GEEN Vstřícná banka:
Jak hodnotila Olga Šeflová - IV. čtvrtletí 2015


24. 03. 2016  00:06     Miroslav Zeman     komentáře (0)

HODNOCENÍ POROTCŮ V PROJEKTU GEEN VSTŘÍCNÁ BANKA: Jak hodnotí porotci v projektu GEEN Vstřícná banka? Nic neskrýváme a všechna hodnocení jsou veřejná a průhledná. Proto vám je také přinášíme v našem seriálu.

GEEN Vstřícná banka: Jak hodnotila Olga Šeflová - IV. čtvrtletí 2015
Československá obchodní banka

Velmi klientsky přívětivé je to, že bankomaty ČSOB a Ery nově umožňují volbu vybíraných bankovek. ČSOB je opakovaně hodnocena klienty privátního bankovnictví v ČR jako jedna z nejlepších bank. Její privátní bankovnictví podporuje nevidomé a slabozraké. Banka významně podpořila i šest sociálních podniků. ČSOB podporuje i jinak handicapované a vzdělávací projekty v oblasti finanční gramotnosti. Další produktové novinky a změny v obsluze klientů banka nepřipravila.

(+ 1 bod)

Celkové hodnocení: 64 bodů

Česká spořitelna

Česká spořitelna v závěru roku 2015 mnoho novinek z hlediska produktové nabídky, změny obchodních podmínek či způsobů obsluhy nepřinesla. Ve značném rozsahu se věnuje charitativní činnosti (Nadace ČS, banka bez bariér) a zpřísnila svůj Kodex služeb ČS. Velmi pozitivní je pro klienty to, že udržuje velmi rozsáhlé portfolio valut a klienti v ní mohou směnit i okrajové cizí měny. IS ČS nabízí nový smíšený podílový fond Optimum.

(0 bodů)

Celkové hodnocení: 50 bodů

Komerční banka

Dceřiné společnosti KB dobře prosperují. Komerční pojišťovna patří mezi lídry českého trhu. IKS založila pro klienty privátního bankovnictví nemovitostní podílový fond investující do pražských komerčních nemovitostí.  Nadstandardní funkčnosti nabízí smartbanking Mobilní banka Bussines pro firmy (víceúrovňové schvalování plateb, správu účtů více společností). Nárůst úvěrového portfolia Komerční banky  v segmentu retailového i korporátního bankovnictví přináší bance i nárůst zisku, který je doprovázen i zvýšeným počtem klientů, netypickým v současnosti u velkých bank.

(+ 2 body)

Celkové hodnocení: 74 bodů

UniCredit Bank

UniCredit Bank nově klientům nabídla ve spolupráci s PayU jednoduché provedení plateb přes zabezpečené internetové bankovnictví, bez platební karty při nákupu v e-shopech Mall.cz a Heureka.cz. Nový smartbanking UniCreditu umožňuje pohodlné QR platby. Banka je dobře hodnocena za své služby v Cash Managementu, stala se partnerem Londýnské Burzy v oblasti malých a středních podniků. Aktivní je banka i v oblasti exportního financování. O tom, že se bance daří, svědčí jak její pozitivní hodnocení ze strany klientů, tak výrazný nárůst zisku UniCreditu v České i Slovenské republice.

 (+ 3 body)

Celkové hodnocení: 67 bodů

Raiffeisenbank

Raiffeisen bank pro své klienty žádné novinky v produktové nabídce a parametrech obsluhy koncem roku 2015 nepřipravila.

(0 bodů)

Celkové hodnocení: 68 bodů

GE Money Bank

GE Money Bank sice žádné novinky v produktové nabídce, parametrech produktů a jejich obchodních podmínkách pro své klienty nepřipravila, přesto její dobře nastavená obchodní politika přináší nemalé zisky.

 (+ 0 bodů)

Celkové hodnocení: 80 bodů

Poštovní spořitelna

Tato divize ČSOB, která se nazývá Poštovní spořitelnou a nejčastěji používá název ERA,by neměla být hodnocena jako samostatný subjekt, protože není bankou, ale pouze její organizační součástí. Jedná se o naprostou anomálii českého bankovního trhu, která je z neznámých důvodů shovívavě přehlížena regulátorem trhu.

