Finanční gramotnost

Koronavirus

dTest: Jak bezpečně nakupovat roušky a další ochranné prostředky

Bohužel ani nouzový stav spojený s pandemií nemoci COVID-19 nezastavil nepoctivé obchodníky, kteří se snaží využít strachu lidí a co nejvíce na složité situaci vydělat. dTest proto doporučuje v případě nákupu na internetu v této době zvýšenou opatrnost, obzvláště při objednávání ochranných prostředků.

27. 03. 2020

9. díl: Filip je spotřebitelem. Jak rozlišit spotřebitele?

UČÍME SE NAKLÁDAT S PENĚZI S FILIPEM: Při reklamaci a řešení spotřebitelských práv a povinností je základní otázkou rozeznat, kdo je a není spotřebitelem podle ustanovení občanského zákoníku. Spotřebitelé mají totiž výrazně větší práva.

26. 03. 2020

Anketa - živnostníci, řekněte vládě co potřebujete!

KORONAVIROVÁ KRIZE: Jste živnostníci nebo podnikatelé? Řekněte nám, jaká podpora ze strany bank a státu by vám nejvíce pomohla. Využijte náš komplexní formulář nebo mail a pošlete nám své návrhy. Budeme vám pomáhat uvést je v život. Anketa v textu.

25. 03. 2020

Koronavirová krize: Půl roku nebudeme platit pojištění a mzdy nám doplatí stát

KORONAVIROVÁ KRIZE: Vláda připavila pro naší ekonomiku "NEW DEAL". Jedná se o největší státní podporu ekonomiky a občanů v dějinách České republiky. Lidé a firmy postižení krizí budou moci čerpat desítky miliard korun. Živnostníkům se tak promine placení záloh na sociál

24. 03. 2020