Nejabsurdnější poplatek za rok 2009 si banky většinou neúčtují


11. 03. 2010  02:58     ČTK     komentáře (0)

Poplatek za vklad na přepážce na vlastní účet, který byl zvolen nejabsurdnějším bankovním poplatkem za rok 2009, neúčtuje klientům většina tuzemských bank.

Mezi bankovní domy, které mají tento poplatek stále ve svých sazebnících, patří například ČSOB, Česká spořitelna, Poštovní spořitelna nebo Raiffeisenbank, rušit ho však nebudou. "I přesto, že jde o hotovostní operaci, o které samozřejmě klienti vědí, že patří mezi nejdražší bankovní služby, přesto logicky zvolili právě tento poplatek, který spadá do stejné kategorie bankovních poplatků jako předchozí dva vítězové - poplatek za příchozí platbu (1. ročník) a poplatek za nadměrný vklad (4. ročník). Jde o zpoplatnění kreditní operace, přísunu peněz na účet klienta," komentoval Nacher výsledky v pořadí již pátého ročníku této ankety. Výše uvedené banky si však poplatek za vklad na přepážce i nadále ponechají. "Výsledky ankety o nejabsurdnější poplatek jsou tak pro nás důležitým odrazem názorů klientů, v tomto případě však považujeme poplatek za odůvodněný," řekl ČTK mluvčí Raiffeisenbank Tomáš Kofroň. "Práce s hotovostí je pro banky to nejnákladnější, co může být. Kvůli možnosti vložit hotovost na účet musí banky budovat pobočky, školit zaměstnance, pobočky vybavit, vysoké jsou náklady na zajištění bezpečnosti, počítání, svoz hotovosti a podobně. Proto nás upřímně trochu překvapuje, že právě tento poplatek klienti považují za absurdní," zmínil. Potvrzuje to také Kristýna Havligerová z tiskového oddělení České spořitelny. "Dbáme na to, aby všechny poplatky, které účtujeme, byly opodstatněné. Každá služba nebo produkt generuje náklady, které musíme pokrýt. Poplatky by proto měly být posuzovány podle toho, jakou hodnotu klient za své peníze dostává," uvedla Havligerová. Rušit poplatek za vklad na přepážce nehodlají ČSOB ani Poštovní spořitelna.   Výsledky hlasování najdete na adrese: https://www.bankovnipoplatky.com/poplatek-za-vklad-na-prepazce-na-vlastni-ucet-je-nejabsurdnejsi-10455.html   Kolik zaplatíte za letošní nejabsurdnější bankovní poplatek: https://www.bankovnipoplatky.com/kolik-zaplatite-za-nejabsurdnejsi-bankovni-poplatek-10457.html   Reakce Raiffeisenbank je zde: https://www.bankovnipoplatky.com/prvni-reakce-na-nejabsurdnejsi-poplatek-prisla-z-raiffeisenbank-10446.html  


Nejabsurdnější poplatek za rok 2009 si banky většinou neúčtují

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

28037404224

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

46


ČÍSLO TÝDNE - 46 právě tolik miliard korun investuje v České republice do rozšíření výroby čipů společnost ONSEMI. Jedná o největší investici v dějinách ČR.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,4240
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,3110
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,9800
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,2410
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 26,0630
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4900
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1174
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více