GEEN Vstřícná banka:
Jak hodnotil Petr Kučera - III. čtvrtletí 2015


27. 11. 2015  00:39     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PÁTEČNÍ SERIÁL - HODNOCENÍ POROTCŮ V PROJEKTU GEEN VSTŘÍCNÁ BANKA: Jak hodnotí porotci v projektu GEEN Vstřícná banka? Nic neskrýváme a všechna hodnocení jsou veřejná a průhledná. Proto vám je také přinášíme v našem seriálu.

GEEN Vstřícná banka: Jak hodnotil Petr Kučera - III. čtvrtletí 2015
Petr Kučera je zástupcem našeho hlavního mediálního partnera internetového deníku AKTUALNE.CZ. Porotce je zároveň vedoucím redaktorem rubrik Ekonomika a Osobní finance online deníku Aktualne.cz.

ČSOB a Poštovní spořitelna 6

Sympatická je aktivita ohledně podpory bezkontaktních plateb v dopravě i deklarovaná podpora chybějících služeb a živnostníků v regionech (akce Hledá se obchod, přestože má samozřejmě bance přivést zájemce o podnikatelský úvěr).

Nedůvěryhodně ale působí podobná vyjádření, jaké banka použila při oznámení o nové podobě svého webu. „ČSOB je první českou bankou, která se na svou nabídku rozhodla podívat očima klientů“ nebo „nový web je na českém bankovním trhu zcela ojedinělý, a to jak z ohledu samotného designu, tak z pohledu obsahu“. Jak potom věřit, že je banka férová ve svých službách a že má nějaký smysl pro realitu... Web je sice hezčí než ten předchozí, zobrazuje se dobře i na mobilech a tabletech, ale v čem má být ta revoluce?!

Navzdory opakovanému důrazu na „bankopojištění“ stále v praxi nefunguje propojení banky a pojišťovny, přitom sdílení informací by mohlo být prospěšné nejen pro ně, ale i pro spotřebitele.

Česká spořitelna 5

Že je průměrný počet bodů tak akorát, potvrdila třeba i nová nabídka České spořitelny části klientů. Láká je na „moderní“ Osobní účet II. Jeho účtování je sice přehlednější než u předchozího produktu, ale stále má k trendům na trhu daleko, oproti konkurenci nevyniká ani svým obsahem (podrobněji viz http://zpravy.aktualne.cz/finance/ceska-sporitelna-zmena-uctu/r~208b0042579711e599c80025900fea04/)

Komerční banka 5

Jako třetí banka v Česku umožnila přihlášení do mobilního bankovnictví otiskem prstu. Ve spolupráci s Visa chce jako první v Česku zavést platby mobilem bez telefonních operátorů (technologií HCE).

GE Money Bank 7

Ve spolupráci s MasterCard chce mezi prvními v Česku zavést platby mobilem bez telefonních operátorů (technologií HCE). Potvrzuje tak svou pověst jednoho z bankovních inovátorů v Česku.

Po vzoru Air Bank láká také na „odměny“ za řádné splácení půjček. Jde ale spíše o marketingový trik – odpuštění až 500 Kč z každé splátky sice zní lákavě, samotná sazba je však spíše průměrná.

Air Bank 9

Myslím, že z pohledu běžného klienta zatím nejlépe splňuje přívlastek „vstřícná“. Pak už ani není potřeba přicházet každé čtvrtletí s nějakou převratnou novinkou.

Fio 9

Jako druhá v Česku umožnila správu peněz pomocí otisku prstu.

Sympatická je snaha „neždímat“ klienty za každou cenu. Banka, kde poradenství není jen prázdnou frází nebo kde si ho pletou s prodejem – několikrát letos vyzkoušeno v praxi.

mBank 8

Vztah ke klientům zůstává podle dostupných ohlasů z praxe férový, produkty jsou jednoduché a případné podmínky (platba kartou) rozumně nastavené

Mobilní aplikace mBank vyhrála test serveru Tyinternety.cz.

Další klienty teď mají bance přinést i prodejci Broker Consulting. Součástí spolupráce je i postupné otevírání a provoz až 70 obchodních míst na franšízovém principu. Uvidíme, co tohle spojení udělá....

Jako zbytečná komplikace vypadá žádost, kterou někteří klienti mBank našli ve svém internetovém bankovnictví. Banka po nich chce, že pokud by měli dostávat jiné peníze než od svého zaměstnavatele a případně utrácet více než stotisícové částky, aby to oznámili e-mailem. Odvolává na zákon, který má bránit praní špinavých peněz. Konkurenti ale takové požadavky nemají. Podrobněji: http://zpravy.aktualne.cz/finance/cekate-pres-sto-tisic-nebo-hodne-utracite-hlaste-to-bance/r~e010f31c2c7d11e595f70025900fea04/

UniCredit 6

Jako poslední z větších českých bank začala konečně vydávat platební karty s bezkontaktní funkcí.

Equa 9

Malá banka rozšiřuje síť poboček, nově chce nabídnout klientům i levnější volání a podnikatelům platební terminály.

Raiffeisenbank 5

Stala se klientsky nejpřívětivější bankou v soutěži Hospodářských novin. Uvidíme, jaký názor budou mít retailoví klienti tuzemské Citibank, které teď převezme.

Citibank 4

Ani během čekání na prodej nepřestali pracovat telefonisté lákající na výhodné nabídky banky. Banku, která jinak kromě otravného volání patřila mezi největší inovátory na trhu, nyní koupila Raiffeisenbank.

Sberbank 5

Zaujme spořicí účet s nejvyšší sazbou na trhu.

Zuno 4

To nejzajímavější si banka vystřílela hned v úvodu, pak zaujala hlavně častými personálními výměnami ve vedení. Teď už hlavně čeká na definitivní potvrzení prodeje.

LBBW - nevím, nedokážu zhodnotit

POJĎTE ROZHODNOUT O SVÉ NEJVSTŘÍCNĚJŠÍ BANCE A OZNÁMKUJTE SVOU BANKU V UNIKÁTNÍM HODNOCENÍ PRVNÍHO KLIENTSKÉHO RATINGU BANK GEEN VSTŘÍCNÁ BANKA ZDE!

geen_vstricna

 

 

 GEEN Vstřícná banka: Jak hodnotil Petr Kučera - III. čtvrtletí 2015

Diskutovat (0)