Hyde park:
Absurdní poplatky už nejsou problém. Souhlasíte?


19. 05. 2020  00:25     Miroslav Zeman     komentáře (0)

Čtenář nám poslal názor, že absurdní poplatky už nejsou problémem. Anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek už je dle názoru čtenáře zbytečná a nezajímavá. Pokud nesouhlasíte HLASUJTE A ZVOLTE NEJABSURDNĚJŠÍ BANKOVNÍ POPLATEK ROKU 2020!

Hyde park: Absurdní poplatky už nejsou problém. Souhlasíte?




Čtenář vychází z toho, že na trhu již existuje velké množství nízkonákladových, levných bank, které neuplatňují žádné poplatky na základní bankovní služby nebo jsou tyto poplatky velmi nízké. Stejně tak se přizpůsobují tomuto trendu i banky velké, které například zřizují běžné účty bez poplatků. Anketa tak má být za této situace zbytečná.

Komentář čtenáře Pavla Bobka:

Anketa o nejabsurdnější bankovní poplatek už nemá přece žádný smysl. Organizátor by se měl nad sebou trošku zamyslet. Zamyslete se taky nad tím, jestli máte nějaké nové téma, nebo chcete pořád využívat neaktuálních, primitivních antipatií lidí k poplatkům nebo jiným povinným platbám. Jsme už v úplně jiné situaci než před deseti lety. Banky nedrží poplatky uměle nahoře. Máme tu x nízkonákladových bank. Kdo nechce platit jakékoliv poplatky, ať si najde alternativu a přejde ke konkurenci. Nemusíme přitom lidem říkat, že nějaký poplatek je fajn a některý už je absurdní nebo dokonce nejabsurdnější. Časy se změnily, a to by si měl uvědomit i organizátor této zombie ankety. Anketa už není aktuální, neodpovídá reálné situaci na trhu a spíš slouží k očerňování bank za to, že mají nějaké poplatky.

Reakce našeho redaktora:

Dobrý den, s Vaším názorem a postojem absolutně nesouhlasíme. O tom, že téma poplatků bank je stále velmi živé a aktuální svědčí zájem o tento problém v diskusích. Sami lidé přitom nominují své nejabsurdnější poplatky. Tématu absurdních poplatků se přitom chápou i samy banky, které je používají ve svých reklamních kampaních. Právě protože je to živé téma, které klienty i veřejnost zajímá. Organizátor tak dává tímto způsobem především iniciativu samotným čtenářům a klientům bank, aby sami navrhli a sami si zvolili poplatek, který je pro ně skutečně absurdní. Role organizátora je skutečně pouze organizační. Nic konkrétně neovlivňujeme. Vše je v režii čtenářů a třeba i Vás. 

Nesouhlasíme ani s hodnocením zbytečnosti ankety. Ano, máte určitě pravdu, že doba se změnila, a i situace v oblasti poplatků je jiná, než tomu bylo před deseti lety. Jenže nesmíte zapomínat, že velkou úlohu v kultivaci tohoto prostředí a odbourání mnohých poplatků, měla i právě tato iniciativa, která výrazným způsobem zvýšila zájem občanů a klientů bank o tuto problematiku. Lidé tak přestali být pasívními adresáty jakýchkoliv poplatků, které prostě museli přijmout, ale stali se aktivními účastníky trhu, kteří mají právo svými preferencemi a přáním ovlivnit situaci na trhu a prosadit svůj zájem. 

I to je mimo jiné výsledek naší dlouhodobé činnosti, ve které hodláme i nadále pokračovat. Stále totiž, a to i dle názoru klientů bank, máme na trhu mnoho poplatků, které můžeme nazvat absurdními. 

<hr>

ANKETY O NEJABSURDNĚJŠÍ BANKOVNÍ POPLATEK ROKU 2020 SE MŮŽETE AKTIVNĚ ZŮČASTNIT ZDE!

Páka poplatky



Hyde park: Absurdní poplatky už nejsou problém. Souhlasíte?

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

27802722936

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

430


ČÍSLO TÝDNE 430 právě tolik miliard korun vyplatila Česká republika od roku 2006 na podporu obnovitelných zdrojů energie, zejména pak solárních elektráren. Ročně se tak vyplatí více než 45 miliard korun.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,3600
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,6270
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,5230
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,7305
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,2005
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1850
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,1244
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více