Družstevní záložny, to nejsou jenom spořicí a termínované vklady, ale i běžné účty


12. 10. 2011  01:00     BP.com     komentáře (0)

Již několikrát jsme na našich stránkách upozorňovali na možnost výhodného úročení v družstevních záložnách, tedy institucích, které zaručují ze zákona stejnou bezpečnost vašich vkladů jako banky. Družstevní záložny však nabízí i další služby...

Běžný účet jako v bance

 Jaké? Třeba možnost vést si u nich běžný účet za velmi výhodných podmínek v podobě nízkých poplatků a pojištění ze zákona ve stejné výši jako v bankách (necelých 2,5 milionu Kč). Minusem ovšem může být to, že člověk je velmi omezený v disponování s hotovostí.

.

ČTĚTE TAKÉ – DRUŽSTEVNÍ ZÁLOŽNY PROČÍ AŽ 3,60 % ROČNĚ!

.

Jak jsou na tom?

Unibon je jedna z družstevních záložen, která cenově dostupný běžný účet nabízí. Jeho založení a vedení je sice zdarma, ale „ruce k obsluze účtu“, tedy internetové bankovnictví, banka zpoplatňuje 50 Kč měsíčně. Za příchozí ani odchozí platby však nic neplatíte, stejně jako za vklady ani výběry hotovosti na obchodním místě. V UNIBONu máte možnost platební kartu získat. Záložna ve spolupráci s ČSOB nabízí celou řadu různě zpoplatněných karet (viz tabulka):

Nabídka platebních karet

  Poplatek za kartu  
VISA Electron chip 20,- /měsíc  
VISA Classic chip 45,- /měsíc  
MC Standard chip 45,- /měsíc  
VISA Business chip 2400,- /rok  
MC Business chip 2400,- /rok  
VISA Gold chip 4200,- /rok  
MC Gold chip 4200,- /rok  
               

Spolupráce s ČSOB se projevuje i na ceně výběru z bankomatu – v jejích ATM přijde výběr na 6 Kč, z bankomatu jiné banky 30 Kč, tedy zhruba tolik, kolik účtují standardní banky.

.

I ve WPB Capital si lze založit bezplatný běžný účet a k němu získat zdarma internetové bankovnictví i jednorázové a trvalé tuzemské platební příkazy. To zní skvěle, ovšem problémem je onen platební styk – záložna zatím nevydává platební karty. Člověk je proto odkázán na výběry prostřednictvím účtu v jiné bance (dnes lze již zařídit velmi levně), nebo vybírat hotově v pražské centrále nedaleko Jindrišské věže, jediném obchodním místě v zemi.

.

Běžné účty pro své klienty nabízí i záložna AKCENTA v podobě svého Akcenta Konta. Jeho založení a vedení vyjde zdarma, stejně jako zřízení, změna či zrušení trvalého příkazu, transakce uvnitř banky nebo internetové bankovnictví.  Odchozí platby do jiných institucí jsou účtovány á 2 Kč, expresní platba je za solidních 10 Kč. Omezující faktorem však je, že AKCENTA nenabízí platební karty (zrušila je).

.

Záložna Creditas svůj běžný účet nabízí jak jinak než zdarma, v ceně jsou přitom vklady a výběry hotovosti, nastavení trvalé platby, inkasa či SIPO, výpis osobním předáním či informace o stavu účtu a platbách emailem. Banka ale účtuje několik poplatků, které se dotknou téměř každého klienta: 10 Kč měsíčně za vedení internetového bankovnictví, 2 Kč za platby v rámci banky, 4 Kč za platby mimo banku nebo 10 Kč za změna či zrušení trvalého příkazu. K účtu dostanete první platební kartu Maestro zdarma a další za 20 Kč měsíčně (je možné zřídit si i jiné karty MC STABDARD, MC GOLD za vyšší měsíční poplatek), kterými můžete platit a cashbackovat zdarma či vybírat ve všech bankomatech ČSOB za 6 Kč (jinde za 30 Kč).Družstevní záložny, to nejsou jenom spořicí a termínované vklady, ale i běžné účty

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

11835645688

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

88


ČÍSLO TÝDNE 88 právě na takové výši se nachází výkon naší ekonomiky ve vztahu k průměru výkonu 19 zemí eurozóny. Jedná se o dosud nejvyšší výkon České republiky ve vztahu k nejvyspělejším evropským zemím.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,8950
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,5620
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6855
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,0480
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,4845
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1500
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,2561
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více