Znáte nejabsurdnější bankovní poplatky? Některé již dnes neexistují - II. díl.


17. 02. 2015  00:59     Miroslav Zeman     komentáře (1)

II. díl článku: Anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek zažívá již jubilejní, desátý ročník. Za těch deset let zvolila veřejnost již deset nejabsurdnějších bankovních poplatků. Některé z nich již dnes ani neexistují. Víte jaké jsou nejabsurdnější bankovní poplatky?

Znáte nejabsurdnější bankovní poplatky? Některé již dnes neexistují - II. díl.
Šestým nejabsurdnějším poplatkem byl poplatek za výběr na přepážce z vlastního účtu

Šestým nejabsurdnějším poplatkem byl veřejností určen za rok 2010 poplatek za výběr na přepážce z vlastního účtu. V zásadě se tak jedná o zrcadlový poplatek k poplatku za vklad na vkladní účet.

Rozdílem však je, že u výběru z vlastního účtu na přepážce mají klienti alternativu v podobě možnosti výběru z bankomatu. Ovšem i tato alternativa je u některých bank zpoplatněna, což je divné. Nicméně poplatek za výběr z bankomatu je výrazně nižší než poplatek za výběr hotovosti u přepážky.

Sedmým nejabsurdnějším poplatkem byl poplatek za předčasně splacený úvěr

Sedmým nejabsurdnějším poplatkem byl za rok 2011 zvolen poplatek za předčasné splacení úvěru. Jedná se o klenot mezi poplatky, z nějž je účelovost a nesmyslnost cítit už jen podle názvu. Skutečným smyslem poplatku je vázání klientů na doplacení úvěru a zaplacení všech nasmlouvaných úroků a poplatků s úvěrem spojených. Jiný účel tento poplatek neměl a nemá.

Málokdo z normálně uvažujících lidí přitom chápe proč má platit za to, že splnil o něco dříve svou povinnost vůči bance tím, že jí doplatil dříve úvěr. Sankcionovat se přeci mají ti, kdo své závazky nedodržují.

Osmým nejabsurdnějším poplatkem byl poplatek za zjištění zůstatku přes bankomat

Osmým nejabsurdnějším poplatkem byl za rok 2012 určen poplatek za zjištění zůstatku přes bankomat. Tento poplatek je velmi nevstřícný. Klienti využívají informaci, kterou jim banky umožnily získat z důvodu, aby věděli kolik si mohou z účtu vybrat. Nejedná se přitom o zásadně nákladově náročnou službu, která by musela poplatku podléhat. Bohužel právě tento nejabsurdnější bankovní poplatek zavedla mBank ve svém novém sazebníku. Poplatek bude činit 9 korun.

Devátým nejabsurdnějším poplatkem byl poplatek za vedení úvěrového účtu

Devátým nejabsurdnějším poplatkem byl za rok 2013 zvolen poplatek za vedení úvěrového účtu. Lidé na poplatku kritizují zejména skutečnost, že úvěrový účet je součástí úvěru za který již lidé platí úroky, případně poplatek za uzavření či schválení smlouvy apod. Uplatnění poplatku tak nutí klienty platit za stejnou službu v podstatě dvakrát.

Bohužel o oprávněnosti poplatku za vedení úvěru rozhodla většina tuzemských soudů i ústavní soud.

Jaký bude desátý nejabsurdnější bankovní poplatek? To záleží jen na vás. DEJTE HLAS NEJABSURDNĚJŠÍMU POPLATKU ZDE!Znáte nejabsurdnější bankovní poplatky? Některé již dnes neexistují - II. díl.

Poplatek za zahraniční platbu uskutečněnou mezi účty jedné banky
Tenhle poplatek mi přijde obzvlášť šťavnatý. Pokud poukážete peníze v rámci Raiffeisenbank v cizí mě...
Diskutovat (1)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

48208016176

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne 490 000

490000


ČÍSLO TÝDNE: 490 000 korun. Právě tolik by měl stát jeden z nejlevnějších elektromobilů na trhu. Oznámení o začátku výroby oznámila společnost Volkswagen. Tato cena by výrazným způsobem zvýšila dostupnost elektromobilů pro běžné spotřebitele.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,3600
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,5130
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6365
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,4255
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,7595
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4200
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9038
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více