GEEN Vstřícná banka:
Dejte Sberbank své vysvědčení - III. čtvrtletí 2017


24. 08. 2017  00:31     Miroslav Zeman     komentáře (0)

GEEN Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla Sberbank a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

GEEN Vstřícná banka: Dejte Sberbank své vysvědčení - III. čtvrtletí 2017
Sberbank po převzetí tehdejší Volksbank výrazným způsobem oživla. Typicky zelená, ekologická barva je dobře vidět a je sympatická. Banka je také aktivnější. Je vidět, že se Sberbank snaží zachytit na novém trendu růstu nízkonákladových bank a zájmu o ně. To je také v této chvíli a situaci na trhu jediná možná cesta jak relativně rychlým způsobem dosáhnout posílení pozice na trhu.

V opačném případě by totiž banka, stejně jako její právní předchůdkyně upadla do zapomnění a nevýznamnosti. A tomu se bude chtít Sberbank určitě vyhnout. Důkazem oživení aktivity banky jsou i následující řádky hodnocení.

TUTO BANKU MŮŽETE OHODNOTIT PŘÍMO ZDE!

GEEN_vstricna

S čím přišla banka v II. čtvrtletí 2017

Sberbank potvrdila, že patří i z hlediska výše zisku ke stabilním tuzemský bankám. Dále pak potvrdila, že se jedná sice o malou, ale inovativní banku. Právě o tom svědčí modernizace Fér kreditní karty, která začíná plnit i jiné funkce než pouze tradiční kreditní karty. Sberbank si také dovolila uklízet Česko a být tak stále více zelená.

Sberbank CZ uklízela Česko

Dobrovolníci z řad Sberbank CZ se rozhodli strávit páteční den úklidem vybraných lokalit v Praze a v Brně. Podpořili tak největší akci svého druhu v České republice, která má jasný cíl: odstranit nepořádek a černé skládky v české krajině. Je vtipné, když banka uklízí nepořádek na ulicích, resp. tento úklid organizuje. Velmi přiléhavě tak banka navazuje na svůj obrovský úspěch kdy se stala druhou Nejzelenější bankou v České republice za rok 2016. Ekologické aktivity tak nejsou této bance nijak cizí a právě tato akce podporuje pověst banky, jako skutečně zelené banky a to nejen podle barvy loga.

Zisk Sberbank CZ v roce 2016 dosáhl 272 milionů korun, především díky rekordnímu zájmu o FÉR půjčky a FÉR hypotéky

I přes velkou konkurenci na bankovním trhu a nízké úrokové sazby se Sberbank CZ loni dařilo zlepšovat hospodářské výsledky. Výrazně k nim přispěly rekordní objemy poskytnutých spotřebitelských a hypotečních úvěrů. Na FÉR produkty postavené na jednoduchých podmínkách a transparentních cenách klienti slyší. Zisk ve výši 272 milionů korun za rok řadí Sberbank spíše mezi menší až středně velké banky. V obdobných cifrách se pohybují zisky nízkonákladových bank jako jsou Air Bank, Fio banky nebo Equa Bank. Je velmi pozitivní, že i menší banky stabilně dosahují stamilionových zisků a vytváří tak zdravou a neohroženou konkurenci velkým bankám.

FÉR kreditní karta zastane hned tři bankovní produkty

Kreditní karta Sberbank může díky svým funkcím efektivně suplovat běžný bankovní účet, kontokorent a debetní kartu dohromady. Spojuje v sobě totiž možnosti využití až 45 denního bezúročného úvěrového limitu pro platby a vybírání hotovosti v bankomatech, ale i provádění pravidelných plateb, třeba inkasa. Její používání je pohodlné – platby u obchodníků totiž probíhají bezkontaktně. Kreditní karty byly v poslední době na ústupu. Výrazně snížení bonusů a dárků spojených s platbami těmito kartami znamenal ochladnutí zájmu ze strany klient. I proto banky uvažují, jak tento produkt zatraktivnit pro další skupiny lidí, tedy nejen pro ty kdo potřebují půjčit, ale i pro ty, kdo půjčit aktuálně nepotřebují. Právě těmto skupinám musí banky něco kromě 1 procentního vrácení utracené částky, nabídnout. Nápad Sberbank je tak z tohoto pohledu zajímavý a uvidíme, zda klienty skutečně zaujme.GEEN Vstřícná banka: Dejte Sberbank své vysvědčení - III. čtvrtletí 2017

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

28548645069

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

54,6


ČÍSLO TÝDNE - 54,6 právě tolik činil čistý zisk tuzemských bank za první pololetí letošního roku. Je to výrazný nárůst oproti roku předchozímu. Bankám se dařilo zejména díky vysokým úrokovým sazbám.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,6120
Kurz USD Americký dolar 1 USD 25,3470
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,1790
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 27,6220
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,8600
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,0550
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9792
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více