Hypoteční a Komerční banka zdražují hypotéky


15. 06. 2015  08:50     ČTK     komentáře (0)

Dva z největších finančních ústavů v Česku, Hypoteční banka a Komerční banka, zdražují hypotéky. Dnes to uvedl server IHNED.czHypotéky přitom zatím zlevňovaly, průměrná úroková sazba v Česku v dubnu klesla na 2,11 procenta, nejnižší hodnotu za dobu sledování. Další banky ale podle serveru prudké zdražení neplánují nebo naopak zlevní.

Hypoteční a Komerční banka zdražují hypotéky
Hypoteční banka, která je jedničkou českého hypotečního trhu, zvyšuje nyní sazby až o 0,5 procentního bodu. Mluvčí banky Marie Mocková serveru řekla, že u krátkodobých fixací bude změna nulová nebo jen malá, nejvýrazněji naopak zdraží hypotéky s nejdelší fixací. U nejběžnějších hypoték, které pokrývají 85 procent hodnoty nemovitosti, půjčovala zatím Hypotečníbanka peníze při fixaci tři až deset let s garantovanou sazbou 2,59 procenta, píše IHNED.cz.

Komerční banka od pondělí zvýší minimální sazby také až o několik desetin procentního bodu. U fixace na tři až pět let sazba vzroste z 1,99 na 2,09 procenta, do sedmi let z 1,99 na 2,19 procenta a u hypoték s nejdelší fixací od osmi do 15 let o 0,3 procentního bodu. Například s desetiletou fixací tak začíná nová sazba podle IHNED.cz na 2,69 procenta. "Měsíční splátka u průměrné hypotéky 1,7 milionu korun se zvýší v řádu desetikorun," řekl serveru člen představenstva banky Vladimír Jeřábek.

Také ředitel úvěrových produktů Equa bank Ondřej Hák IHNED.cz řekl, že úrokové sazby s velkou pravděpodobností porostou, ale jak výrazné může zdražení být, neuvedl. Mluvčí UniCredit Bank Petr Plocek a mluvčí Sberbank Radim Kovács řekli IHNED.cz, že se zřejmě sazby výrazně nezvýší. Produktová manažerka hypoték v mBank Martina Holúbková naopak oznámila, že mBank sazby od června snížila. I Česká spořitelna nyní nabídla výhodnější sazbu než doposud. Do 5. července zavedla podle serveru akční nabídku hypoték s osmiletou fixací a garantovanou sazbou 2,19 procenta, která při sjednání pojištění schopnosti splácet klesne na 1,99 procenta.Hypoteční a Komerční banka zdražují hypotéky

Diskutovat (0)


Bankám jsme v roce 2020 na poplatcích již celkem zaplatili

32097909793

Certifikovaný kalkulátor poplatků

Jednoduše si vypočítejte své bankovní poplatky

Kalkulátor

Číslo týdne

223


ČÍSLO TÝDNE - 223 právě tolik hodin stráví malé a střední firmy papírováním. Vše v souvislosti s plněním úředních povinností. To představuje téměř 10 dnů, každý celých 24 hodin. Stačí aby si každý z nás vzpomněl na vyplňování každoročních daňových přiznání a všech příloh a je jasné o čem se mluví. Byrokracie bohužel v České republice nijak významně neustupuje. Průzkum provádí již čtvrtým rokem Liberální institut.


Poradna


Komplexní a objektivní hodnocení bank působících na českém trhu. Hodnotit můžete také Vy! Více