Finále ankety:
Poplatek za vedení účtu zemřelého klienta (po dobu dědického řízení)


26. 02. 2016  00:39     Miroslav Zeman     komentáře (0)

Anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek jde do finále. Z původně patnácti navržených bankovních poplatků postoupilo do druhého kola pět těch nejvíce absurdních. O jaké poplatky se jedná? A víte o nich něco? Dočtete se dále!

 

Finále ankety: Poplatek za vedení účtu zemřelého klienta (po dobu dědického řízení)
Anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek má za cíl prostřednictvím masového hlasování čtenářů serveru Bankovní poplatky a hlavního mediálního partnera projektu Novinky.cz poukázat na absurdnost a nesmyslnost některých bankovních poplatků. Mnoho klientů bank nestíhá z důvodu svého rodinného či pracovního zatížení sledovat poplatky, které musí bankám platit a jejich smysl a odůvodněnost. Proto banky mohou takové nesmyslné poplatky bez problémů uplatňovat.

Anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek a masová účast čtenářů při hlasování ukazuje bankám, že zde nejsou neomezenými pány, ale že hlavní a nejdůležitější je názor a přání jejich klientů, kteří banky živí. Důkazem je skutečnost, že velká většina bank už minulé nejabsurdnější poplatky zrušila, nebo je výrazným způsobem omezila.

Poplatek za vedení účtu zemřelého klienta

Pátým absurdním poplatkem, který postoupil do finále je poplatek za vedení účtu zemřelého klienta.

Dalším favoritem a kandidátem na vítězství v anketě o nejabsurdnější bankovní poplatek je právě poplatek za vedení účtu zemřelého klienta. Mysleli jste si, že člověk, který zemřel, nemůže mít veden bankovní účet? To jste se spletli. Zemřelý nejen může mít veden bankovní účet a to klidně i po dobu několika let, ale také by měl platit za tento účet standardní poplatky.

A když nemůže zaplatit zemřelý, již bývalý klient banky, musí za něj uhradit tyto poplatky jeho dědici. Banky přitom nechávají účet aktivní zbytečně po celou dobu dědického řízení a za vedení účtu účtují nesnížené poplatky. Náklady na vedení účtu jsou přitom zcela minimální, protože klient ani nikdo jiný tento bankovní účet nemůže používat. Účet tak pouze udržuje zůstatek, případně ještě strhává trvalé příkazy zadané ještě zemřelým klientem. Nic dalšího se však většinou na těchto účtech neděje.

Následně si zůstatek, pokud ještě nějaký zbývá, rozdělí dědici zemřelého, kteří pak také musí uhradit poplatky za vedení účtu zemřelého.

Poplatek za vedení účtu zemřelého klienta můžeme považovat za uplatňování poplatků až za hrob. Jsou přitom banky, které ihned po oznámení o smrti klienta banky už žádné poplatky za vedení účtu neuplatňují a nijak na tomto vstřícném postupu nechudnou.

Pokud považujete POPLATEK ZA VEDENÍ ÚČTU ZEMŘELÉHO KLIENTA za nejabsurdnější poplatek v roce 2015 hlasujte pro něj ZDE!

thmb-500-256-ce93cca70ee985a3ca7f8e86d5a80bb7Finále ankety: Poplatek za vedení účtu zemřelého klienta (po dobu dědického řízení)

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

28311445200

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

46


ČÍSLO TÝDNE - 46 právě tolik miliard korun investuje v České republice do rozšíření výroby čipů společnost ONSEMI. Jedná o největší investici v dějinách ČR.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,3020
Kurz USD Americký dolar 1 USD 23,1300
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,8910
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,1360
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 26,0960
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,4700
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,0920
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více