GEEN Vstřícná banka:
Jak hodnotila Markéta Grušáková - IV. čtvrtletí 2015


17. 03. 2016  00:04     Miroslav Zeman     komentáře (1)

HODNOCENÍ POROTCŮ V PROJEKTU GEEN VSTŘÍCNÁ BANKA: Jak hodnotí porotci v projektu GEEN Vstřícná banka? Nic neskrýváme a všechna hodnocení jsou veřejná a průhledná. Proto vám je také přinášíme v našem seriálu.

GEEN Vstřícná banka: Jak hodnotila Markéta Grušáková - IV. čtvrtletí 2015
Česká spořitelna

Česká spořitelna ve čtvrtém čtvrtletí nepřinesla svým klientům žádné změny, a to jak na poli bankovních poplatků, tak ani úrokových sazeb. Pro klienty využívající věrností program iBod v měsíci listopadu dala možnost vyměnit nasbírané body za služby ČS výhodněji. Pro handicapované připravila bezbariérové stránky, které klienti s handicapem mohou využívat od října. ČS připravila novou grafickou podobu obrazovek bankomatů, zatím je možné se s nimi setkat v téměř 200 bankomatech po celé České republice. Ve čtvrtém čtvrtletí si Česká spořitelna zaslouží kladné hodnocení.

Celkové hodnocení: 6

ČSOB

ČSOB ve čtvrtém čtvrtletí uvedla v praxi dvě zajímavé novinky. První z nich je možnost bezkontaktní platby za autobusovou dopravu na trase z Prahy do Kutné hory. Druhá pro klienty velmi zajímavá, se týká možnosti výběru peněz z bankomatu a nastavení nominálních hodnot vybíraných bankovek. Díky inovativní mu přístupu obhájila banka již po třetí titul: Nejlepší privátní banka roku.

Celkové hodnocení: 8

Komerční banka

Poslední čtvrtletí bylo zakončením úspěšného roku 2015. Bance rostly objemy úvěrů, ale i množství klientu. KB je jednou z tradičních velkých bank, která se však snaží přizpůsobit dnešní době. Oceňujeme i politiku hypotečních úvěrů, kdy se banka snaží vycházet vstříc i živnostníkům, kteří by u jiných finančních domů na hypotéky nedosáhli. Její úspěch zaznamenává také Komerční pojišťovna.

Celkové hodnocení: 7

GE money bank

GE Money Bank zvítězila v kategorii Bankovní inovátor soutěže Nejlepší banka 2015. Cenu získala na základě zavedení technologie SignPad, kterou předvedla jako první banka v ČR.

Jako další novinku předvedla možnost sloučení úvěrů pro podnikatele. Sloučit lze úvěry podnikatelské, tak i osobní určené k podnikání. Poté potěšila i klienty, kteří si zařídili Expres půjčku či konsolidaci půjček, a to tak, že za řádné splácení vrátí měsíčně až 500 Kč.

Celkové hodnocení: 8

Raiffeisen bank

Největší novinkou v posledním čtvrtletí je převzetí části Citibank, která poskytovala služby fyzickým osobám, jedná se o poměrně významný obchod, který potvrzuje ambice RB dále expandovat. Pro klienty se však tímto krokem zatím nic nemění. Dopady však nejsme schopni ohodnotit, neboť transakce bude dokončena až v prvním čtvrtletí roku 2016.

Celkové hodnocení: 7

Poštovní spořitelna

Poštovní spořitelna, která koncem roku oslavila 25. výročí obnovy, ničím výrazným nepřekvapila. V programu Era pomáhá regionům rozdělila 3 miliony korun mezi 80 vítězných regionálních, veřejně prospěšných projektů. Před Vánoci nabídla novinku v podobě předplacené platební karty.

Celkové hodnocení: 6

City Bank

City Bank v září roku 2015 prodala retailové bankovnictví a kreditní karty Raiffeisen Bank. Dopady prodeje zatím není možné hodnotit. Transakce by měla být dokončena v prvním čtvrtletí roku 2016.

Celkové hodnocení: 5

Volksbank – Sberbank.cz

Ve čtvrtém čtvrtletí Sberbank.cz nabízí novou hypotéku s nízkou úrokovou sazbou a výrazně klientům odlehčuje od papírování a byrokracie. Dále přichází s firemním úvěrem pro podnikatele a malé firmy, klient platí pouze úrokovou sazbu, ostatní poplatky banka zcela zrušila.

