GEEN Vstřícná banka:
Jak hodnotila Olga Šeflová - III. čtvrtletí 2015


06. 11. 2015  00:19     Miroslav Zeman     komentáře (0)

PÁTEČNÍ SERIÁL - HODNOCENÍ POROTCŮ V PROJEKTU GEEN VSTŘÍCNÁ BANKA: Jak hodnotí porotci v projektu GEEN Vstřícná banka? Nic neskrýváme a všechna hodnocení jsou veřejná a průhledná. Proto vám je také přinášíme v našem seriálu.

GEEN Vstřícná banka: Jak hodnotila Olga Šeflová - III. čtvrtletí 2015
Ing. Olga Šeflová je porotkyní, která působí jako lektorka, specialistka na metodickou a poradenskou činnost v oblasti bankovnictví, zastupuje v porotě Bankovní institut vysokou školu, a.s.

Československá obchodní banka

ČSOB úspěšně rozšířila Kartu dobré vůle pro své klienty privátního bankovnictví, kdy tato debetní bezkontaktní affinitycard umožňuje přispívat na charitu z každé provedené transakce, což je možno považovat na základě zkušeností z ekonomicky vyspělých zemí, za správnou cestu. Pozitivní je i podpora sociálního podnikání ze strany této banky. Produktovou novinkou je pak elektronická peněženka nazvaná COOL karta, která by mohla být zajímavou volbou pro řadu rodičů, kteří chtějí mít utrácení svých dětí pod dohledem. Atraktivní úrokovou sazbu pak ČSOB nově nabízí u spotřebitelského úvěru na financování pořízení novějších automobilů. Banka se snaží nepřetržitě zdokonalovat svůj web z hlediska klientské přívětivosti (modernější, jednoduší, přehlednější).

Česká spořitelna

Česká spořitelna vylepšuje jak grafiku, tak zjednodušuje a zpříjemňuje získávání informací (a to na webu i v bankomatech), ale kromě zrychlení zvýhodněných SEPA plateb, mnoho novinek z hlediska produktové nabídky, změny obchodních podmínek či způsobů obsluhy nepřinesla. Ve značném rozsahu se věnuje ekologickým aktivitám a charitativní činnosti (záslužná je podpora univerzitních studentů, neziskových projektů, hudebních festivalů apod.)  

Komerční banka

Komerční banka stále zaznamenává růst depozit i úvěrové emise, čímž stále roste její bilanční suma a upevňuje tak nově nabytou pozici největší banky na českém bankovním trhu. Také počty karetních transakcí se v KB úctyhodně navyšují. Daří se jí i v oblasti rentability. KB stále dbá na kvalitu úvěrového portfolia, což ji právě umožňuje snižovat náklady na rizika. Všechny tyto aktivity se pak odrážejí i v nárůstu počtu klientů, což je u velké banky v současné době poměrně ojedinělé.  SEPA inkasa KB jsou poměrně výhodná. Zdokonaluje své technologicky vyspělé produkty (přihlášení do Moje banka pouze otiskem prstu, připravuje mobilní platby technologiemi HCE). Za velmi pozitivní lze v oblasti korporátního bankovnictví považovat  dlouhodobou spolupráce s Agrární komorou ČR, Potravinářskou komorou ČR, a Asociací soukromého zemědělství, což umožňuje zemědělcům čerpat finanční prostředky ze zvýhodněných zemědělských programů KB i z dotačních zdrojů PGRLF a EU. Dlouhodobou spoluprací  s Asociací malých a středních podniků a živnostníků ČR KB podporuje jak začínající podnikatele a řemeslníky i budoucí české exportéry, kteří se chystají na zahraniční trhy. Tento celkově příznivý vývoj se projevuje i v růstu počtu klientů Komerční banky.

UniCredit Bank

UniCredit Bank se v uplynulém období zaměřila spíše na svoji prezentaci, a to jak v oblasti korporátního bankovnictví na strojírenském veletrhu (včetně exportního a leasingového financování), tak retailového bankovnictví na ulicích měst. Konečně (s velkým zpožděním oproti konkurenci) UCB emituje platební karty umožňující provádění bezkontaktních plateb. Roste počet klientů, kteří využívají mobilního bankovnictví této banky a aplikace Smart klíč.

Raiffeisenbank

Uvidíme, jak Raiffeisen bank naloží s nakoupenou částí retailového bankovnictví Citibank a co ji tato akvizice přinese. Jinak jsme se žádných novinek v uplynulém období od této banky nedočkali.

