Domácí ceny zpomalují už sedmý měsíc v řadě


10. 03. 2021  10:08     Tomáš Volf     komentáře (0)

Únorové ceny v ČR meziročně vzrostly o 2,1 %. Oproti lednu se jejich růst zvýšil o 0,2 %. Obě dnešní čísla jsou mírně nižší, než jaké trhy čekaly, takže domácí ceny už sedmý měsíc v řadě zpomalují svůj růst. Začátek tohoto zpomalování najdeme v srpnu loňského roku, tehdy jsme ovšem byli o více než jeden procentní bod výše.

Domácí ceny zpomalují už sedmý měsíc v řadě
V letních měsících loňského roku došlo k rozvolnění restriktivních opatření a inflace na to konto opět začala zrychlovat vlivem toho, že Češi vzali obchody útokem. Od té doby ceny kontinuálně zpomalují svůj růst. 

ČNB připustila, že do konce roku může přijít vícero zvýšení sazeb. V první polovině letoška se žádný pohyb se sazbami čekat nedá, ale vše bude záležet na vývoji poptávky a především na návratu ekonomiky do normálu. Rychlejší rozvolňování opatření s sebou ponese dynamičtější růst tempa ekonomiky, tedy i inflace, takže tlaky na růst sazeb vzrostou. Naopak, pokud se vládě, jako dosud, nebude dařit krotit nákazu a bude nadále absolutně selhávat v očkování, ekonomický růst bude nízký a tomu budou odpovídat i nižší inflační tlaky. Pro letošek počítáme s tím, že se růst cen bude držet těsně nad 2 %.   


Ing. Tomáš Volf

Project & Communication Specialist

Citfin-Logo_2013_CMYKDomácí ceny zpomalují už sedmý měsíc v řadě

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

29637385671

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

54,6


ČÍSLO TÝDNE - 54,6 právě tolik činil čistý zisk tuzemských bank za první pololetí letošního roku. Je to výrazný nárůst oproti roku předchozímu. Bankám se dařilo zejména díky vysokým úrokovým sazbám.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,5310
Kurz USD Americký dolar 1 USD 24,6040
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,0980
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 28,1830
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,1040
Kurz HUF Forint 100 HUF 5,8500
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9659
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více