Právní poradna BP: Rozhodnutí finančního arbitra nebo ČOI nemusí být konečné
Jeden velký internetový obchod se pokusil paní Elišku připravit o poštovné. Má na to nárok?
Finanční poradna serveru BP: Než si půjdete pro hypotéku nechte si udělat odhad
Platový výměr vás může připravit o tisíce. Plat si sjednejte přímo v pracovní smlouvě.
Rád bych se podělil o můj zážitek s Českou spořitelnou. Před dovolenou jsem si zřídil cestovní pojištění Comfort s ročním poplatkem 300 Kč. V den zřízení (8.6.2006) mi bylo strženo 300 Kč a 1.10.2006 mi byl opět stržen poplatek 300 Kč. Proč? Čtěte dál...
Dobrý den,
rád bych se podělil o můj zážitek s Českou spořitelnou. Před dovolenou jsem si zřídil cestovní pojištění Comfort s ročním poplatkem 300 Kč. V den zřízení, tedy 8.6.2006 mi bylo strženo 300 Kč. Nyní (1.10.2006) mi byl opět stržen poplatek 300 Kč! Zaplatil jsem tedy ROČNÍ poplatek za přibližně 4 měsíce pojištění. Podotýkám, že v extrémním případě lze takto zaplatit 300 Kč klidně i za jeden jediný den pojištění.
Vysvětlení banky je takové, že poplatek je splatný v den výročí vydání platební karty - v mém případě 1.10. Je to uvedeno i ve smluvních podmínkách. Proti tomu nelze nic namítat. Citace smluvních podmínek zde:
článek IV. bod 2):
“Pojistné je běžným pojistným. Pojistným obdobím je pojistný rok v souladu s platností karty. Pojistné je automaticky splatné vždy k datu roční platnosti karty.“
K tomu připojím citaci ze zákona 37/2004 Sb. (zákon o pojistné smlouvě):
§ 12, odstavec (2)
„Nebylo-li dohodnuto jinak, je běžné pojistné splatné prvního dne pojistného období a jednorázové pojistné dnem počátku soukromého pojištění.“
Z obojího mi vyplývá, že banka ve smluvních podmínkách DOHODLA JINAK den splatnosti a tedy účtuje v den vydání karty. Jenže banka absurdně účtuje I v den zřízení I v den výročí karty.
Každý si udělá názor na toto jednání, mně přijde přinejmenším absurdní a neetické, právník nejsem, ale skoro se mi zdá toto účtování i protizákonné.
Petr L.