GEEN Vstřícná banka:
Dejte mBank své vysvědčení - III. čtvrtletí 2017


31. 08. 2017  00:33     Miroslav Zeman     komentáře (0)

GEEN Vstřícná banka - v rámci projektu prvního klientského ratingu bank, mají i čtenáři serveru Bankovní poplatky unikátní možnost ohodnotit tuzemské banky a vystavit jim své vysvědčení. Přečtěte si jak vstřícná byla mBank a rovnou ji ohodnoťte! ČTĚTE DÁLE!

GEEN Vstřícná banka: Dejte mBank své vysvědčení - III. čtvrtletí 2017
mBank je zajímavá banka. Vtrhla na náš trh před léty jako vítr. Bylo o ní všude slyšet. Zvedla první vlnu přechodu klientů od velkých bank k této nové. Vše bylo zdarma, vše bylo jednoduché a snadné. Základem byl přitom do té doby zatím ne úplně rozšířený internet a internetové bankovnictví. mBank zavedla do tuzemského slovníku pojem "internetové banka".

Od té doby jakoby banka usnula. Ze dne na den se vytratila. Snad dosáhla toho, co chtěla a o více už neusiluje. Je to škoda. Banka měla velkou perspektivu a naději stát se skutečně významnou tuzemskou bankou. To by se však nesměla leknout svého úspěchu. Nyní už, co do úspěšnosti a počtu klientů, tuto banku v podstatě dohnali její stejně velcí a stejně zaměření konkurenti jako Fio či Air Bank. Teprve příchod těchto bank jako přímé konkurence trošku nastartoval aktivitu této banky a také její nové inovace.

TUTO BANKU MŮŽETE OHODNOTIT PŘÍMO ZDE!

GEEN_vstricna

S čím přišla banka v II. čtvrtletí 2017

Aktivita banky v druhém čtvrtletí 2017 proti předchozímu čtvrtletí výrazně zvýšila. Banka přišla s několika velmi zajímavými novinkami a kroky, které nám umožnily zvýšit její hodnocení. Banka začne zavádět vlastní vkladomaty, oslovuje klienty s výhodnými půjčkami k refinancování těch starých. Určitě lez ocenit opětovně velký nárůst počtu klientů, nebo růst objemu půjček.

mBank investuje 50 milionů euro do nových technologií pro finanční instituce

Skupina mBank, působící v Česku, na Slovensku a v Polsku, jako první finanční instituce ve střední a východní Evropě zřizuje fond pro startupy specializující se na vývoj a prodej nových technologií v oblasti financí. Banka má ambici připojit se k průkopníkům, kteří mají zásadní vliv na digitalizaci bankovnictví. Díky této investici budou její klienti první, kdo budou mít přístup k novým řešením. A to je velmi dobrá cesta. Banka podpoří nové nápady v bankovnictví a zároveň tak bude první, která bude moci těmito nápady a řešeními disponovat. Zároveň pomůže rozjet nadějné projekty v daném sektoru. Naši Polští bratři jsou pověstnými obchodníky a je vidět, že umí i bankovnictví. Někdy bychom se mohli od nich lecos naučit.

mBank a Broker Consulting spouští projekt vkladomatů

V rámci strategického partnerství Broker Consulting a mBank byl dnes na pobočce OK POINT Vinohradská oficiálně představen první „recyklační“ vkladový bankomat. Banka v tomto případě dohání zpoždění, které má proti jiným bankám v počtu i rychlosti zavádění vkladových bankomatů. V případě nízkonákladové banky, která nedisponuje masivním množstvím poboček či kontaktních míst, je právě nápad s vkladomaty velmi dobrou cestou, jak si udržet, resp. přilákat nové klienty, kteří využijí nízkých nákladů na finančních služby, a zároveň potřebují občas či pravidelně využívat služeb pro práci s hotovostí. Vlastní bankomatová síť navíc znamená pro banku výrazně větší rozsah nezávislosti.

mBank láká klienty s drahými půjčkami, sníží jim úrokovou sazbu nejméně o dvě procenta

Přední internetová banka mBank 20. března spouští komunikační kampaň na refinancování půjček. Klientům jiných bank v rámci akce platné do konce dubna nabízí, že sníží jejich úrokovou sazbu nejméně o 2 procenta. Výsledná úroková sazba musí však být v rozpětí od 4,9 do 9,9 procenta ročně. Jak může nízkonákladová banka přitáhnout klienty jiných bank? Přeci refinancováním půjček. Taková banka pak musí nabídnout klientovi jiné banky nižší úrok a zejména výrazně nižší splátku, aby si tento úvěr převedl k bance nové. S tím souvisí i otevření běžného účtu nového klienta a využívání případných dalších služeb. Tak to prostě chodí. mBank zatím nebyla v této kategorii moc viditelná a právě u refinancování ji výrazně překřičely její konkurentky, tedy Air Bank, nebo Equa Bank. Nyní tak o klienty v podobě refinancování zabojuje i mBank. Refinancovat je navíc možné i úvěry z kreditních karet.

Objemy vkladů i úvěrů mBank loni výrazně narostly, hrubý zisk dosáhl 339 mil. Kč

Česká mBank v loňském roce zaznamenala výrazné navýšení čistých bankovních výnosů na 973 mil. Kč. Objem vkladů v bance stoupl na celkových 34,4 mld. Kč, objem úvěrů přesáhl 20 mld. Kč. Hrubý zisk před zdaněním dosáhl výše 339 milionů korun, do konce roku 2016 se pro mBank rozhodlo 629 000 klientů. A výsledky mBank musíme výrazně pochválit. Banka má nejen poměrně vysoký zisk, ale také jí stále roste počet klientů a další ukazatele zdravého hospodaření banky. Hospodářské výsledky banky zmiňujeme mimo jiné i jako důkaz životaschopnosti konceptu nízkonákladové banky s účty bez poplatků i podmínek. Tedy i banky s velmi přehledným a jednoduchým sazebníkem. Nepřichází krach a problémy těchto bank, jak předvídaly jejich mnohem větší konkurentky.GEEN Vstřícná banka: Dejte mBank své vysvědčení - III. čtvrtletí 2017

Diskutovat (0)


Bankám jsme v tomto roce na poplatcích již celkem zaplatili

23348496496

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

0,2


ČÍSLO TÝDNE - 0,2 právě o tolik se zvýšila ekonomika České republiky v prvním čtvrtletí roku 2024. Jedná se o velmi nízký růst, který se dá nazvat stagnací. Pro odborníky i podnikatele se jedná o zklamání.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 24,6840
Kurz USD Americký dolar 1 USD 22,9270
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,6875
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,2645
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 25,6045
Kurz HUF Forint 100 HUF 6,2450
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 4,9604
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více