GEEN Vstřícná banka:
Jak hodnotila Martina Hedvičáková - IV. čtvrtletí 2015


10. 03. 2016     Miroslav Zeman     komentáře (0)

HODNOCENÍ POROTCŮ V PROJEKTU GEEN VSTŘÍCNÁ BANKA: Jak hodnotí porotci v projektu GEEN Vstřícná banka? Nic neskrýváme a všechna hodnocení jsou veřejná a průhledná. Proto vám je také přinášíme v našem seriálu.

GEEN Vstřícná banka: Jak hodnotila Martina Hedvičáková - IV. čtvrtletí 2015
Poslední čtvrtletí minulého roku bylo z hlediska bankovních služeb a novinek relativně klidné. Jako zdařilý hodnotím především počin Air bank a její novinku Šanon. Tato služba může hodně klientům ušetřit čas a především budou mít pořádek ve svých financích. Doufejme, že ji ostatní banky budou následovat.

Na začátek hodnocení jednotlivých bank budou nastíněny hlavní změny v jejich sazebních.

Říjen

Česká spořitelna od 1. října změnila výši bonifikace za spojení programu „Za důvěru“ a Osobního účtu České spořitelny II. Nově je výše bonifikace závislá na zvoleném telefonním tarifu. Bonifikace 200 Kč platí pro tarif s cenou 749 Kč a bonifikace 90 Kč je navázána na tarif s cenou 349 Kč

Equa bank 3. října do sazebníku začlenila položky týkající se nové Zlaté platební karty. Zlatá debetní karta MasterCard pro fyzické osoby nepodnikající je měsíčně vedena ve variantě Premium za 89 Kč, ve variantě Premium Plus za 129 Kč. Výběry z bankomatu kterékoliv banky v zahraničí Zlatou debetní kartou MasterCard Premium Plus jsou zdarma.

GE Money Bank od 1. října již nenabízí Konto Genius bene+. Banka přitom konto zavedla letos v lednu. Výběr hotovosti z bankomatu ostatních bank v ČR debetní platební kartou zdražil ze 40 Kč na 49 Kč, dotaz na zůstatek prostřednictvím bankomatu ostatních bank v ČR a v zahraničí debetní platební kartou se prodraží z 20 Kč na 25 Kč.

Listopad

Air Bank od 1. listopadu vydává bezkontaktní platební nálepky. Nově má klient k účtu kromě dvou platebních karet zdarma i jednu nálepku. Banka navíc snížila poplatek za vydání další karty nebo nálepky z 300 na 100 Kč.

Prosinec

Air Bank přišla 4. prosince s novou službou Šanon.

Česká spořitelna začala od 1. prosince vybírat tzv. „Dodatečný poplatek za vedení účtu“ ve výši 0,15 % z Navýšených zůstatků.

GE Money Bank ukončila 16. listopadu prodej produktů: Konto Genius Active a Konto Genius Silver

Česká spořitelna

Banka v říjnu vytvořila Kodex služeb ČS, kde jsou definovány zásady chování zaměstnanců ke svým klientům.

Banka připravila pro handicapované klienty nové web stránky www.bankabezbarier.cz.

ČS prodloužila výběr peněz z nalezených anonymních vkladních knížek do konce roku 2016.

Hodnocení: 64 %

ČSOB

ČSOB v rámci Nadačního programu vzdělání letos nově podpořila projekty týkající se bezpečnosti v online prostředí.

ČSOB potřetí za sebou získala titul nejlepší privátní banky v České republice podle The Banker.

Bankomaty ČSOB a Ery/Poštovní spořitelny nově umožňují volbu vybíraných bankovek.

ČSOB získala ocenění za nejlepší služby pro privátní klientelu a handicapované občany. John Hollows převzal v Londýně ocenění Bank of the Year 2015 in Czech Republic. Magazín The Banker jej každoročně uděluje nejlepším bankám na celém světě.

Dle hospodářských výsledků za devět měsíců roku 2015 pro ČSOB: Pokračující růst ve všech klíčových segmentech, vysoká kvalita úvěrů udržena.

Hodnocení: 66 %

Komerční banka

Komerční banka oznámila dynamický nárůst úvěrování ve všech segmentech a pokračující trend zvyšování počtu klientů. Čistý zisk vzrostl meziročně o 2,4 %.

Nová aplikace Mobilní banka Business od KB umožňuje nově například víceúrovňové schvalování plateb nebo správu účtů více společností. V první fázi je určena pro mobilní telefony a tablety s operačním systémem iOS, verze pro systém Android bude v lednu 2016.

