Tisková zpráva k výsledkům ankety o nejslušnější banku (26.8.2006)


01. 01. 2005  01:00     Patrik Nacher     komentáře (2)

Na portálu www.bankovnipoplatky.com v sobotu 26. 8. ve 12.00 hodin skončila anketa o nejslušnější banku v České republice pro rok 2006, která běžela na webu ve spolupráci s deníkem Metro a finančním serverem Měšec.cz více než dva měsíce.
 

VYHLÁŠENÍ VÝSLEDKŮ ANKETY

27. 8. 2006       Na portálu www.bankovnipoplatky.com v sobotu 26. 8. ve 12.00 hodin skončila anketa o nejslušnější banku v České republice pro rok 2006, která běžela na webu ve spolupráci s deníkem Metro a finančním serverem Měšec.cz více než dva měsíce.

Celkem přišlo ve všech čtyřech kategoriích 10 952 hlasů. Největší zájem byl o kategorii „banka s nejnižšími poplatky“ – 2 871 hlasů. Naopak nejmenší zájem návštěvníci webu projevili o kategorii „banka s nejsrozumitelnějšími obchodními podmínkami“ – 2 592 hlasů. Z výsledků ankety je zřejmé, že sympatie lidí do značné míry ovlivnily události v bankovním prostředí, zejména pak aktuální rušení bankovních poplatků. Nejzřetelněji to je patrné na výsledku Poštovní spořitelny, která jako první zrušila nepopulární poplatek za příchozí platbu. Ta skončila ve dvou kategoriích na třetím místě a jednou dokonce na čtvrtém, ale v kategorii o nejnižší poplatky zvítězila. Jako jediná banka překonala hranici 700 hlasů v jedné kategorii.

V žádné kategorii nezískala banka na prvním místě více než 26% hlasů. Ve dvou kategoriích byl souboj o první místo vyrovnaný (banka s nejnižšími poplatky a nejlepším servisem). Naopak ve zbylých dvou vyhrála Česká spořitelna rozdílem více než 7% (respektive 10%). Česká spořitelna také měla viditelně nejloajálnější klienty, kteří pro ni hlasovali ve všech čtyřech kategoriích, takže její výsledek ve všech kategoriích osciluje mezi 672 a 686 hlasů. To je statisticky celkem neobvyklé. Dvakrát se umístila na prvním a dvakrát na druhém místě. eBanka má ve třech kategoriích vcelku vyrovnané výsledky – kolem 450 hlasů. Avšak v kategorii o banku s nejlepším servisem, kde vyhrála, získala 688 hlasů. Podobně to dopadlo také s Poštovní spořitelnou. Rozdíl mezi jejím nejlepším a nejhorším výsledkem v kategorii je ale dokonce více než 400 hlasů (711 ku 278).

Celkově s náskokem vyhrála Česká spořitelna (2716 hlasů), na 2. místě skončila eBanka (2044) a na 3. místě Poštovní spořitelna (1711, dále viz poslední tabulka). Podrobnější rozbor ankety připravuji na další týdny. Co ale stojí za zmínku je pozice dvou velkých bank - Komerční banky (KB) a Raiffeisenbank (RB). KB se pohybovala mezi 5. a 7. místem a RB dokonce mezi 10. a 11. místem. Při srovnání například s relativně málo známou Waldviertler Sparkasse von 1842, která skončila dvakrát osmá a jednou sedmá, to je jistě zaznamenáníhodný výsledek.

Výsledky jsou zajímavé, v lecčemž i překvapivé a mohou posloužit jako užitečná zpětná vazba jak pro klienty, tak především pro banky. Je třeba samozřejmě brát v úvahu, že anketa je subjektivním vyjádřením názoru hlasujících.

Vítězové ankety tak, jak hlasovali návštěvníci webu:

Nejslušnější banka (součet všech kategorií):                     Česká spořitelna

Banka s nejnižšími poplatky:                                                 Poštovní spořitelna

Banka s nejpřehlednějším sazebníkem:                                 Česká spořitelna

Banka s nejsrozumitelnějšími obchodními podmínkami:       Česká spořitelna

Banka s nejlepším servisem pro klienty:                                eBanka

 

Upozornění: Užití označení ankety v grafické či slovní podobě je možné pouze se souhlasem provozovatele. Označení ankety je přihlášenou ochrannou známkou.Tisková zpráva k výsledkům ankety o nejslušnější banku (26.8.2006)

Diskutovat (2)


Vstřícná banka

Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor