Česká spořitelna prodala za rok zlato za téměř 200 milionů korun, rozšiřuje počet poboček pro vyzvednutí zlatých slitků


27. 06. 2013  19:20     Helena Matuszná     komentáře (0)

Zlaté slitky banka prodává ve třech variantách – o hmotnosti 10, 50 a 100 gramů; za posledních 6 měsíců měli klienti největší zájem o 100g slitky.

Česká spořitelna prodala za rok zlato za téměř 200 milionů korun, rozšiřuje počet poboček pro vyzvednutí zlatých slitků
Česká spořitelna prodala po roce od zahájení nabídky investičního zlata ve svých 77 pobočkách více než 170 kg zlata v celkovém objemu téměř 200 mil. Kč. Banka zároveň zvýšila počet poboček, ve kterých si lidé mohou zlaté slitky vyzvednout. Dosud to bylo možné jen ve dvou pobočkách (Praha a Brno), nově i v dalších 10 pobočkách ČS (České Budějovice, Hradec Králové, Jihlava, Karlovy Vary, Liberec, Olomouc, Ostrava, Plzeň, Ústí nad Labem, Zlín). Cena zlatých slitků se mění každý den v závislosti na aktuální ceně zlata a klienti ji najdou v kurzovním lístku na www.investicnicentrum.cz. Např. dnes je cena zlatého slitku o hmotnosti 10 gramů 8 780 Kč.

„Nabídka prodeje zlata se setkala u klientů České spořitelny s mimořádným zájmem. Zlato dlouhodobě uchovává svojí hodnotu a i přes kolísání jeho ceny v poslední době zůstává v oblasti zájmu klientů. Další výhodou je, že nákup zlata je osvobozen od daně z přidané hodnoty,“ uvedl Petr Valenta, ředitel odboru řízení produktů finančních trhů v České spořitelně.

K nákupu investičního zlata je potřeba, aby klient navštívil jednu ze 77 vybraných poboček České spořitelny, s poradcem projednal podmínky obchodu (typ slitku, počet slitků, cena a místo převzetí) a uzavřel kupní smlouvu. Podmínkou je vlastnictví investičního účtu, na kterém klient musí mít dostatek finančních prostředků. V okamžiku, kdy je zlato v dohodnuté pobočce připraveno k převzetí, banka klienta informuje SMS zprávou či emailem. Lhůta na vyzvednutí zlata je pak 30 dnů.

Česká spořitelna nabízí svým klientům zlaté slitky společnosti MÜNZE ÖSTERREICH, která kvůli garanci pravosti a vysoké hodnoty začala při jejich výrobě podle standardu „Good Delivery“ spolupracovat se švýcarským podnikem ARGOR – HERAEUS SA, čímž je zaručena nejvyšší kvalita. Na slitcích je také řada ochranných prvků -  na 10g slitku je logo společnosti MÜNZE ÖSTERREICH, KINEGRAMTM - ražba lipicánského koně, na všech dalších je pak i údaj o hmotnosti a ryzosti - 999,9 Au a značka zkušebny a tavírny společnosti Argor –  Heraeus SA. Každý slitek je navíc označen individuálním číslem jako unikátní kus.Česká spořitelna prodala za rok zlato za téměř 200 milionů korun, rozšiřuje počet poboček pro vyzvednutí zlatých slitků

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

9751697765

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 23,4610
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,5840
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0150
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 26,6530
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,6205
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,1800
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,7410
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více