Fio banka nově nabízí bezpečné automatizované získávání dat z účtů


06. 11. 2012  21:24     tz     komentáře (0)

Fio banka nově nabízí klientům službu Fio API Bankovnictví, která slouží pro automatické zpracování výpisů a pohybů na účtu. Tuto možnost ocení zejména podnikatelé a právnické osoby. Je poskytována zcela zdarma.

Služba může být použita pro automatické strojové zpracování pohybů nebo výpisů z bankovního systému Fio banky i pro napojení účetních programů, které tuto funkcionalitu budou podporovat. Data lze získat ve formátech XML, OFX, GPC, CSV, HTML, JSON a MT940

 

K čemu je to dobré?

Pokud například podnikatel expeduje zboží na základě obdržené platby, je pro něj Fio API Bankovnictví způsobem, jak jednoduše získávat a na své straně okamžitě automaticky a spolehlivě zpracovávat informace o obdržených platbách. Na jejich základě poté jeho systém může automaticky reagovat (např. odesláním zboží/poskytnutím služby).

Přístup k datům z účtu vytváří majitel nebo osoba s patřičnými právy ke zvolenému účtu ve svém internetovém bankovnictví. Pro samotné stahování dat pak již ale není přihlášení do internetového bankovnictví nutné.

 

Fio API Bankovnictví umožňuje:

a) Stažení pohybů na účtu za dané období.

b) Stažení oficiálních výpisů na účtu.

c) Stažení nových pohybů na účtu od posledního stažení.

 „Zpřístupněné Fio API Bankovnictví je službou, která je určena osobám a firmám, které jsou schopny s rozhraním pracovat a vytvořit pro něj odpovídající napojení na své straně. Do budoucna plánujeme rozšíření této služby o možnost podávání platebních příkazů a také její doplnění o jednoduché uživatelské prostředí,“ komentuje spuštění nové služby Ján Franek, tiskový mluvčí Fio banky.Fio banka nově nabízí bezpečné automatizované získávání dat z účtů

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

14126794822

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

3


ČÍSLO TÝDNE - 3 o tolik procent vzrostla v dubnu 2021 v České republice inflace. Jednoduše se zrychlilo zdražování zboží a služeb, které si pořizujeme. Tuzemská inflace patří k nejvyšším v Evropě.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,5720
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,1930
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6215
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,7915
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,3055
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1500
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1894
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více