Designérka vesmírného vozítka navrhla novou pobočku České spořitelny.


11. 08. 2014  13:21          komentáře (0)

Česká spořitelna 11. srpna otevírá experimentální pobočku v Plzni - Lochotíně. Nový typ pobočky má za cíl zlepšit obslužný model klientů, rozšířit samoobslužná zařízení pro rutinní bankovní operace a zlepšit kvalitu poskytovaného poradenství. Nový design je dílem významné české designérky Dominiky Nell Applové, která patří ke špičce současného designu i ve světě. Spolupracovala na návrhu vozítka NASA pro misi na Marsu, pro značku Siemens navrhla extravagantní mobilní telefony, podílela se na designu výrobků firmy Apple a také designovala prodejní místa Bank of America nebo californského řetězce Starbucks.

Designérka vesmírného vozítka navrhla novou pobočku České spořitelny.

TZV experimentální pobočce si Česká spořitelna bude ověřovat, jak nový způsob obsluhy a uspořádání prostoru pobočky funguje. Pro klienta to znamená, že nemusí čekat, až na něj přijde řada na přepážce, naopak bankovní poradci přijdou za ním ke stolku. Běžné úkony si může vyřídit kdykoli v samoobslužné zóně i mimo otevírací dobu pobočky. Základním předpokladem úspěchu nového obslužného modelu je věnovat klientům čas a naučit je, aby si jednoduché servisní záležitosti byli schopni vyřídit samostatně. V případě potíží však bude vždy na místě asistence, která klientovi pomůže.

Hlavní změna nespočívá v experimentální pobočce v jejím novém vzhledu, ale především v novém způsobu interakce s klienty. Je to pro nás “laboratoř”, kde budeme testovat, jak klienti reagují na naše další a další nové nápady, a úspěšně otestované aktivity se budeme snažit dále rozšiřovat do pobočkové sítě,“ říká Jiří Škorvaga, člen představenstva ČS zodpovědný za retailové bankovnictví.

Experimentální pobočka je rozdělena do dvou na sobě nezávislých prostorů: samoobslužné zóny a zóny pro servis a poradenství. Samoobslužná zóna je místo, kde je klientům k dispozici vkladový a výběrový bankomat, platbomat, či nový videokiosek, v němž mohou klienti ve spolupráci s videobankéři samostatně vyřešit jednoduché operace.

Samoobslužná zóna pobočky bude otevřená každý den nepřetržitě 24 hodin, tím se podstatně rozšíří možnost přijít do banky a vyřídit si kdykoli nejběžnější úkony - tedy třeba o víkendu nebo brzo ráno či pozdě večer.

V prostoru pobočky budou klientům asistovat naši poradci. Zóna asistovaného servisu je vybavena stolky s dotykovou obrazovkou, kde se klient pomocí své platební karty může přihlásit do zcela nové aplikace zjednodušeného internetového bankovnictví a vyřídit si sám nejčastěji využívané jednoduché operace: podívat se na zůstatek svého účtu či počet nastřádaných iBodů, prohlédnout si pohyby na svém účtu, zadat jednorázovou platbu nebo nastavit trvalou platbu či inkaso. Poradci klientům novou aplikaci předvedou a postupně je naučí ji používat, jak uvnitř pobočky, tak v samoobslužné zóně. I potom ale budou vždy k dispozici, pokud by klient potřeboval s aplikací pomoci. Servisní zónu doplňují malé jednací místnosti pro nerušené jednání klienta s jeho bankovním poradcem.

Applová

Další zajímavé články z bank naleznete ZDE!Designérka vesmírného vozítka navrhla novou pobočku České spořitelny.

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

38079976736

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,4170
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,9160
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,3075
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,0760
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,2800
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,2650
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9148
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více