E15:
Česká spořitelna bude také spravovat finance České televize


12. 03. 2012  22:22     ČTK     komentáře (0)

Česká spořitelna uspěla s námitkou proti svému vyřazení z tendru České televize na bankovní služby. Spořitelna se tak rozdělí o spravování financí ČT v celkové výši 3,7 miliardy s dalšími dvanácti bankovními ústavy, které v soutěži vypsané na konci loňského roku uspěly. Informuje o tom dnešní vydání deníku E15.

"V zájmu transparentnosti výběrového řízení jsme námitce 1. března vyhověli," řekla E15 mluvčí ČT Michaela Fričová. ČT hledala v tendru banky pro dvě oblasti: vedení běžných účtů a zhodnocení volných peněžních prostředků. Nabídka spořitelny byla původně hodnotící komisí v části tendru pro vedení běžných účtů vyřazena kvůli nesrovnatelnosti se zadáním. V části tendru týkající se depozit její nabídka sice zadání vyhověla, ale skončila "pod čarou". Kromě České spořitelny byla vyřazena také GE Money Bank. V tendru původně zvítězilo 12 bank, z toho pět v obou částech soutěže: Volksbank, PPF banka, Komerční banka, UniCredit Bank a Raiffeisenbank. Mezi vítězi jsou i bankovní ústavy ČSOB, J&T Banka, ING Bank nebo LBBW Bank. Peníze bude management ČT rozdělovat mezi banky podle vlastního uvážení. "Finanční ředitel Milan Cimirot má za úkol přijít s návrhem, jak postupovat," řekl E15 ředitel televize Petr Dvořák. Díky rozdělení peněz mezi bankovní ústavy ČT plánuje, že ušetří ročně na poplatcích asi dva miliony korun. "Dalším cílem bylo zajistit rozumné úročení peněz, které má dnes ČT na účtu a nebude je ve střednědobém horizontu potřebovat. Depozita byla dělána v minulosti jen sporadicky a v menších částkách," doplnila Fričová. Bankovní tendr ČT vypsala na konci loňského roku. Doba zakázky je dva roky a ČT stanovila její objem předběžně na 990.000 korun. Vítězné banky budou disponovat řádově stamiliony korun. Vysoké rezervy ČT vznikly zvýšením koncesionářských poplatků na 135 korun měsíčně v roce 2005. Tyto prostředky jsou ale v posledních letech ohroženy nepříznivým vývojem hospodaření ČT, kdy ředitelé Jiří Janeček a Petr Dvořák začali z rezerv čerpat stamiliony na provoz veřejnoprávní stanice, dodala E15.  

O tématu si můžete přečíst:

https://www.bankovnipoplatky.com/e15-sprava-penez-ceske-televize-miri-do-12-bank--16828.html  


E15: Česká spořitelna bude také spravovat finance České televize

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

5905089166

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

250


ČÍSLO TÝDNE - 250 právě tolik miliard korun budou na kompenzacích a náhradách škod požadovat po vládě tuzemští obchodníci a poskytovatelé služeb, jejichž provozovny vláda protizákonně uzavřela. Usnesení vlády, které obchody a provozovny uzavřelo zrušil Ústavní soud.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 26,0050
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,4180
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,7690
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,2020
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,5970
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,2300
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,3352
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více