Fincentrum Hypoindex:
úrokové sazby hypoték pokořily další historické minimum


19. 11. 2014  22:44     hypoindex     komentáře (0)

Úrokové sazby u hypoték jsou opět nejníže v historii a je pravděpodobné, že stále nedosáhly svého dna. V říjnu průměrná úroková sazba u hypotečních úvěrů klesla na 2,51 procenta. Financování nákupu či rekonstrukce nemovitosti s hypotékou je tak nejvýhodnější v historii.

Fincentrum Hypoindex:  úrokové sazby hypoték pokořily další historické minimum




Úrokové sazby kolem dvou procent u pětiletých fixací nejsou žádnou vzácností, při troše štěstí a dobrém vyjednávání s bankou však mohou získat klienti i hypotéku s úrokovou sazbou 1,79 procenta.

Porovnejte si nabídky hypoték jednotlivých bank na hypotéční kalkulačce

„V situaci, kdy se průměrný roční výnos desetiletého českého státního dluhopisu pohybuje okolo 0,8 procenta, se průměrné sazby hypotečních úvěrů zdají být stále relativně vysoko,“ uvedl Josef Rajdl, vedoucí analytik společnosti Fincentrum.

I přesto, že úrokové sazby stále klesají, zájem o hypotéky není nijak alarmující. V říjnu si hypoteční úvěr sjednalo 7 724 lidí, což je o 578 méně než v září. Objemy v říjnu dokonce klesly o jednu miliardu, tedy na 12,825 miliard korun.

Banky nezlevňují jen nejběžnější tříleté a pětileté fixace. Velice nízko se pohybují i desetileté fixace u hypoték.

Levné financování delších sazeb na trhu umožnilo bankám výrazně zlevnit i delší fixace, kde banky vidí významný benefit ve stabilitě klienta a jsou ochotny tomuto účelu obětovat část marže. Za situace, kdy jsou klienti stále méně ochotni přijmout pasivně jakoukoliv nabídku banky, je toto řešení oboustranně zajímavé,“ dodává Josef Rajdl.

Na podzim některé banky pořádají tzv. Hypoteční týdny. V těchto dnech je možné sjednat si hypoteční úvěr ještě výhodněji, než tomu bylo doposud. Většinou je v podmínkách, že do určitého data musíte podepsat i smlouvu o hypotečním úvěru.

Úrokové sazby klesají i mimo tyto slevové akce. Klienti by si však měli dávat pozor na podmínky, za kterých nižší sazbu získají. Ne vždy se totiž nejnižší úroky vyplatí, zvlášť když se k tomu připočítá například nutnost uzavření nějakého pojištění, kreditní karta nebo další balíčky či služby.

Více informací o aktuálním vývoji ukazatele FINCENTRUM HYPOINDEX, grafy a aktuální akční nabídky jednotlivých hypotečních bank naleznete na stránkách www.hypoindex.cz nebo na Facebook.com/Hypoindex.

hypoindex

 



Fincentrum Hypoindex: úrokové sazby hypoték pokořily další historické minimum

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

35683930735

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Koruna je k dolaru nejsilnější za dva roky


Česká koruna se po více než dvou letech dostala pod 22 korun za dolar. Naposledy byla takto silná koncem září roku 2018. Silnější koruna znamená levnější dovážené zboží a tedy i vánoční dárky objednané v dolarech.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více