GEEN Vstřícná banka:
Jak hodnotil Petr Kučera - IV. čtvrtletí 2015


31. 03. 2016  00:12     Miroslav Zeman     komentáře (0)

HODNOCENÍ POROTCŮ V PROJEKTU GEEN VSTŘÍCNÁ BANKA: Jak hodnotí porotci v projektu GEEN Vstřícná banka? Nic neskrýváme a všechna hodnocení jsou veřejná a průhledná. Proto vám je také přinášíme v našem seriálu.

GEEN Vstřícná banka: Jak hodnotil Petr Kučera - IV. čtvrtletí 2015
ČSOB a Poštovní spořitelna 7

Také bankomaty ČSOB a Poštovní spořitelny už umožňují vybrat si konkrétní kombinaci bankovek. Snaha se cení, přestože následuje čtyři roky poté, co s novinkou jako první přišla Air Bank. Potěšilo také drobné zlepšení v internetovém bankovnictví, například lepší potvrzení o zaplacených platbách. Banka také přehledně informuje o změnách sazebníku ve formě porovnání, tedy nejen zveřejněním staré a nové verze (aby si klient musel rozdíly hledat sám).

Banka také v tichosti přiznala, že nová značka Era pro Poštovní spořitelnu u lidí příliš nezabrala. Škoda, že se na to nedalo vsadit hned na začátku :)

Popularizovat pojištění má projekt Barometr pojištění, je tu vidět snaha, ale při otestování působí aplikace příliš obecně. Například hned jedna z prvních otázek „testu“: Jaká je pravděpodobnost, že okolí vašeho domu nebo bytu zasáhne uvedená událost? Očíslujte je od nejčastějších po nejméně časté: Blesk, Pád letadla, Povodeň, Záplava, Kroupy a vichřice, Požár. Očekávám, že pro náš dům na kopci, tři kilometry od nejbližší řeky, opravdu není nejvyšším rizikem povodeň – přesto mi to vyhodnotí jako špatnou odpověď, protože obecně prostě povodeň k těm nejvyšším rizikům patří. Přitom právě co největší konkrétnost je to, co může lidi přesvědčit, že zrovna pro ně se pojištění vyplatí.

Česká spořitelna 5

Až na 17. místě z 21 hodnocených poskytovatelů skončila Česká spořitelna v dalším ročníku projektu Navigátor bezpečného úvěru.

Podle Hospodářských novin navíc právě ČS nejvíce „zdražila“ devizové kurzy při placení kartou v zahraničí. V minulosti přepočítávala euro kurzem o 1,5 procenta vyšším, než byl středový kurz ČNB, a pro klienty tak patřila k nejvýhodnějším peněžním ústavům. Dnes s rozdílem 2,45 procenta patří k těm dražším. Banka si tak kompenzuje pokles příjmů z mezibankovních poplatků, které výrazně omezilo nařízení Evropské unie.

Komerční banka 5

Uspěla v pátém ročníku studie Navigátor bezpečného úvěru 2015.

GE Money Bank 7

Zajímavou propagací benefitového programu Bene+ byl projekt Kocourův vánoční inspirátor, i když místo skutečně tvůrčí inspirace šlo samozřejmě hlavně o přehlídku slev u velkých řetězců, partnerů banky.

Běžný klient má asi trochu zmatek ohledně dalšího směřování své banky, když se ho ptá – bez bližších vysvětlení – na varianty nového názvu...

Air Bank 10

Uspěla v dalším ročníku studie Navigátor bezpečného úvěru 2015.

Stále výborná je komunikace směrem ke klientům – i nečekaně delší výpadek služeb omluvila tak, jak na trhu není zvykem.

Nadále jde příkladem ohledně možnosti předčasného splacení hypotéky, zatímco ostatní banky čekají, až jim to od jara nařídí nový zákon.

Podobně jako konkurence začala nabízet také bezkontaktní platební nálepky.

Zajímavým pokusem je sužba Šanon, která umožní uchovávat účtenky v elektronické podobě atd. Jsem zvědav, kolik lidí to ale využije v praxi.

Fio 9

Kvalitu běžného účtu potvrdilo vítězství v kategorii Účet roku v soutěži Banka roku.

Také Fio banka už umožňuje založit si účet na dálku – tedy kompletně elektronicky, bez nutnosti tisknout dokumenty, potkávat se s kurýrem nebo chodit na pobočku.

mBank 8

mBank uspěla v kategorii úvěrů do 30 tisíc korun v projektu Navigátor bezpečného úvěru.

Nově láká na 1500 korun jako bonus a nové mBenefity.

Platební karty mBank ale nadále mají nejhorší směnné kurzy .

UniCredit 6

Jako poslední z větších českých bank začala vydávat platební karty s bezkontaktní funkcí.

Equa 9

Rozšiřuje síť poboček, nově nabízí klientům i levnější volání a chystá platební terminály pro podnikatele.

Raiffeisenbank 5

V posledním čtvrtletí jsem nezaznamenal výraznější novinky.

Citibank 4

Banka už jenom čeká na převzetí retailové části novým majitelem.

Sberbank 5

Zaujme spořicí účet s nejvyšší sazbou na trhu, snížení oznámila banka až v lednu.

Zuno 4

Zuno uspěla v kategorii úvěrů do 100 tisíc korun v projektu Navigátor bezpečného úvěru.

Původně čistě internetová banka zahajuje provoz kontaktních míst pro klienty.

POJĎTE ROZHODNOUT O SVÉ NEJVSTŘÍCNĚJŠÍ BANCE A OZNÁMKUJTE SVOU BANKU V UNIKÁTNÍM HODNOCENÍ PRVNÍHO KLIENTSKÉHO RATINGU BANK GEEN VSTŘÍCNÁ BANKA ZDE!

geen_vstricna

 

 

 GEEN Vstřícná banka: Jak hodnotil Petr Kučera - IV. čtvrtletí 2015

Diskutovat (0)