Fincentrum Hypoindex květen 2017:
Objemy hypoték rostou a atakují hranici 21 miliard korun, přestože úrokové sazby rostou


22. 06. 2017  06:36          komentáře (0)

V květnu úrokové sazby u hypoték pokračovaly v růstu. I když průměrná sazba mírně vzrostla, a to na 2,03 procenta, o hypotéky je stále zájem. Dokonce větší, než v dubnu.

Fincentrum Hypoindex květen 2017:  Objemy hypoték rostou a atakují hranici 21 miliard korun, přestože úrokové sazby rostou
Během pátého měsíce letošního roku si do banky přišlo pro hypoteční úvěr 10 334 klientů. Zájem
o úvěry je tedy stejný jako v březnu a dubnový propad byl jen drobným výkyvem. Stejně jsou
na tom i objemy. V květnu si lidé sjednali hypotéky celkem za 21,155 miliardy korun, což je o 3,5 miliardy více než v dubnu a zhruba stejně jako březnu.

 graf.PNGPrůměrné úrokové sazby se prozatím usadily na hladině okolo dvou procent, kde by mohly nějakou dobu vydržet. Některé banky dokonce korigují předchozí zvyšování sazeb úvěrů do výše 80 procent hodnoty nemovitosti, kde nejsou limitovány doporučením ČNB,“ uvedl Josef Rajdl, hlavní analytik společnosti Fincentrum.

 

Za celý letošní rok už banky uzavřely 47 335 smluv o hypotečním úvěru v celkovém objemu za 96,3 miliardy korun. I když tedy hypotečním trhem zmítají změny, lidé se pravděpodobně obávají vyšších úrokových sazeb a dalšího zpřísnění podmínek pro zřízení hypotéky.

 

Změna lídra hypotečního trhu 

Česká spořitelna se v prvním čtvrtletí letošního roku stala se 33procentním podílem hypoték lídrem hypotečního trhu. Po dlouhých osmi letech tak z trůnu sesadila Hypoteční banku. Česká spořitelna se navíc rozhodla trhu navzdory zlevnit hypoteční úvěry. Ostatní banky se přiklánějí spíše ke zdražování. 

Česká spořitelna nově snížila úrokové sazby u hypoték s pěti, osmi a desetiletou fixací, a to
o 0,2 procentního bodu. Pětiletou a osmiletou fixaci si tak zájemci o hypotéku mohou pořídit se sazbou 1,99 procenta a desetiletou od 2,09 procenta. Akce se týká hypoték do 80 procent hodnoty zástavy nemovitosti a platí pro smlouvy uzavřené do 9. července 2017.

 

Čerpání se odkládá


Problémy bankám činí hlavně 15 procentní limit poskytnutí hypoték se zástavou 80 – 90 procent. Čerpání hypotéky tedy některé banky přesouvají na další čtvrtletí. mBank například již na konci května odložila čerpání hypotečních úvěrů s vyšší než 80 procentní hodnotou zástavy nemovitosti na červenec.Fincentrum Hypoindex květen 2017: Objemy hypoték rostou a atakují hranici 21 miliard korun, přestože úrokové sazby rostou

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

6951122343

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Nákupy kartou na internetu nadále potvrdíte u Air Bank i bez aplikace. Připravuje pro vás náhradní řešení


Nedávno jsme vám oznámili, že se začátkem dubna rozloučíme s možností potvrzovat některé nákupy kartou na internetu prostřednictvím samotného opsání číselného kódu z SMS. To pořád platí. Podle směrnice Evropské unie PSD2 to totiž už není dostatečný způsob ověření. Nic se nezměnilo ani na našem doporučení používat k potvrzování mobilní aplikaci My Air, protože je to nejen bezpečnější, ale také o dost pohodlnější způsob. Ostatně proto už většina z vás aplikaci k potvrzování používá.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 26,3470
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,1170
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,7465
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,5755
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,7565
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1800
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,3973
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více