak zaplatíte bezpečně a jedním klikem

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

23511097402

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

4,8


ČÍSLO TÝDNE 4,8 právě tolik miliard korun vydělala Česká spořitelna na poplatcích a provizích. Je to o 6,7 procenta více než loni. Je zřejmé, že výnosy bank z poplatků po mnoha letech začínají opět růst. Banky tak nevydělávají jen na úrocích, ale i na dalších poplatcích za služby, které musí klienti často automaticky akceptovat.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,5280
Kurz USD Americký dolar 1 USD 24,0550
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2195
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,0510
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,1820
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,2100
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,0064
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více