Finanční poradna serveru BP:
Úroky z hypoték rostou


17. 07. 2017  00:20     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PONDĚLNÍ SERIÁL - FINANČNÍ PORADNA SERVERU BANKOVNÍ POPLATKY: Úroky z hypoték budou v krátkodobém i střednědobém horizontu růst. Je třeba se na to připravit. ČTĚTE DÁLE!

 

Finanční poradna serveru BP: Úroky z hypoték rostou
Úroky z hypoték budou do budoucna růst. Pořízení hypotéky tak není vhodné nyní odkládat, resp. je třeba se na zvyšování úroků připravit a mít vždy po ruce příjmovou rezervu. Zvýšení úroků totiž může vést nejen k tomu, že lidé úroky nedostanou, ale také se zvýší náklady lidem, kteří už hypotéku splácí.

Dotaz čtenáře:

Dobrý den, plánujeme si pořídit hypotéku na byt. Pořád ale ještě nemáme dospořeno dost vlastních prostředků jako spoluúčast. Jak se ale postupně zpřísňují podmínky hypoték, jsme z toho nervózní a nevíme, jestli by nebylo dobré pořízení hypotéky urychlit. Co je také pravdy na tom, že úroky u hypoték mají výrazně růst a za chvíli se tak zpřísní i podmínky pro jejich poskytnutí? Bude vůbec průměrný příjem stačit na pořízení normální hypotéky? Nebo už budeme mít smůlu?

Odpověď odborníka:

Dobrý den, urychlovat pořízení hypotéky asi není nikdy dobré. Vzít byste si jí měli vždy až ve chvíli, kdy budete mít vybránu konkrétní nemovitost, budete mít dostatečně vysoký příjem a také budete mít dostatečnou výši spoluúčasti k hypotéce, nyní je to minimálně 10 procent z odhadní ceny nemovitosti. Jakékoliv urychlování či umělé oddalování pořízení hypotéky není dobré. Pokud totiž nebudete na hypotéku plně připraveni ve všech třech ohledech, stanete se skutečně rizikovou a ohroženou skupinou klientů. Jakýkoliv růst úroků, který skutečně nastal a bude pokračovat vás pak může ohrozit výrazně více, než jiné skupiny klientů, kteří mají příjmovou rezervu a nejsou tedy tak ohroženi zvyšováním finančního zatížení v podobě zvyšujících se splátek hypoték.

Doporučujem tedy vzít si hypotéku až ve chvíli, kdy budete plně připraveni bez ohledu na to, jak roste, nebo jaká je výše aktuální hypoteční sazby.Finanční poradna serveru BP: Úroky z hypoték rostou

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

19956431936

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

5740


ČÍSLO TÝDNE - 5740 korun. Právě tolik bude činit dle rozhodnutí vlády tzv. paušální daň. Každý živnostník s příjmem do 800 tisíc korun ročně tak bude moci hradit sociální, zdravotní i daň v jedné paušální částce. 


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více