Díky bezkontaktní nálepce lze zaplatit čímkoliv, s ČSOB navíc stylově s vlastním obrázkem


01. 07. 2014  15:49     TZ     komentáře (0)

Bezkontaktní platby si Češi velmi rychle oblíbili a stávají se součástí jejich života.
Z 10,1 milionu platebních karet v České republice je více než 42 % bezkontaktních. ČSOB jich dosud vydala necelý milion, což představuje cca dvacetiprocentní podíl na trhu.

Díky bezkontaktní nálepce lze zaplatit čímkoliv,  s ČSOB navíc stylově s vlastním obrázkem
Podmínky pro využívání bezkontaktních technologií se u nás rok od roku radikálně zlepšují. ČR se stala světovým lídrem v popularitě bezkontaktních karet i podílu terminálů umožňující bezkontaktní platby. Každý druhý terminál je nyní bezkontaktní. ČSOB proto doplňuje do portfolia bezkontaktní nálepku – rychlý, jednoduchý a bezpečný způsob placení, který je vždy po ruce. Klientům navíc nabízí debetní i kreditní variantu, volbu vlastního designu a výhodné pojištění.

Ideální doba pro zavedení bezkontaktních nálepek nazrála jak z pohledu klienta, tak technologicky. Češi přijali bezkontaktní platby velmi rychle – za necelé tři roky – a navíc máme nyní k dispozici i dostatečně širokou síť terminálů umožňujících bezkontaktní placení. Je tak na čem stavět,“ říká Peter Demjanovič, ředitel útvaru Karty ČSOB, a pokračuje: „Plné pokrytí bezkontaktními terminály lze v Česku očekávat do konce příštího roku.“

Bezkontaktní nálepka představuje novou a alternativní formu placení, díky níž může klient platit i jakékoliv částky bez nutnosti nosit s sebou kabelku, peněženku nebo samotnou platební kartu. „Výhodou je, že si klient může nálepku přilepit na mobilní telefon či na přívěsek na klíče. Z jakéhokoli předmětu – nejčastěji telefonu – tak lze vytvořit rychlý a pohodlný platební nástroj. Rychlý také díky tomu, že při platbě do 500 Kč nezadáváte PIN,“ vysvětluje Jana Opršalová, výkonná manažerka útvaru Platební komfort a služby ČSOB.

ČSOB nabízí jak kreditní, tak debetní variantu nálepky. Zájemce si navíc může vybrat z několika originálních designů, které si v rámci testování vybrali samotní klienti. Případně si přes internetovou aplikaci navrhnout její zcela unikátní vzhled – umístit si na ni fotografii svého blízkého, zvířecího mazlíčka nebo jednoduše toho, co chce mít stále na očích.


Klienti se v souvislosti s bezkontaktním placením často ptají na bezpečnost. Díky tomu, že majitel nálepku nedává z ruky, se možnost zneužití omezuje na minimum,“ vysvětluje Jana Opršalová. „Při zneužití karty třetí osobou klientům, nad rámec zákona a po rychlém prošetření, vracíme případnou odcizenou částku, a to od posledního zadání PIN. Nálepku lze navíc pojistit včetně mobilního telefonu a dalších osobních věcí, a za 11,50 Kč měsíčně (135 Kč ročně) tak získáte pojištění až do výše 20 000 Kč,“ uzavírá Jana Opršalová.

 Co vám přpomíná zkratka RPSN? Napište nám svůj nápad. Více informací najdete ZDE!

oprsalova_jana_webDíky bezkontaktní nálepce lze zaplatit čímkoliv, s ČSOB navíc stylově s vlastním obrázkem

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

38084200560

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

104


ČÍSLO TÝDNE 104 - právě tolik miliard vytvořily banky čistý zisk v roce 2022. Jedná se o rekordní výsledek po hladových letech v době koronavirové krize.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,4170
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,9160
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,3075
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,0760
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,2800
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,2650
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9148
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více