Hodnocení: 67 %                                                                             

GE Money Bank

Konsolidovaný čistý zisk skupiny GE Money za prvních devět měsíců roku 2015 meziročně vzrostl o 10 % na úroveň 3,5 miliardy Kč. Vklady klientů vzrostly o 9,7 % a dosahují 105,6 miliard Kč. Celkový objem úvěrů klientům je na hodnotě 115,5 miliard Kč. Meziročně vzrostl objem nově poskytnutých úvěrů skupiny GE Money v oblasti firemním bankovnictví o více než 54 %.

Hodnocení: 62 %

Raiffeisen BANK

Raiffeisenbank získala bronzový certifikát za společensky odpovědný přístup k podnikání v soutěži TOP Odpovědná firma.

Hodnocení: 62 %

ERA

Viz. ČSOB.

ČSOB a Era/Poštovní spořitelna letos nově nabízejí předplacenou platební kartu, se kterou si obdarovaný může koupit v obchodě či na internetu přesně to, co si přeje nebo potřebuje. Pokud klient chce, může si peníze jednoduše vybrat z bankomatu.

Hodnocení: 65 %

Citibank

Za dané čtvrtletí neuveřejnila Citibank žádné tiskové zprávy.

Hodnocení: 50 %

Sberbank

Nová FÉR hypotéka od Sberbank nabízí sazbu od 1,79 % ročně a výrazně klientům odlehčuje od papírování a byrokracie

Evropská centrální banka (ECB) dokončila komplexní posouzení Sberbank Europe AG, jehož součástí bylo hodnocení kvality aktiv a provedení zátěžových testů.

Hodnocení: 65 %

UniCredit Bank

Skupina UniCredit získala ocenění Nejinovativnější investiční banka ve střední a východní Evropě v roce 2015.

UniCredit Bank a UniCredit Foundation se ve spolupráci s Nadací Via rozhodly, že podpoří rozvoj sociálního podnikání speciálním grantovým programem. 

UniCredit Bank společně s EGAP poskytla společnosti PhosAgro odběratelský úvěr v objemu 73,4 milionu eur.

UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, a.s. výrazně posiluje svou pozici: 24,4 procentní růst konsolidovaného čistého zisku za první tři čtvrtletí roku 2015.

Jiří Kunert, generální ředitel UniCredit Bank se stal Bankéřem roku 2015. A k tomu UniCredit Bank získala ještě další dvě ocenění.

UniCredit Bank je již potřetí nejlepší bankou v Cash Managementu v České republice.

UniCredit Bank umožňuje v novém Smart Bankingu pomocí QR plateb rychlý a jednoduchý převod peněz.

UniCredit Bank spouští platební tlačítko pro rychlé a pohodlné platby přes internet.

UniCredit se stala v prosinci 2015 partnerem Londýnské Burzy v oblasti malých a středních podniků.  

Hodnocení: 64 %

mBank

mBank uvádí speciální nabídku v podobě první mPůjčky na zkoušku. Její splatnost je dvanáct měsíců a banka za ní na začátku účtuje dvě procenta z vypůjčené částky, přičemž úroková sazba je 0 % p.a. mBank tak umožňuje vyzkoušet si jednoduché a cenově dostupné vypůjčení finanční částky za předem jasně stanovených podmínek.

V mezinárodní soutěži Efma 2015 získala první místo v kategorii „Digitální marketing“ za svou platformu pro dynamický CRM v reálném čase, díky kterému reaguje na potřeby svých klientů téměř okamžitě.

mBank v České republice uzavřela třetí čtvrtletí roku 2015 s nárůstem řady klíčových parametrů. Banka poskytla k 30. září 2015 meziročně o 42 % více půjček. Rovněž zaznamenala meziroční růst v oblasti hypoték, a to o 28 %. Největší digitální banka v ČR si ke konci třetího čtvrtletí letošního roku vybralo celkem 566 tisíc zákazníků v Česku, což představuje nárůst o téměř 10 %.

mBank v rámci oslav 8. narozenin svého příchodu do České republiky připravila speciální nadílku pro stávající i nové klienty mBank. K právě probíhající kampani „Přestupte k mBank a získejte až 1 500 Kč“ připojila na dobu 2 týdnů oblíbenou akci mKlub.

mBank jde opět proti trhu a v době, kdy se objevují signály o útlumu v segmentu kreditních karet v důsledku zastropování výše poplatku na 0,3 % v celé EU, zcela inovuje nabídku svých mKreditek. Rozšiřuje tak nabídku pro nové skupiny zákazníků. Nové produkty mKreditka, mKreditka e-Shop a mKreditka Plus uvedla digitální banka již 3. prosince. Všechny budou nově vydávané ve spolupráci se společností MasterCard. mBank dá klientům 3 měsíce na vyzkoušení, jestli jim mKreditka, kterou si vybrali, opravdu vyhovuje. Příští rok mBank nabídku dále rozšíří, například o nálepku pro bezkontaktní placení.