GE Money Bank

Kromě konsolidace půjček pro retailovou klientelu, připravila GE MB nově i konsolidaci úvěrů pro podnikatele. Odborníci i klienti GE MB také oceňují možnosti biometrického podpisu. V rámci svého dlouhodobého zaměření na obsluhu zemědělského sektoru připravila tato banka vedle - na rok bezplatných podnikatelských účtů (Genius Business Complete a Genius Business Optimal) také nabídku speciálních úvěrů s nízkou úrokovou sazbou na financování zemědělské techniky a atraktivní pojištění zemědělských strojů. Velmi rozsáhle se věnuje GE MB charitativní činnosti (např. podpora Národního parku Šumava, Domova důchodců, apod.) Online schvalované půjčky za 30 vteřin a vyřízení celého spotřebitelského úvěru až před podpis úvěrové smlouvy za pět minut ocení jistě řada stávajících i budoucích klientů banky. O tom, že se GE MB daří svůj inovativní přístup i dobře ekonomicky zhodnotit, svědčí i neustále rostoucí zisk.

Poštovní spořitelna

Tato divize ČSOB, která se nazývá Poštovní spořitelnou a nejčastěji používá název ERA,by neměla být hodnocena jako samostatný subjekt, protože není bankou, ale pouze její organizační součástí. Jedná se o naprostou anomálii českého bankovního trhu, která je z neznámých důvodů shovívavě přehlížena regulátorem trhu.

Citi bank

Citibank Europe plc. se zbavila celého retailového bankovnictví jeho prodejem Raiffeisenbank, a to včetně dlouhodobě rozsáhle propagovaných kreditních karet. Jinak se v této bance nic zvláštního neudálo, banka má ještě ve vstřícnosti vůči klientům co zdokonalovat.

Sberbank

Účty Sberbank, tzv. FER konta, které banka nabízí občanům, ale i podnikatelům a malým firmám s obratem do 25 mil. Kč ročně jsou při aktivním používání dlouhodobě úročeny do částky 300 tis. nejatraktivnější sazbou na českém bankovním trhu. Ještě je možno k nim získat další bonusy. Ojedinělá je i nabídka této banky při výběrech z bankomatů po celém světě zdarma. To přináší bance nárůst počtu klientů. Banka také nabízí neúčelový nezajištěný úvěr s atraktivní úrokovou sazbou a bez poplatků. SB se také věnuje podpoře projektů prostřednictvím své nadace.

mBank

mBank uzavřela smluvní spolupráci na franšízovém principu se společností Broker Consulting, od které si slibuje prostřednictvím postupného vybudování až 70 obchodních míst, značné rozšíření retailového bankovnictví. Banka neustále vylepšuje mobilní bankovnictví (např. čtení QR kódů, snadné opakování platby, kopírování účtů apod.), jeho uživatelskou přívětivost oceňuje zejména mladší generace. V mBank výrazně roste objem emise spotřebitelských úvěrů, banka nabízí i konsolidaci několika typů spotřebitelských úvěrů (spotřebitelský úvěr splátkový, kreditní karta, kontokorent), ale roste i objem hypotečních úvěrů. Stále tedy patří ke klientsky velmi přívětivým bankám, a proto jí také roste počet klientů.

Expobank

Expobank připravila nové běžné účty (Expo Active a Expo Global), což jsou balíčky pro náročnější klienty spojené se spořícím účtem, zlatou platební kartou apod. Banka usiluje o zvýšení klientské přívětivosti novým přehlednějším a jednodušším webem. V rámci své charitativní činnosti pomáhá asociaci APLA.

FIO banka

Fio banka se věnuje dalšímu vzdělávání klientů v oblasti investičního bankovnictví. Její bilanční suma překročila 50 mld., čímž se dostává do skupiny středních bank v ČR. Další novinky jsme však nezaznamenali.

Air Bank

Pro aktivní klienty nabízí banka v omezeném objemu na běžném a spořícím účtu atraktivní úrokové sazby. Dále nabízí převod hypotečních úvěrů od jiných bank, ale žádné další inovace nelze vysledovat.

Equa bank

Equa bank se snaží rozšiřovat svoji obchodní síť zejména otevíráním nových poboček na Severní Moravě. Připravuje také nabídku zlatých platebních karet s doplňkovými službami, konsolidaci nezajištěných spotřebitelských úvěrů, platební terminály pro firemní klienty, na což si rádi počkáme.

 Zuno bank

Zuno bank nabízí atraktivní obchodní podmínky při online poskytování spotřebitelských úvěrů a refinancování, při kterém mohou klienti získat až o 40% nižší úrokovou sazbu. Další novinky nejsou patrné.

POJĎTE ROZHODNOUT O SVÉ NEJVSTŘÍCNĚJŠÍ BANCE A OZNÁMKUJTE SVOU BANKU V UNIKÁTNÍM HODNOCENÍ PRVNÍHO KLIENTSKÉHO RATINGU BANK GEEN VSTŘÍCNÁ BANKA ZDE!

geen_vstricnaGEEN Vstřícná banka: Jak hodnotila Olga Šeflová - III. čtvrtletí 2015

Diskutovat (0)