Celkové hodnocení: --- bodů

Citi bank

Citibank Europe plc. Nic zajímavého ke konci roku pro své klienty nepřipravila, z hlediska vstřícnosti ke klientům se také nic neudálo. (0 bodů)

Celkové hodnocení: 40 bodů

Sberbank

Sberbank nabízí svým klientům atraktivní hypoteční úvěry bez poplatků, s velmi nízkou úrokovou sazbou a s minimálními dokumentačními požadavky na klienta. Zátěžovými testy a hodnocením ECB Sberbank Europe AG prošla.

(0 bodů)

Celkové hodnocení: 67 bodů

mBank

mBank na základě nové regulace poplatků za transakce platebními kartami u obchodníků inovuje svoji nabídku kreditních karet (mKreditek). Nabízí také nově první mPůjčky na zkoušku s neobvyklými parametry a obchodními podmínkami (2% počáteční poplatek, nulová úroková sazba, 12 měsíční splatnost). Pro všechny stávající klienty nabízí banka různé slevy u obchodních partnerů v programu mBenefity, pro nové klienty nabízí u osobního či podnikatelského účtu až 1.500 Kč, dle aktivity jeho používání, pro klienty přestoupivší z jiných bank nabízí stejnou částku. Díky neustálým inovacím zaznamenává tato digitální banka nepřetržitý nárůst klientů, již je to přes 550 tis. a meziročně výrazně navyšuje svoji úvěrovou emisi, a to jak u hypotečních úvěrů (o 28%), tak u spotřebitelských úvěrů (dokonce o 42%). Stále tedy patří ke klientsky velmi přívětivým bankám.

(+ 2 body)

Celkové hodnocení: 84 bodů

Expobank

Expobank přizpůsobila úrokové sazby svých spořících účtů poklesu sazeb na depozitním trhu v ČR, i tak stále patří mezi atraktivnější banky.  V rámci své charitativní činnosti podporuje pomoc lidem postiženým autismem. Produktové novinky, ani změny v obsluze klientů, jsme koncem roku 2015 nezaznamenali.

 (0 bodů)

Celkové hodnocení: 49 bodů

Fio banka

Fio bance se díky soustavné péči o investiční bankovnictví podařilo již získat 84 tis. investorů. Pro investiční klienty připravila s burzou RM SYSTÉM podstatné rozšíření nabídky zahraničních emisí, poplatkové prázdniny v měsíci listopad 2015, projekt Studentbroker pro praktické seznámení se s investicemi na burze na dvaceti vysokých školách a univerzitách v ČR. Fio nadále rozšiřuje svoji pobočkovou síť, otevřela již 79. bankovní místo. Je hodnocena jako banka velmi dynamická, prvenství v soutěžích získává stále její osobní účet bez poplatků, který lze nově zřídit zcela on line.

 (+ 2 body)

Celkové hodnocení: 93 bodů

 Air bank

Air bank postavila svoji obchodní strategii na zajímavých službách (i když jí některé sofistikovanější ještě scházejí), na přehledném sazebníku poplatků a odměn a především na novém způsobu komunikace s klienty na pobočkách s velmi otevřeným přístupem. To ji spolu s rozšiřováním pobočkové sítě na 30 bankovních míst, přináší neustálý nárůst počtu klientů až na 400 tis. S tím souvisí i nárůst ziskovosti banky. V produktové nabídce se objevily nálepky pro bezkontaktní platby, které nabídla Air bank zdarma.

 (+1 bod)

Celkové hodnocení: 84 bodů

Equa bank

Equa bank rozšířila svoji obchodní síť o další pobočku v Praze. Jiné novinky pro klienty ke konci roku nepřipravila.

(0 bodů)

Celkové hodnocení: 86 bodů

Zuno bank

Zuno bank, která nabízí své služby primárně online, dospěla k tomu, že u úvěrového financování spotřeby, konkrétně přefinancování úvěrů, je nezbytné zajistit poradenství pro klienty prostřednictvím konzultací s odborníky na pobočkách. Proto zřídila 6 kontaktních míst v regionech. Další novinky jsme nezaznamenali.

(+ 1 bod

Celkové hodnocení: 74 bodů

POJĎTE ROZHODNOUT O SVÉ NEJVSTŘÍCNĚJŠÍ BANCE A OZNÁMKUJTE SVOU BANKU V UNIKÁTNÍM HODNOCENÍ PRVNÍHO KLIENTSKÉHO RATINGU BANK GEEN VSTŘÍCNÁ BANKA ZDE!

geen_vstricnaGEEN Vstřícná banka: Jak hodnotila Olga Šeflová - IV. čtvrtletí 2015

Diskutovat (0)