GEEN Vstřícná banka:
Dejte ČSOB své vysvědčení - 4. čtvrtletí 2015


01. 12. 2015  00:51     Miroslav Zeman     komentáře (0)

GEEN Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla ČSOB a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

GEEN Vstřícná banka: Dejte ČSOB své vysvědčení - 4. čtvrtletí 2015
ČSOB  je jedna ze tří největších bank působících na tuzemském bankovním trhu. Jedná se o banku, která má velmi široký rozsah a to i díky své velmi šikovné politice specializace jednotlivých značek skupiny. Úspěch Hypoteční banky zaměřující se na hypoteční úvěry, nebo Poštovní spořitelny zaměřující se na drobnou klientelu, je toho důkazem.

Samotná značka ČSOB je pak ceněna u podnikatelů a firem, kterým poskytuje zajímavé a cílené služby v širokém rozsahu a dobré kvalitě. Doufejme také, že se již brzy podaří úspěšně vyřešit a ukončit soudní a arbitrážní spory, které má tato banka s Českým státem. Je zcela evidentní, že působení na tuzemském trhu v globálním kontextu nezpůsobilo bance ani jejímu vlastníkovi žádné ztráty ani škody a naopak stabilní a dlouhodobý zisk.

TUTO BANKU MŮŽETE OHODNOTIT PŘÍMO ZDE!

GEEN_vstricna

ČSOB bojuje o podíl na trhu s dalšími velkými bankami a v některých produktech je přímo na špici, což se týká například počtu a objemu hypotečních úvěrů.

Jaké novinky přinesla ČSOB ve třetím čtvrtletí:

ČSOB: ČSOB Smart klíč: nová dimenze elektronického bankovnictví

Poměrně zajímavý název tiskové zprávy v podstatě znamená, že ČSOB zjednoduší svým klientům potvrzení transakcí při platbě v internetovém bankovnictví. V současné době probíhá standardně potvrzení plateb tak, že do kolonky přepíšete potvrzovací kód, který vám dorazil formou sms na mobilní telefon. Tento komplikovanější způsob nyní nahrazuje ČSOB pouhým stisknutím tlačítka a vyťukáním PIN na mobilu, čímž potvrdíte správnost transakce. V internetovém bankovnictví se pak transakce tímto sama potvrdí, aniž by bylo nutné zadávat bezpečností kód. Jedná se o zajímavou a pro klienty příjemnou inovaci.

ČSOB: ČSOB získala titul Nejlepší banka

Je ČSOB Nejlepší bankou? Nebo je Fio banka Nejvstřícnější bankou? Proč ne. Každá banka může být vyhodnocena trošku jinak dle použitých kritérií. Například právě Nejlepší banka nemusí být bankou Nejvstřícnější apod. Je logické, že různé průzkumy, soutěže a porovnaní vykazují různé výsledky, které jsou ovlivněny zaměřením, kritérii i způsobem vyhodnocení v daném projektu. ČSOB se tak může snad již poněkolikáté chlubit titulem Nejlepší banka a my jí k tomu gratulujeme.

ČSOB: ČSOB Pojišťovna uvádí na trh pojištění pro ženy a pro muže

Feminizace pokročila a to i v rámci ČSOB. Pojišťovna ČSOB totiž nově poskytuje speciální pojištění pro ženy, a pojištění pro muže. Jedná se o životní pojištění, které má vnímat specifika obou skupin pohlaví. Ženy se tak mohou těšit na to, že nové pojištění bude více a pečlivě vnímat například specifické choroby žen, například rakovinu prsu či dělohy. Další výhodou má být vnímání životních milníků týkající se žen, jako je například narození dítěte. U obou skupin životní pojištění podporuje prevenci, za níž dostane pojištěný speciální bonusy.

ČSOB: Lidé s finančními problémy stále častěji žádají o radu u odborníků

ČSOB přišla se zprávou, ve které chválí své aktivity na poli podpory vzdělávání a zvyšování finanční gramotnosti klientů a veřejnosti. Do těchto aktivit pak investovala ze svých prostředků během posledních sedmi let 31 milionů korun. ČSOB jistě není jedinou bankou, která do této věci investuje, nicméně je třeba každou podobnou aktivitu ocenit. Je však třeba, aby programy na podporu vzdělanosti byly efektivní a kvalitní a vedly k určenému cíli. Investování milionů do formálních a neúčinných programů by bylo jen vyhazování peněz.

ČSOB: Sportovní karty se šíří do dalších regionů a nabízejí více výhod

To snad ani není možné? Máme v naší zemi skutečně překartováno. Karty na slevy, zákaznické karty, bonusové karty, platební karty, kreditní karty, a teď už i sportovní karty. O co jde? Karta má nejen logo oblíbeného týmu, ale také nejrůznější výhody a bonusy spojené s tímto klubem, návštěvou sportovních akcí apod. Dle průzkumu pak také bylo zjištěno, že majitelé této karty používají tuto speciální kartu o třicet procent více a také s ní utrácejí až o tisíc korun v průměru více. Prostě platit kartou s logem a v barvách oblíbeného klubu je věcí prestiže a je to IN. Je přeci pocta vytáhnout přede všemi kartu s klubem a zaplatit. Pro správného fanouška se jedná o pořádný požitek.

