Hyde Park:
polemika čtenáře s redaktorem - kritika hypoték


28. 10. 2014  00:56     Miroslav Zeman     komentáře (0)

ÚTERNÍ SERIÁL - HYDE PARK: Čtenář tentokrát kritizuje nárůst počtu hypoték a poukazuje na jejich škodlivý vliv na ekonomiku i na osudy lidí. Tento pohled jako server o bankovnictví nesdílíme. ČTĚTE DÁLE

Hyde Park: polemika čtenáře s redaktorem - kritika hypoték
Náš server www.BankovniPoplatky.com zastává názor o velmi dobrém vlivu hypotečních úvěrů na ekonomiku ČR i jejich pozitivní vliv na bytový trh v naší zemi. Hypoteční úvěry jsou navíc z dlouhodobého hlediska výhodnou formou financování bydlení a přes všechny své nedostatky či rizika můžeme financování bydlení pomocí hypotéky jen doporučit.

ČLÁNEK O HYPOTÉKÁCH NA KTERÝCH ČTENÁŘ REAGUJE NAJDETE ZDE!

Názor čtenáře Chlodvika:

Všude čtu o samých hypotékách a jak rostou, jak klesají úrokové sazby u hypoték, jak si každý může snadno pořídit vlastní byt nebo dům. Na první, jednoduchý pohled je to jako dobrá věc. Všichni budeme bydlet ve svém, budeme se o to starat. Nemusíme dlouhá léta šetřit a bla bla. Ale uvědomil si někdo jak to bude vypadat za několik let? Budeme jako národ totálně zadlužení. Budeme sice mít vlastní domy, ale taky nekonečné desetileté splátky. Když příde nějaká krize, tak zase o ty nemovitosti přijdeme, stejně jako se tomu stalo při minulé krizi. Hypotéky doslova zruinovaly Američany, Maďary nebo Španěly. Všichni koupili na základě hypoték za draho a po krizi klesly ceny na polovinu hodnoty. Úvěry přitom zůstaly stejné a naopak se jetšě zvýšily úroky. Vše jen proto, že se to přepísklo s množstvím hypoték. 

Mám dojem, že jsme se vůbec nepoučili a pokračujeme ve stejných chybách. A ještě si to tu všichni chválíte, jak se lidi zadlužují a předlužují. Už dokonce začaly růst ceny bytů. Přemýšlejte trochu než něco napíšete. Díky

Porovnejte si nabídky hypoték jednotlivých bank na hypotéční kalkulačce

Reakce našeho redaktora:

Moc děkujeme za Váš názor. S některými věcmi o kterých píšete lze obecně souhlasit. Rozhodně se však neshodneme na samotném problému prospěšnosti či škodlivosti hypoték. Jako server, který píše o bankovnictví se i hypotékami a všemi souvislostmi s nimi spojenými hluboce zabýváme. Hypotéky přitom můžeme označit jako nejvýhodnější a nejbezpečnější úvěry, které známe. Mít vlastní bydlení a to i na úvěr je jednou z velkých a hlubokých hodnot, které utužují i celé generace. Získáváte hodnotu, která může sloužit i vašim dětem, kterým však předáte nemovitost bez zátěže a plně splacenou. Přitom nemusíte na pořízení vlastního bydlení čekat až do důchodu. Pokud by jste neplatil hypotéku, hradil by jste někde nájem, který může dosáhnout, nebo se přiblížit výše běžné splátky hypotéky. Sice nemáte úvěr, ale stejně jste vázán tuto částku každý měsíc platit, protože se nemůžete ocitnout na ulici z důvodu neplacení nájmu. Nájemným přitom klidně můžete splácet hypotéku někomu jinému.

Hypotéka je přitom jako druh úvěr bezpečný jak pro vás, tak pro banku. Je vždy zajištěn nemovitostí a v případě problémů je tak tento úvěr hodnotou nemovitosti krytý. Hypotéky přitom lidé splácejí lépe, než jakékoliv jiné spotřebitelské úvěry. Dlužníci si totiž uvědomují, že řádné splácení hypotéky je podmínkou, aby o svůj domov nepřišli.

S čím můžeme souhlasit je míra a rozsah hypoték. Jejich objem by neměl přesáhnout možnosti ekonomiky a tedy fáze, kdy už tento boom způsobuje cenovou bublinu na trhu nemovitostí. To samé se v nejhorší formě stalo právě v USA. V našich podmínkách však žádná cenová bublina na trhu zatím nehrozí. Svědčí o tom i fakt, že ceny nemovitostí rostou jen velmi mírně a to hlavně v Praze, kde je největší trh nemovitostí v ČR.

Naopak v okrajových regionech stále ceny nemovitostí stagnují a nic na tom nemění ani pokračující růst hypotečních úvěrů.

VYHRAJTE AŽ 25 000 KORUN A ZŮČASTNĚNTE SE SOUTĚŽE STUDENTŮ VYSOKÝCH A STŘEDNÍCH ŠKOL - IDEÁLNÍ BANKA 21. STOLETÍ. MŮŽE SE JEDNAT O VÁŠ NEJVYŠŠÍ HODINOVÝ VÝDĚLEK VE VAŠEM ŽIVOTĚ!Hyde Park: polemika čtenáře s redaktorem - kritika hypoték

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2021 na poplatcích již celkem zaplatili

11509604650

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

8


ČÍSLO TÝDNE - 8 právě tolik absurdních poplatků bude letošní rok soupeřit o titul Nejabsurdnější bankovní poplatek roku 2021. Spolu s novým generálním partnerem ankety Air Bank, a.s. jsme připravili také novou kategorii ankety. Hlasovat tak budete moci nově i o nejasbsurdnější bankovní proces.


Kurzovní lístek Citfin

Země Měna Deviza střed
Kurz EUR Euro 1 EUR 25,9100
Kurz USD Americký dolar 1 USD 21,6260
Kurz PLN Złoty 1 PLN 5,7025
Kurz GBP Libra šterlinků 1 GBP 29,8990
Kurz CHF Švýcarský frank 1 CHF 23,5105
Kurz HUF Forint 100 HUF 7,1700
Kurz RON Rumunské nové leu 1 RON 5,2595
Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více