Hodnocení: 73 %

LBBW - Expobank

Úrokové sazby na spořicích účtech byly nezměněné od září 2013, zatímco sazby na trhu konstantně klesaly. V prostředí nízkých úrokových sazeb jsem přistoupila banka k úpravě úrokových sazeb na spořicích a běžných účtech, s platností od 9. 11. 2015. Spořicí účet GARANT má i nadále jedno z nejlepších úročení úspor na trhu, a to bez podmínek a s garancí úrokové sazby na 12 měsíců od data založení.

Hodnocení: 54 %

Fio banka

Fio banka zaznamenala v posledních dvou měsících třetího čtvrtletí zvýšený zájem o investiční služby. Největší online broker v České republice získal jen od poloviny letošního července více než 2000 nových investičních klientů, celkově počet investorů, kteří obchodují s Fio bankou, dosahuje 84 000.

Fio banka nově rozšířila možnosti založení účtu na dálku o další způsob, který je čistě elektronický bez nutnosti tisknout dokumenty, sjednávat schůzku s kurýrem či chodit na pobočku. Zájemci o osobní účet bez poplatků nyní vše vyřídí online.

Fio banka obhájila prestižní ocenění Účet roku.

Fio banka rozšiřuje svou pobočkovou síť a otevírá 76. pobočku v České republice. Bankovní a investiční služby této ryze české banky jsou nově dostupné v Praze na Hájích.

Česká burza RM-SYSTÉM rozšiřuje počet obchodovaných zahraničních emisí.

Hodnocení: 80 %

Air bank

Air bank předběhla ostatní banky a  vyslyšela potřeby klientů všech bank a na podzim spouští ve svém internetovém bankovnictví novinku, která vám pomůže udělat si pořádek ve vašich účtenkách a fakturách. Bude se jmenovat Šanon a stejně jako Přehledy ji najdete v internetovém bankovnictví i mobilní aplikaci.Jak už samotný název Šanon napovídá, budete si do něj moci snadno ukládat veškeré platební doklady a třídit si je tak, abyste se v nich dobře vyznali. Nahrané faktury pak rovnou zaplatíte nebo je propojíte s platbami, které jste už udělali. Šanon vám pomůže i při reklamacích. Žádné účtenky už nemusíte složitě schovávat. Všechny raz dva vyhledáte podle fotky nebo klíčového slova.

Air Bank od 10. října snížila úrokové sazby u spotřebitelské půjčky i pro refinancování hypotéky. U spotřebitelské půjčky mohou klienti při řádném splácení nově získat i nižší sazbu než současných 9,9 %, například 8,9 %, 7,9 % nebo 6,9 %.

Otevřeli jsme pro vás už třicátou pobočku. Navíc jen od začátku letošního roku získala přes 80 tisíc nových klientů a celkově jich už má teď více než 400 tisíc. Růst počtu klientů Air Bank se navíc v průběhu letošního roku zrychluje. Air Bank za tři čtvrtletí zvýšila zisk o 3 % na 322 milionů Kč.

Air Bank začala v listopadu nabízet bezkontaktní nálepky. Klienti si je mohou nalepit třeba na telefon nebo klíčenku a platit s nimi všude, kde jsou bezkontaktní terminály. Těch je v Česku už více než 125 tisíc. První nálepku nabízí Air Bank svým klientům úplně zdarma.

Air bank nabízí zřízení pojištění také v internetovém bankovnictví nebo po telefonu.

Hodnocení: 72 %

Equa bank

Equa bank otevřela pobočku v obchodním centru na Chodově, jedná se o jedenácté obchodní místo v hlavním městě. Equa bank má v současné době celkem 58 obchodních míst po celé České republice.

Hodnocení: 63 %

Zuno

Online banka Zuno i na podzim pokračuje v reklamním konceptu Na rovinu, ve kterém vystupuje tým marketérů známý z předešlých spotů. Tentokrát jsou tématem klišé lákající na úsporu peněz při refinancování.

Online banka Zuno spouští od prosince vánoční kampaň, v rámci které bude za žádost o půjčku, refinancování nebo za založení účtu dávat jako dárek cestovní poukaz v hodnotě 100 Eur.

Hodnocení: 58 %

POJĎTE ROZHODNOUT O SVÉ NEJVSTŘÍCNĚJŠÍ BANCE A OZNÁMKUJTE SVOU BANKU V UNIKÁTNÍM HODNOCENÍ PRVNÍHO KLIENTSKÉHO RATINGU BANK GEEN VSTŘÍCNÁ BANKA ZDE!

geen_vstricnaGEEN Vstřícná banka: Jak hodnotila Martina Hedvičáková - IV. čtvrtletí 2015

Diskutovat (0)