Digitální peněženka V.me v ČR v roce 2015


17. 07. 2014  16:10     TZ     komentáře (0)

Visa Europe dnes oficiálně potvrdila, že digitální peněženka V.me by Visabude do konce roku 2014 spuštěna v Německu, Irsku, Norsku, Švédsku a Itálii. Na rok 2015 se chystají pilotní programy v Řecku, České republice a na Slovensku. Celkem tak bude služba V.me fungovat ve dvanácti evropských zemích.

Digitální peněženka V.me v ČR v roce 2015
Aktuálně jsme spolu s klíčovými bankami a internetovými obchodníky ve fázi intenzivního plánování. Rozjezd služby V.me by Visa pro české držitele karet by se měl uskutečnit do první poloviny příštího roku,” potvrdil informaci Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko.

Visa Europe rovněž oznámila, že hodlá investovat dalších 200 milionů eur (bezmála 5 a půl miliardy korun) do rozvoje digitálních plateb v Evropě. Zavede například program, jenž podpoří obchodníky v přijímání této služby, a tak dále rozšíří řady 20 000 obchodníků, kteří již V.me by Visa přijímají.

V.me by Visa je digitální peněženka, která umožňuje bankám a finančním institucím, aby tuto službu podporovanou Visou opatřily vlastním jménem a značkou. V současnosti funguje ve Velké Británii, Francii, Španělsku a Polsku. Průběžně byla nabízena vybraným zákazníkům účastnických bank, od roku 2015 se plánuje komerční uvedení služby.

Otázky přijímání a rozsahu služby představují dvě hlavní výzvy v rozšiřování digitálních peněženek. Nejdůležitější je pro nás rozšiřovat síť obchodníků, proto v evropských zemích dále investujeme do podpory toho, aby službu využívalo čím dál více firem“, uvedla výkonná ředitelka V.me by Visa Wendy Martinová.

Evropská peněženka pro evropské zákazníky

Tento týden rovněž americká Visa Inc. oznámila přejmenování V.me by Visa na Visa Checkout. Tento název se bude používat pro Spojené státy americké, Kanadu a Austrálii. „Věříme, že evropským zákazníkům máme nabízet evropskou peněženku. Proto jsme se rozhodli zachovat značku V.me by Visa i náš přístup orientovaný na banky,“ dodala Wendy Martinová.

Aby se urychlilo přijímání služeb V.me by Visa, oznámila Visa Europe také založení Evropské pracovní skupiny pro interoperabilitu (European Interoperability Working Group). Tato iniciativa podpoří cíl Visa Europe podporovat celoevropskou součinnost lokálních řešení digitálních peněženek.

Dnešní sdělení odráží naše přesvědčení, že digitální peněženky hrají v budoucnosti plateb význačnou roli. V dlouhodobé perspektivě tvoří V.me by Visa zásadní součást naší digitální platební strategie. Je mi nesmírnou ctí, že budu předsedat nové Evropské pracovní skupině pro interoperabilitu. Visa tímto pokračuje v dlouholeté tradici předního aktéra v oblasti zavádění jednodušších a bezpečnějších plateb v zájmu spotřebitelů i obchodníků,“ uvedl ředitel digitálních služeb Visa Europe Steve Perry.

Další zajímavé zprávy z bank naleznete ZDE!

 Digitální peněženka V.me v ČR v roce 2015

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

38278954608

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,4110
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,0270
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,2970
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,0670
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,2395
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,2750
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9121
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více