ČSOB: Po Praze jezdí elektromobil v barvách ČSOB Leasing, k dispozici bude i klientům

Dovede si představit lepší slast, než jezdit po městě elektromobilem v barvách loga ČSOB Leasing? Společnost se pochlubila tím, že zavádí služební elektromobily v rámci této firmy, které propagují její barvy a logo. Smyslem zprávy je tak zájem společnosti o ochranu životního prostředí a rázného snížení emisí. Realitou však je, že elektromobily se podílejí na tuzemském vozovém parku výrazně méně než jedním procentem a za současných cenových výší nejsou elektromobily pro tuzemské motoristy vůbec přitažlivé. Nic na této skutečnosti zatím nezmění ani kampaň ČSOB Leasing. Ale v každém případě lze ocenit snahu.

ČSOB: ČSOB nově nabízí COOL kartu bez účtu. Rodičům dá přehled o tom, jak hospodaří jejich děti

A máme tu opět zprávu od ČSOB. Z aktivity této banky by se zdálo, že se jedná o nejaktivnější banku na tuzemském trhu. S čím tedy přišla tentokrát? S další kartou! Nedávno jsme tu měli kartu sportovní a teď tu mám COOOOOL kartu a to dokonce i bez účtu. Smyslem této karty je dát rodičům přehled o hospodaření jejich dětí. Jedná se totiž o kartu předplacenou. Děti mají na kartě své kapesné, které utrácejí a rodiče je jako Big brother kontrolují. Každou transakci tak mohou rodiče zkontrolovat a vyhodnotit. Na rozdíl od mnoha jiných, často zbytečných karet se jedná o zajímavý nápad.

Hodnocení poplatkové politiky banky:

ČSOB (6.5, 7, 7.5, 6.5) = 6,88

II. čtvrtletí - (6.5, 7, 7.5, 6.5) = 6,88

2015 I. čtvrtletí - (6, 7, 7.5, 6) = 6,63

IV. čtvrtletí - (6, 7, 7.5, 6) = 6,63

III. čtvrtletí - (6, 7, 7.5, 6) = 6,63

II. čtvrtletí – (6, 7, 7, 6) = 6,5

2014 I. čtvrtletí - (6, 7, 7, 6) = 6,5

IV. čtvrtletí - (6, 7, 7, 6) = 6,5

III. čtvrtletí - (6, 7, 7, 6) = 6,5

II. čtvrtletí - (6, 6.5, 7, 6) = 6,38

2013 I. čtvrtletí - (6, 6.5, 7, 6) = 6,38

IV. čtvrtletí - (6, 7, 7, 6) = 6,5

III. čtvrtletí - (6, 7.5, 7, 6) = 6,63

II. čtvrtletí - (6, 7.5, 7, 6) = 6,63

2012 I. čtvrtletí - (6, 7, 7, 6) = 6,5

IV. čtvrtletí - (6, 7.5, 7, 6) = 6,63

III. čtvrtletí - (6, 7.5, 7, 6) = 6,63

II. čtvrtletí - (5.5, 7.5, 7, 6) = 6,5

2011 I. čtvrtletí - (5.5, 7.5, 7, 6) = 6,5

IV. čtvrtletí - (5.5, 7, 7, 6) = 6,38

III. čtvrtletí - (5.5, 7, 7, 6) = 6,38

II. čtvrtletí - (5, 7, 7, 6) = 6,25

2010 I. čtvrtletí - (5, 7, 7, 6) = 6,25

Banka, která je v posledních letech aktivní. Novým kontem se změnila struktura banky a proto zvyšujeme hodnocení v této části o 0,5 bodu.

Hlavními změnami pro občany jsou úpravy poplatku za výběr z bankomatu kreditní kartou, který se zjednodušuje, a pro občany i malé firmy zvýšení poplatku za hotovostní výběr na pobočce:

  • výběr kreditní kartou z bankomatu ČSOB v ČR a SR nově stojí 50 Kč (dříve 6 Kč + 1,5 %)
  • výběr kreditní kartou z bankomatu jiné banky v ČR je za 100 Kč (dříve 35 Kč + 1,5 %)
  • výběr hotovosti kreditní kartou na České poště stojí 70 Kč (dříve 35 Kč + 1,5 %)
  • elektronický převod z úvěru kreditní karty na běžný platební účet klienta vedený v ČSOB je za 150 Kč (dříve 30 Kč + 1,5 %)
  • výběr z běžného platebního účtu na pobočce ČSOB nově stojí 70 Kč (dříve 60 Kč u účtu ve stejné měně a 1 % z vybírané částky u účtu v jiné měně)
  • výběr z účtu prostřednictvím šeku hotovostně je za 70 Kč (dříve 60 Kč)

Sazebník ČSOB patří i nadále mezi ty spíše přehlednější. Hodnocení pro aktuální III. čtvrtletí neměníme.

Postavení ČSOB se v Q Reportu Scott & Rose se proti minulému kvartálu drobně změnilo. Standardní klient zaplatí nově 1.039 Kč (minule 979 Kč) za rok a aktivní klient 7.449 Kč (minule 7.209 Kč). Vzhledem k minulému zvýšení, tentokrát hodnocení neměníme.

  ČSOBGEEN Vstřícná banka: Dejte ČSOB své vysvědčení - 4. čtvrtletí 2015

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

11841494224

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

88


ČÍSLO TÝDNE 88 právě na takové výši se nachází výkon naší ekonomiky ve vztahu k průměru výkonu 19 zemí eurozóny. Jedná se o dosud nejvyšší výkon České republiky ve vztahu k nejvyspělejším evropským zemím.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,8950
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,5620
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6855
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 30,0480
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,4845
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1500
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,2561
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více