Celkové hodnocení: 8

Unicredit Bank

Dalo by se říci, že na co Unicredit Bank zaměří, to se jí povede. V posledním čtvrtletí získala několik ocenění, a to jak v oblasti financování nemovitostí, tak v oblasti klasických úvěrů, pozitivně hodnocena je také její politika na dluhopisovém trhu. Bance se také podařilo stát se partnerem Londýnské burzy. Co však ocení klienti, je její přístup k nim. Banka poskytuje hypotéky s velmi nízkým úrokem, umožňuje refinancování hypoték, připravuje pro klienty speciální akce.

Celkové hodnocení: 8

mBank

mBank sklidila úspěch za svoji mobilní aplikaci, která byla zvolena jako nejpřehlednější z mobilních aplikací pro chytré telefony. Banka zabodovala i v soutěži Efma 2015, kde získala první místo v kategorii Digitální marketing za svoji platformu pro dynamický CRM v reálném čase.

mBank se snažila hlavně v péči o své klienty. Jako novinku zavádí konsolidaci více druhů úvěrových produktů, ale určitě potěší i bonusy za aktivitu svých klientů. Kdo využívá aktivně svůj účet, může získat bonusy ve výši až 1500 Kč.

Další novinkou je i první mPůjčka na zkoušku, mezi další novinky se řadí slevový program mBenefity, kde dostávají zákazníci nejrůznější výhody.

V rámci oslav svého 8. výročí připravila speciální nabídku pro nové klienty, a to kampaní Přestupte k mBank a získejte až 1500 Kč. Jako další dárek si připravila nové produkty jako mKreditka e-shop a mKreditka Plus, tyto karty mohou zákazníci vyzkoušet po dobu 3 měsíců a rozhodnout se, zda jim vyhovují.

Celkové hodnocení: 9

LB=BW

Expobank přistoupila k úpravě úrokové sazby na spořících účtech a to na hodnotu 0,9 % p.a. Tuto úrokovou sazbu garantuje jeden rok od založení účtu. Od září nabízí nové druhy účtu zaměřené na náročnou klientelu, které nabízí množství výhod.

Celkové hodnocení: 7

FIO banka

Fio banka se ve čtvrtém čtvrtletí zaměřila nejvíce na investory, v tomto směru se ji daří více než dobře. Navíc umožňuje studentům v rámci projektu Studentbroker zkoušet investování na burze. Budoucím klientům umožňuje založit si účet bez nutnosti docházky na pobočku pouze přes internet.

Celkové hodnocení: 7

Air bank

Banka si pro své klienty připravila 2 hlavní novinky, a to praktickou platební bezkontaktní nálepku a službu Šanón, kde si můžou zákaznici udělat pořádek ve svých účtenkách a fakturách.

Milou novinkou je snížení úrokové sazby u spotřebitelských půjček a refinancování hypotéky. Počet klientů nestále roste, v posledním čtvrtletí jich bylo již 400 tisíc.

Celkové hodnocení: 6

Equa bank

Equa bank na podzim loňského roku slavila. Na českém trhu působí již čtyři roky. A to poměrně úspěšně. Rozšiřuje počet poboček, daří se jí oslovovat nové klienty. Zaznamenala nárůst jak v oblasti spoření, tak úvěrů. Klienti však zejména ocenili „narozeninové“ výhody v podobě levných tarifů na volání, výhodných zlatých karet, ale také možností konsolidace půjček. Pokud bude Equa pokračovat tímto směrem, má rozhodně šanci získávat stále nové klienty.

Celkové hodnocení: 8

ZUNO bank

Nová, dynamická banka. Nicméně ničím revolučním nepřekvapila.

Celkové hodnocení: 7

  

POJĎTE ROZHODNOUT O SVÉ NEJVSTŘÍCNĚJŠÍ BANCE A OZNÁMKUJTE SVOU BANKU V UNIKÁTNÍM HODNOCENÍ PRVNÍHO KLIENTSKÉHO RATINGU BANK GEEN VSTŘÍCNÁ BANKA ZDE!

GEEN_vstricnaGEEN Vstřícná banka: Jak hodnotila Markéta Grušáková - IV. čtvrtletí 2015


Citi a né City bank...
Diskutovat (1)