Nejabsurdnějším bankovním poplatkem 2013 je poplatek za vedení úvěrového účtu


03. 03. 2014  15:25     Redakce BP.com     komentáře (2)

IX. ročník ankety o Nejabsurdnější bankovní poplatek 2013 je za námi, vyhrál poplatek za vedení účtu k hypotečnímu úvěru, spotřebitelskému úvěru nebo úvěru ze stavebního spoření. Znamená to něco? Samozřejmě že ano!

Nejabsurdnějším bankovním poplatkem 2013 je poplatek za vedení úvěrového účtu
.

TZISKOVÁ ZPRÁVA – VÝSLEDKY ANKETY O NEJABSURDNĚJŠÍ BANKOVNÍ POPLATEK 2013

.

Před páteční půlnocí dohlasovali poslední čtenáři portálu www.bankovnipoplatky.com a další ročník populární ankety o Nejabsurdnější bankovní poplatek 2013 byl skončen. Dopadl podle očekávání – mediálně diskutovaný poplatek za vedení účtu k hypotečnímu úvěru, spotřebitelskému úvěru nebo úvěru ze stavebního spoření potvrdil roli favorita a po vítězství v 1. kole si se svými soupeři poradil i v únorovém finále. Je možné z tohoto vítězství něco vyvozovat?

Podle názoru členů naší redakce je to velmi zajímavá zpráva, neboť se ukazuje, že po vítězných taženích zjevných absurdit mezi položkami ceníků bank se vlivem konkurence a rostoucího povědomí bankovních klientů o bankovních službách charakteristické znaky „absurdity“ posouvají do míst, které byly ještě donedávna mimo zorné pole respondentů této populární a popularizační ankety.

Toto zorné pole je blíže debatě o základním poslání bankovní činnosti, kterým je – dle ekonomické definice bankovnictví – zprostředkovatelská činnost na trhu zápůjčních fondů (poskytování úvěrů a přijímání vkladů) a z ní plynoucí výnosy založené na úrokové marži (rozdílem efektivní mírou z úvěrů a efektivní mírou z vkladů). Poplatky za cokoliv mezi poslání bank zcela jistě nepatří. Stejně jako je zcela legitimní tyto poplatky po klientech chtít, je legitimní i odmítat tyto poplatky platit. Zvyšující se konkurence v bankovním sektoru i osvětová činnost tuzemských médií (do první linie se v oblasti zvyšování finanční gramotnosti na poli retailového bankovnictví stavíme již od roku 2005) postupně zvyšují také očekávání a nároky, které klientky a klienti na české banky mají. A to je moc dobře.Nejabsurdnějším bankovním poplatkem 2013 je poplatek za vedení úvěrového účtu

Poplatky České spořitelny
Tak Česká spořitelna si bere pokutu i za to že Vám zavolají - 500,00 Kč (dle sazebníku), k odesílání...
absurdnější poplatek v souvislosti s úvěrem:
Za nejabsurdnější poplatek považuji poplatky za pohyb (v rámci banky) týkající se inkasování splátek...
Diskutovat (2)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

24237094800

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

0,2


ČÍSLO TÝDNE - 0,2 právě o tolik se zvýšila ekonomika České republiky v prvním čtvrtletí roku 2024. Jedná se o velmi nízký růst, který se dá nazvat stagnací. Pro odborníky i podnikatele se jedná o zklamání.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,8280
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,1180
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,7230
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,3655
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 26,1495
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,2900
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9902
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více